6 kampionë bote do të garojnë për Topin e Artë

6 kampionë bote do të garojnë për Topin e Artë 5

🕔09:31, 29.Oct 2014

Gjashtë lojtarë të kombëtares gjermane figurojnë në listën e kandidatëve të FIFA-s për Topin e Artë, e publikuar këtë të martë. Kapiteni Philipp Lahm, Mario Gotze, Toni Kroos, Thomas Muller, Manuel Neuer dhe Bastian Schweinsteiger arritën të gjithë kulmin e

Lexo më shumë
Skënderbeu pastron listën e kartonëve ndaj Elbasanit

Skënderbeu pastron listën e kartonëve ndaj Elbasanit 0

🕔09:30, 29.Oct 2014

Skënderbeu në letër do të luajë një ndeshje të lehtë kundër Elbasanit dhe kjo sfidë e mesjavës duhet të jetë dhe një frymë marrje për trajnerin Josa dhe për ekipin që më pas duhet të udhëtojë drejt Laçit në fundjavë

Lexo më shumë
Duro: Partizani në krye nuk është një rastësi

Duro: Partizani në krye nuk është një rastësi 2

🕔09:30, 29.Oct 2014

Kush e kishte menduar që në përfundim të fazës së parë, Partizani do të ishte bashkëkryesues i klasifikimit të Kategorisë Superiore? Shpëtim Duro po! Trajneri i “Demave të Kuq” analizon ecurinë e skuadrës së tij në 9 javët e para

Lexo më shumë
Magani: S’kam asnjë dyshim, në Fier shkojmë për fitore

Magani: S’kam asnjë dyshim, në Fier shkojmë për fitore 1

🕔09:29, 29.Oct 2014

Tirana nis fazën e dytë të Kategorisë Superiore si kryesuese e kampionatit, falë golavarazhit më të mirë sesa Partizani. 24 herë kampionët e vendit nuk kanë kohë për të festuar këtë arritje, pasi faza e dytë nis menjëherë me transfertën

Lexo më shumë
Prishet tabela,Vllaznia humb ndeshjen në Ligën Ballkanike të Basketbollit

Prishet tabela,Vllaznia humb ndeshjen në Ligën Ballkanike të Basketbollit 4

🕔20:52, 28.Oct 2014

Duket se fati i keq në sport po na ndjek për një kohë të gjatë. Por ndryshe nga ndeshja Serbi –Shqipëri, këtë radhë e kemi pasur ne fajin. Gjatë ndeshjes në Pallatin e Sportit “Qazim Dervishi” të Shkodrës, ka pësuar

Lexo më shumë
Zbulohet strategjia mbrojtëse e Shqipërisë në UEFA dhe arbitrazh

Zbulohet strategjia mbrojtëse e Shqipërisë në UEFA dhe arbitrazh 10

🕔20:46, 28.Oct 2014

Asnjëherë më parë një Federatë e Europës nuk e ka kontestuar vendimin e gjykatës sportive në UEFA deri në këtë instancë dhe në përgjithësi federatat janë mjaftuar me një apelim në komisionin e apelit, pas vendimit të disiplinës. Dërgimi i

Lexo më shumë
Armando Maradona i dehur rreth ish të dashurën

Armando Maradona i dehur rreth ish të dashurën 1

🕔20:23, 28.Oct 2014

Mediat argjentinase kanë publikuar një video të realizuar nga një kamera amatore ku Diego Armando Maradona shfaqet i dehur dhe duke dhunuar ish të dashurën e tij Rocio Oliva. “Mjaft, mjaft më gjuajte, mos më gjuaj, mos më gjuaj”, i

Lexo më shumë
Blatter: Topi i Artë i Botërorit s’duhej t’i jepej argjentinasit Lionel Messi

Blatter: Topi i Artë i Botërorit s’duhej t’i jepej argjentinasit Lionel Messi 4

🕔17:34, 28.Oct 2014

Presidenti i FIFA-s, Blatter është i mendimit se Topi i Artë i Botërorit nuk duhej të shkonte në duart e Lionel Messit. Sipas tij, çmimin e meritonte ndonjë prej futbolllistëve të kombëtares gjermane, e cila u shpall kampione bote, apo

Lexo më shumë
Serbët: Futbollistët tanë rrezikojnë të vriten nga ISIS në Shqipëri

Serbët: Futbollistët tanë rrezikojnë të vriten nga ISIS në Shqipëri 18

🕔09:43, 28.Oct 2014

Serbët nuk heqin dorë nga provokimet e tyre. Tashmë ata po bëjnë një fushatë, për të bindur UEFA-n që ndeshja e kthimit me Shqipërinë, të luhet në një fushë neutral. Gazeta serbe “Kurir” shkruan sot se futbollistët serbë mund të

Lexo më shumë
Pep prek gjyqtaren… Pse?

Pep prek gjyqtaren… Pse? 1

🕔00:16, 28.Oct 2014

Mediat gjermane po e komentojnë me të madhe “sulmin” që Pep Guardiola i ka bërë gjykateses së jashtme të ndeshjes Borussia Moenchengladbach- Bayern. Emri i saj është Bibiana Steinhaus dhe prej ngjarjes të gjithë duan të dijnë më shumë për

Lexo më shumë