Herolind Shala debuton me asist dhe si kapiten

Herolind Shala debuton me asist dhe si kapiten 0

🕔23:31, 21.Jan 2015

E pabesueshme dhe e mrekullueshme. Talenti shqiptar Herolind Shala ka debutuar sot me skuadrën e tij Spartën e Pragës, në miqësoren 1-1 kundër Zilina. Por nuk ishte ky lajmi kryesor. Shala e niste sfidën si titullar, me numrin e tij

Lexo më shumë
Kosovarët e Hajvalisë duan të “shpëtojnë” Milanin

Kosovarët e Hajvalisë duan të “shpëtojnë” Milanin 1

🕔23:30, 21.Jan 2015

Hajvalia “shpëton” Milanin. Natyrisht titulli është më shumë një batutë por që bazohet te nisma më e fundit e klubit kosovar të futbollit. Sapo kanë mësuar se në kushtet e reja të krizës kur kursimi është një detyrim i panegociueshëm,

Lexo më shumë
Tapet i ri për stadiumin kombëtar “Qemal Stafa”

Tapet i ri për stadiumin kombëtar “Qemal Stafa” 0

🕔23:30, 21.Jan 2015

Ka nisur shtrimi i tapetit të stadiumit kombëtar “Qemal Stafa”, i cili gjatë këtij sezoni ka qenë disa herë pengesë për cilësinë e lojës së futbollit. Gjendja e rënduar e fushës e cila është zëvendësuar 8 vite më parë, detyroi

Lexo më shumë
Kryeqyteti pa stadium, Tirana pret Apoloninë luhet në “Niko Dovana”

Kryeqyteti pa stadium, Tirana pret Apoloninë luhet në “Niko Dovana” 0

🕔23:29, 21.Jan 2015

Tirana do të luajë në “Niko Dovana” sfidën e parë të fazës së tretë ndaj Apolonisë. Lajmi konfirmohet nga klubi bardheblu që bën të ditur se në pritje të rregullimit të fushës në “Selman Stërmasi” dhe “Qemal Stafa”, 24 herë

Lexo më shumë
Gianni De Biasi: Me Armeninë luajnë ata që janë më mirë fizikisht

Gianni De Biasi: Me Armeninë luajnë ata që janë më mirë fizikisht 0

🕔23:28, 21.Jan 2015

Fillimisht Tirana dhe më pas Partizani. Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Gianni De Biasi u spostua në qendrën stërvitore të “Demave të Kuq” për të ndjekur nga afër stërvitjen e djemve të Shpëtim Duros. Turi i teknikut italian në klubet

Lexo më shumë
Karlo  Ançeloti shpallet  trajneri më i mirë i vitit 2014 sipas IFFHS

Karlo Ançeloti shpallet trajneri më i mirë i vitit 2014 sipas IFFHS 1

🕔18:05, 21.Jan 2015

Vetëm pak ditë më parë Karlo Ancelotti deklaronte se të drejtosh Realin e Madridit është puna më e lehtë në botë, në fakt duhet të jetë edhe më frytëdhënësja, duke qenë se falë sukseseve në një vit të jashtëzakonshëm në

Lexo më shumë
Shqiptari 29-vjeçar, presidenti i ri i Parmës

Shqiptari 29-vjeçar, presidenti i ri i Parmës 12

🕔15:12, 21.Jan 2015

Zhvillim i rëndësishëm në sagën menaxheriale të Parmës. Mediat italiane shkruajnë se Rezart Taçi është tashmë pronari i klubit emiljan, por me sa duket ai ka preferuar të mos marrë personalisht detyrën e presidentit, duke ja deleguar atë një prej

Lexo më shumë
“Qemal Stafa”, të shtunën është gati me tapetin e ri

“Qemal Stafa”, të shtunën është gati me tapetin e ri 2

🕔22:54, 20.Jan 2015

“Qemal Stafës” i vjen dita të ndryshojë pamje. Tapeti i gjelbër që shpesh herë ka zbehur cilësinë e lojës për skuadrat e kryeqytetit është gati për t’u shtruar. Ashtu siç e bëri të ditur disa ditë më parë drejtori i

Lexo më shumë
Berlusconi ul tonet, i jep besim Inzaghit

Berlusconi ul tonet, i jep besim Inzaghit 0

🕔22:54, 20.Jan 2015

Silvio Berlusconi i hedh ujë zjarrit dhe përgënjeshtron mediat italiane që sipas tij i kanë ndryshuar kuptimin fjalëve të thëna nga vetë ai pas humbjes me Atalantën në San Siro. Gjatë një bisede telefonike me trajnerin Pipo Inzaghi dhe administratorin

Lexo më shumë
Ronaldo: Leo Messi është pjesë e motivimit tim

Ronaldo: Leo Messi është pjesë e motivimit tim 0

🕔22:53, 20.Jan 2015

Sulmuesi portugez i Realit të Madridit, Cristiano Ronaldo siguroi për France Football se kërkon përsosmërinë në të gjitha aspektet futbollistike për të arritur nivelin maksimal në fushë. 29-vjeçari tregoi se asnjëherë nuk është i kënaqur dhe kërkon gjithmonë më tepër

Lexo më shumë