De Biazi dhe Cana: Duam paraqitje dinjitoze në dy miqësoret e luksit

De Biazi dhe Cana: Duam paraqitje dinjitoze në dy miqësoret e luksit 0

🕔22:14, 12.Nov 2014

Trajneri i përfaqësueses Shqiptare, Xhani De Biazi dhe Kapiteni kuqezi, Lorik Cana kanë dalë së bashku në konferencë për shtyp pas stërvitjes së sotme duke deklaruar se ekipi Shqiptar do të kërkojë të bëjë paraqitje sa më dinjitoze në dy

Lexo më shumë
Zvicra ndalon zyrtarisht “shqiponjën” për shqiptarët

Zvicra ndalon zyrtarisht “shqiponjën” për shqiptarët 9

🕔16:15, 12.Nov 2014

Te Kombëtarja zviceriane e futbollit, futbollistët me origjinë shqiptare që militojnë në përfaqësuesen helvete nuk do të festojnë më me gjestin e shqiponjës pas shënimit të një goli. Lajmi që qarkullonte prej disa ditësh u bë zyrtar nga Valon Behrami,

Lexo më shumë
Daniel Godelli shpallet kampion bote në peshëngritje

Daniel Godelli shpallet kampion bote në peshëngritje 9

🕔15:36, 12.Nov 2014

Daniel Godelli merr medalje te arte ne stilin e shkeputjes ne Boterorin qe po zhvillohet ne Kazakistan. Godelli shpallet kampion bote pasi ngriti me sukses 171 kg ne stilin e shkeputjes. Kjo është hera e parë pas 42 vjetësh që

Lexo më shumë
Shqipëri-Serbi, më 2 dhjetor vendimi i Apelit të UEFA-s. Shpresa te Gjykata

Shqipëri-Serbi, më 2 dhjetor vendimi i Apelit të UEFA-s. Shpresa te Gjykata 3

🕔18:36, 11.Nov 2014

Organizmi më i lartë i futbollit europian UEFA, i ka dërguar Federatës Shqiptare të Futbollit, sot më datën 11 nëntor, njoftimin se Komisioni i Apelit në lidhje ndeshjen e ndërprerë Serbi-Shqipëri, do të mblidhet më datë 2 dhjetor 2014. Ditë

Lexo më shumë
Beogradi, Mavraj: Jemi të lidhur nga ajo ditë që asgjë dhe askush nuk mund të na mundë

Beogradi, Mavraj: Jemi të lidhur nga ajo ditë që asgjë dhe askush nuk mund të na mundë 5

🕔17:39, 11.Nov 2014

Grumbullimi i Kombëtares sonë për dy ndeshjet miqësore që do të zhvillojë kundër Francës dhe Italisë, u ka risjellë në vëmendje futbollistëve tanë ndeshjen e Beogradit. Përmes një postimi në facebook, Mërgim Mavraj shkruan se që nga ajo ditë, lojtarët

Lexo më shumë
Cana: Kundër Francës bëhem rekordmeni i Kombëtares me 80 ndeshje

Cana: Kundër Francës bëhem rekordmeni i Kombëtares me 80 ndeshje 3

🕔08:12, 11.Nov 2014

Kapiteni i kombëtares shqiptare, Lorik Cana, ndeshjet miqësore me Francën dhe Italinë i vlerëson si shumë të rëndësishme për ekipin e Gianni de Biasit. Lorik Cana është personazhi më i njohur i përfaqësueses kuqezi për opinionin sportiv francez, pasi ka

Lexo më shumë
Flamurtari zhgënjen, tani mbetet larg luftës për titull

Flamurtari zhgënjen, tani mbetet larg luftës për titull 0

🕔05:39, 11.Nov 2014

Rezultatet e javës së 12-të të Kategorisë Superiore bënë edhe një ndarje më të ndjeshme mes skuadrave pretendente për titullin kampion dhe Kupat e Europës me ato që kanë synime më modeste. Në përgjithësi janë përmbushur pritshmëritë e opinionit publik,

Lexo më shumë
Salihi përfundon në listën e dëshirave të Maccabi Haifa

Salihi përfundon në listën e dëshirave të Maccabi Haifa 0

🕔05:37, 11.Nov 2014

Maccabi Haifa në gjurmët e Hamdi Salihit. Bomberi i kombëtares tonë shihet si një opsion i rëndësishëm për sulmin e skuadrës nga Haifa, e cila momentalisht gjendet në vendin e 8-të në kampionatin izraelit, 11 pikë nga vendi i parë,

Lexo më shumë
Franca publikon programin zyrtar

Franca publikon programin zyrtar 4

🕔05:37, 11.Nov 2014

Franca është kundërshtari i radhës për Kombëtaren Shqiptare, e cila do të udhëtojë drejt qytetit të Rennes pa presionin e pikëve pasi përballja me Gjelat do të shërbejë për të testuar fuqitë e ekipit të De Biasit pas ngjarjeve të

Lexo më shumë
Franca humbet Matuidi e Tremoulinas ndaj Shqipërisë

Franca humbet Matuidi e Tremoulinas ndaj Shqipërisë 0

🕔05:35, 11.Nov 2014

Telashe në horizont për trajnerin e Francës Didier Deschamps për ndeshjen ndaj Shqipërisë. Kombëtarja e gjelave në sfidën miqësore që do të zhvillohet këtë të Premte në Rennes nuk do të ketë në dispozicion dy futbollistë të rëndësishëm si Blase

Lexo më shumë