Gatuzo: Shqiptarët u treguan heronj të vërtetë, më emocionuan si e mbrojtën flamurin

Gatuzo: Shqiptarët u treguan heronj të vërtetë, më emocionuan si e mbrojtën flamurin 5

🕔17:40, 17.Oct 2014

Ish- mesfushori i Milanit, tashmë trajneri te OFI i Kretës, Xhenaro Gatuzo, ka komentuar incidentet që ndodhën në ndeshjen Serbi -Shqipëri. “Shqiptarët janë heronj dhe patriotë të vërtetë. Me emocionuan shumë me mënyrën si e mbrojtën flamurin. Dhe me besoni

Lexo më shumë
“Vrite kroatin, që shqiptari të mos ketë vëlla”

“Vrite kroatin, që shqiptari të mos ketë vëlla” 0

🕔14:33, 17.Oct 2014

Ish-lojtari kroat, Josip Simuniç, i cili karrierën me kombëtaren e Kroacisë e përfundoi pas dënimit që mori për brohoritjet “Për atdhe jemi gati” (“Za dom spremni”), përmes rrjetit të tij social në Facebook, ka kërkuar nga presidenti i Kroacisë, Ivo

Lexo më shumë
Besniku mban fjalën: Edhe nëse fitojmë në tavolinë, do ia jap paratë Kombëtares

Besniku mban fjalën: Edhe nëse fitojmë në tavolinë, do ia jap paratë Kombëtares 13

🕔17:40, 16.Oct 2014

Biznesmeni kosovar, Besnik Benz, do ta mbaj fjalën e tij deri në fund, pavarësisht trazirave që ndodhën në ndeshjen Serbi-Shqipëri. Besniku, i cili premtoi 1 milion euro për Kombëtaren shqiptare, do t’i jap ato edhe nëse Shqipëria fiton me rezultat

Lexo më shumë
Dosja e plotë/ UEFA “harron” shumë shkelje të Serbisë dhe mbi të gjitha racizmin!

Dosja e plotë/ UEFA “harron” shumë shkelje të Serbisë dhe mbi të gjitha racizmin! 8

🕔17:10, 16.Oct 2014

UEFA nisi dje procedurat disiplinore ndaj Federatës Serbe të Futbollit (FSS) për hedhje të fishekzjarrëve dhe flakadanëve (Neni 16, paragrafi 2, pikat b dhe c) të Kodit Disiplinor të UEFA-s), për shqetësime dhe parregullsi të publikut (Neni 16, paragrafi 2,

Lexo më shumë
Kroatët tallen me serbët: Shqiptarët janë njerëz të mençur, që dinë t’i trajnojnë edhe majmunët

Kroatët tallen me serbët: Shqiptarët janë njerëz të mençur, që dinë t’i trajnojnë edhe majmunët 13

🕔14:37, 16.Oct 2014

Kroatët janë tallur me serbët, pas fluturimit të flamurit kombëtar shqiptar, i cili simbolizonte “Shqipërinë e Madhe” dhe kishte edhe heronjtë shqiptarë, Ismail Qemali i Isa Boletini. “Shqiptarët janë njerëz të mençur, që dinë t’i trajnojnë edhe majmunët. Një flamur

Lexo më shumë
Ibra: Kosova është Serbi, nëse nëna ime është e virgjër!

Ibra: Kosova është Serbi, nëse nëna ime është e virgjër! 3

🕔23:01, 15.Oct 2014

Zlatan Ibrahimovic ka hedhur poshtë pretendimet serbe për pavarësinë e Kosovës, sipas shumë shqiptarëve që e kanë ndjekur në televizionin suedez. I pyetur për të komentuar për ngjarjet në Beograd, ai ka shpërfillur pretendimet serbe duke shtuar se “Të thuash

Lexo më shumë
De Biazi optimist për 3 pikët: UEFA e pa se kush janë fajtorët

De Biazi optimist për 3 pikët: UEFA e pa se kush janë fajtorët 1

🕔17:29, 15.Oct 2014

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Gianni De Biasi, tregon momentet e ankthit që ai dhe ekipi përjetuan gjatë trazirave të shkaktuara në momentin që u ndërpre ndeshja. Tekniku kuqezi ka theksuar se Shqipëria tregoi Fair-Play dhe u soll shumë gjatë gjithë

Lexo më shumë
UEFA nis hetime disiplinore

UEFA nis hetime disiplinore 0

🕔13:59, 15.Oct 2014

Serbia dhe Shqipëria priten të përballen me sanksione të rënda nga UEFA, teksa institucioni më i lartë i futbollit europian ka hapur hetime mbi skenat e jashtëzakonshme, që ndodhën në fushën e lojës gjatë përballjes së vlefshme për kualifikueset e

Lexo më shumë
FOTOT/ Dëmtimet e futbollistëve shqiptarë

FOTOT/ Dëmtimet e futbollistëve shqiptarë 3

🕔08:37, 15.Oct 2014

Disa nga futbollistët shqiptarë kanë mbetur të lënduar nga ndeshja e djeshme me Serbinë. Për shkak të dhunës së tifozëve, por edhe të futbollistëve dhe policëve serbë, Taulant Xhaka, Lorik Cana, Burim Kukeli dhe Emir Lenjani kanë pësuar disa shenja në

Lexo më shumë
Delegati: Nuk e di cila palë e ka fajin

Delegati: Nuk e di cila palë e ka fajin 2

🕔03:29, 15.Oct 2014

Hari Bin, delegati i UEFA-s për ndeshjen Serbi-Shqipëri ka deklaruar se nuk mund të komentojë se cila palë e ka pasur fajin për ndërprerjen e ndeshjes. “Me atë që kemi parë, ishte e pamundur që ndeshja të vazhdonte. Nuk mund

Lexo më shumë