Derbi i Manchesterit, policia frikë nga dronët

Derbi i Manchesterit, policia frikë nga dronët 3

🕔09:58, 1.Nov 2014

Derbi i Manchesterit, City–United, që do të zhvillohet këtë të shtunë ka vënë në alarm policinë angleze, e cila dyshon se tifozët mund të përdorin banera ofendues për kundërshtarin nëpërmjet fluturimit të dronëve. Në fakt precedenti i sfidës eliminatore Serbi–Shqipëri

Lexo më shumë
Medalje ari për Majlinda Kelmendin në Abu Dhabi

Medalje ari për Majlinda Kelmendin në Abu Dhabi 1

🕔09:58, 1.Nov 2014

Është me të vërtetë vajza e artë e Kosovës. Majlinda Kelmendi vazhdon t’i sjellë vendit të saj medalje të arta duke bërë njëkohësisht ambasadoren më të mirë nëpër botë për shtetin më të ri të Europës. Xhudistja kosovare, kampione e

Lexo më shumë
Serbi-Shqipëri, apeli në UEFA zgjidhet për 25 ditë

Serbi-Shqipëri, apeli në UEFA zgjidhet për 25 ditë 2

🕔09:57, 1.Nov 2014

Tifozëve kuqezi dhe Federatës Shqiptare të Futbollit do u duhet të presin më shumë se 25 ditë për të mësuar nëse Komisioni i Apelit do të ndryshojë apo do të lërë në fuqi vendimin e Disiplinës për atë që ndodhi

Lexo më shumë
Kuqezinjtë, të gjithë në Nyon të mbrojmë Kombëtaren!

Kuqezinjtë, të gjithë në Nyon të mbrojmë Kombëtaren! 1

🕔09:57, 1.Nov 2014

Të gjithë në mbrojtje të kombëtares kuqezi, dinjitetit të Shqipërisë por dhe në mbrojtje të drejtësisë. Të gjithë këtë të diel, në orën 14.00 në Nion të Zvicrës për të protestuar përpara selisë së Uefa-s. Vetëm pak ditë më parë

Lexo më shumë
Goli akrobatik i Shaqirit në stërvitje (VIDEO)

Goli akrobatik i Shaqirit në stërvitje (VIDEO) 1

🕔21:11, 31.Oct 2014

Mesfushori i Bayern Munichut, Xherdan Shaqiri realizoi një gol të jashtëzakonshëm në stërvitje me gjigantin bavarez, duke i dërguar një mesazh trajnerit Pep Guardiola, që ta ketë më tepër në konsideratë. Mesfushori i Bayern Munichut, Xherdan Shaqiri nuk është duke

Lexo më shumë
Igli Tare: Jo populizmit post-Beograd. Flasin disa që nuk e kanë dashur kurrë Kombëtaren (VIDEO)

Igli Tare: Jo populizmit post-Beograd. Flasin disa që nuk e kanë dashur kurrë Kombëtaren (VIDEO) 8

🕔16:42, 31.Oct 2014

Në qëndrën sportive Formello të Lazios  ekipi i DITA-s  që intervistoi Lorikun dhe Etritin, zhvilloi në pankinë edhe një bisedë me drejtorin e Lazios, ish-kapitenin e kombëtares shqiptare, Igli Tare. Tare e ka bërë legjendën e tij në futboll dhe

Lexo më shumë
De Biazi shpall listën për miqësoret në 8 nëntor

De Biazi shpall listën për miqësoret në 8 nëntor 0

🕔16:00, 31.Oct 2014

FSHF bën të ditur se trajneri i kombëtares shqiptare, do të jetë të shtunën e ardhshme përballë gazetarëve. Në kuadrin e përgatitjeve për ndeshjet miqësore kundër Francës më 14 nëntor, në Rene dhe asaj kundër Italisë më 18 nëntor në

Lexo më shumë
Basha vendos të shpërblejë djalin e  ish-deputetit demokrat, Gjok Uldedaj

Basha vendos të shpërblejë djalin e ish-deputetit demokrat, Gjok Uldedaj 2

🕔14:10, 31.Oct 2014

Kryebashkiaku Lulzim Basha pritet që të shpërblejë djalin e ish-deputetit demokrat Gjok Uldedaj. Sipas njoftimit të Bashkisë së Tiranës, Basha priti në një takim fituesin e medaljes së bronzit në kampionatin europian të të rinjve që u zhvillua në Zagreb, Jurgen

Lexo më shumë
Mou kërkon Pique, 30 mln euro për Barçën

Mou kërkon Pique, 30 mln euro për Barçën 0

🕔10:33, 31.Oct 2014

Chelsea i shkel syrin Gerard Pique. Siç shkruan e përditshmja katalanase “El Mundo Deportivo”, që përcjell njëkohësisht dhe zërat me prejardhje nga Anglia, për mbrojtësin qendror të Barcelonës, Jose Mourinho që dikur bënte planet si e si ta mposhtte me

Lexo më shumë
Domenech akuzon: Mourinho ka kompleksin e përkthyesit

Domenech akuzon: Mourinho ka kompleksin e përkthyesit 0

🕔10:31, 31.Oct 2014

Një ditar nga Raymond Domenech. Një bombë e vërtetë për futbollin, por edhe një lajm pozitiv për mediat që fërkojnë duart kur në sport ka polemika. Në Francë ka dalë në shitje libri i ish trajnerit të kombëtares ku Domenech

Lexo më shumë