Dosja e plotë/ UEFA “harron” shumë shkelje të Serbisë dhe mbi të gjitha racizmin!

Dosja e plotë/ UEFA “harron” shumë shkelje të Serbisë dhe mbi të gjitha racizmin! 8

🕔17:10, 16.Oct 2014

UEFA nisi dje procedurat disiplinore ndaj Federatës Serbe të Futbollit (FSS) për hedhje të fishekzjarrëve dhe flakadanëve (Neni 16, paragrafi 2, pikat b dhe c) të Kodit Disiplinor të UEFA-s), për shqetësime dhe parregullsi të publikut (Neni 16, paragrafi 2,

Lexo më shumë
Kroatët tallen me serbët: Shqiptarët janë njerëz të mençur, që dinë t’i trajnojnë edhe majmunët

Kroatët tallen me serbët: Shqiptarët janë njerëz të mençur, që dinë t’i trajnojnë edhe majmunët 13

🕔14:37, 16.Oct 2014

Kroatët janë tallur me serbët, pas fluturimit të flamurit kombëtar shqiptar, i cili simbolizonte “Shqipërinë e Madhe” dhe kishte edhe heronjtë shqiptarë, Ismail Qemali i Isa Boletini. “Shqiptarët janë njerëz të mençur, që dinë t’i trajnojnë edhe majmunët. Një flamur

Lexo më shumë
Ibra: Kosova është Serbi, nëse nëna ime është e virgjër!

Ibra: Kosova është Serbi, nëse nëna ime është e virgjër! 3

🕔23:01, 15.Oct 2014

Zlatan Ibrahimovic ka hedhur poshtë pretendimet serbe për pavarësinë e Kosovës, sipas shumë shqiptarëve që e kanë ndjekur në televizionin suedez. I pyetur për të komentuar për ngjarjet në Beograd, ai ka shpërfillur pretendimet serbe duke shtuar se “Të thuash

Lexo më shumë
De Biazi optimist për 3 pikët: UEFA e pa se kush janë fajtorët

De Biazi optimist për 3 pikët: UEFA e pa se kush janë fajtorët 1

🕔17:29, 15.Oct 2014

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Gianni De Biasi, tregon momentet e ankthit që ai dhe ekipi përjetuan gjatë trazirave të shkaktuara në momentin që u ndërpre ndeshja. Tekniku kuqezi ka theksuar se Shqipëria tregoi Fair-Play dhe u soll shumë gjatë gjithë

Lexo më shumë
UEFA nis hetime disiplinore

UEFA nis hetime disiplinore 0

🕔13:59, 15.Oct 2014

Serbia dhe Shqipëria priten të përballen me sanksione të rënda nga UEFA, teksa institucioni më i lartë i futbollit europian ka hapur hetime mbi skenat e jashtëzakonshme, që ndodhën në fushën e lojës gjatë përballjes së vlefshme për kualifikueset e

Lexo më shumë
FOTOT/ Dëmtimet e futbollistëve shqiptarë

FOTOT/ Dëmtimet e futbollistëve shqiptarë 3

🕔08:37, 15.Oct 2014

Disa nga futbollistët shqiptarë kanë mbetur të lënduar nga ndeshja e djeshme me Serbinë. Për shkak të dhunës së tifozëve, por edhe të futbollistëve dhe policëve serbë, Taulant Xhaka, Lorik Cana, Burim Kukeli dhe Emir Lenjani kanë pësuar disa shenja në

Lexo më shumë
Delegati: Nuk e di cila palë e ka fajin

Delegati: Nuk e di cila palë e ka fajin 2

🕔03:29, 15.Oct 2014

Hari Bin, delegati i UEFA-s për ndeshjen Serbi-Shqipëri ka deklaruar se nuk mund të komentojë se cila palë e ka pasur fajin për ndërprerjen e ndeshjes. “Me atë që kemi parë, ishte e pamundur që ndeshja të vazhdonte. Nuk mund

Lexo më shumë
Serbi-Shqipëri, vendimi i rrallë i kompanisë së basteve Eurolive: Nuk pranohen baste kundër Shqipërisë

Serbi-Shqipëri, vendimi i rrallë i kompanisë së basteve Eurolive: Nuk pranohen baste kundër Shqipërisë 8

🕔22:37, 14.Oct 2014

Një nga kompanitë e basteve më të mëdha në vend ka marre një vendim nga më të pazakontët në historinë e lojërave të fatit. Kompania Eurolive ka njoftuar klientët e vet se nuk pranon asnjë bast kundër Shqipërisë lidhur me

Lexo më shumë
Incidente në Serbi, festë në Tiranë

Incidente në Serbi, festë në Tiranë 1

🕔19:38, 14.Oct 2014

Edhe pse nuk mundën që të shkojnë në Beograd, me qindra tifozë janë derdhur rrugëve të Tiranës. Tifozët e Kombëtares kanë dalë të gjithë në qendër të Tiranës për të ndjekur sëbashku nga një monitor gjigand ndeshjen Me grupin janë

Lexo më shumë
Shqipëria nuk do luajë me fanelat kuqezi

Shqipëria nuk do luajë me fanelat kuqezi 9

🕔18:44, 14.Oct 2014

Ja fanellat me të cilat do të luajë Shqipëria sonte kundër Serbisë në Shqipëri. Ato nuk do jenë kuqezi, por të bardha – shkruan e perditshmja kosovare Express e cila ka botuar foton e fanelave ne dhomat e zhveshjes. Nderkohe kapiteni

Lexo më shumë