4 mijë policë për kombëtaren shqiptare në Beograd

4 mijë policë për kombëtaren shqiptare në Beograd 5

🕔16:44, 13.Oct 2014

Kombëtarja shqiptare ka mbërritur nën masa të forta sigurie në Beograd. Thuhet se për sigurinë fizike të Kombëtares shqiptare janë angazhuar 4000 pjesëtarë të sigurisë serbe. Dhjetra kamera i kanë pritur ata në aeroport dhe i kanë shoqëruar në hotelin

Lexo më shumë
Talenti 50 milionë eurosh, zgjedh Shqipërinë para Gjermanisë

Talenti 50 milionë eurosh, zgjedh Shqipërinë para Gjermanisë 1

🕔16:15, 13.Oct 2014

Futbollisti Donis Avdijaj, kartoni i të cilit arrin në 50 milionë euro, ka vendosur që të përfaqësojë ngjyrat kuq e zi në të ardhmen. Portali aSport.info qe citon burime nga afër familjes së Avdijaj, thonë se 18-vjeçari ka vendosur së

Lexo më shumë
Ushtria shqiptare fiton ndeshjen e futbollit me FSK-në e Kosovës

Ushtria shqiptare fiton ndeshjen e futbollit me FSK-në e Kosovës 1

🕔14:06, 13.Oct 2014

Një ditë para ndeshjes midis Shqipërisë dhe Serbisë, sot pasdite në stadiumin kombëtar “Qemal Stafa” u zhvillua një takim miqësor midis ekipit të futbollit të FA të Shqipërisë dhe ekipit të futbollit të Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK). Gjatë

Lexo më shumë
Boksieri Gjetan Keta arrin në Bulqizë për titullin botëror

Boksieri Gjetan Keta arrin në Bulqizë për titullin botëror 2

🕔13:03, 12.Oct 2014

Në Bulqizë kanë filluar edhe përgatitjet për ndeshjen që kampioni aktual euro-aziatik në federatën WBC, boksieri shqiptar Gjetan Keta do të mbrojë titullin më 18 tetor ndaj rusit Marat Khuzeev. Tre herë kampioni i botës në KikBoks, Ismail Keta, vëllai

Lexo më shumë
Fotolajm/ Kur nuk siguron dot një biletë

Fotolajm/ Kur nuk siguron dot një biletë 2

🕔22:41, 11.Oct 2014

Ja si e ndoqen ndeshjen Shqiperi-Danimarke tifozet ne Elbasan, te cilet nuk kishin mundesi te siguronin nje bilete per ne stadium

Lexo më shumë
SHQIPËRI – DANIMARKË 1:1 (si gjithmonë na dridhen leqet në minutat e fundit)

SHQIPËRI – DANIMARKË 1:1 (si gjithmonë na dridhen leqet në minutat e fundit) 16

🕔20:44, 11.Oct 2014

Kanë qenë minuta ankthi ato në “Elbasan Arena”, ku kombëtarja shqiptare ka barazuar me Danimarkën në ndeshjen e dytë për kualifikueset për Euro 2016. Edhe këtë radhë, Kombëtarja pësoi gol në minutat e fundit. Ndërsa duheshin më pak se dhjetë

Lexo më shumë
Serbia vetëm barazim në Armeni, ndeshja me Shqipërinë bëhet vendimtare

Serbia vetëm barazim në Armeni, ndeshja me Shqipërinë bëhet vendimtare 0

🕔19:10, 11.Oct 2014

Serbia ka marrë vetëm një barazim 1-1 në fushën e Armenisë. Edhe pse konsideroheshin si favoritë, serbët kanë bërë një ndeshje të dobët dhe janë gjendur në disavantazh në pjesën e dytë. Madje, armenët kanë pasur mundësinë që të dyfishonin

Lexo më shumë
Ndeshja, Rama dhe Nishani bashkë në tribunën VIP

Ndeshja, Rama dhe Nishani bashkë në tribunën VIP 1

🕔17:18, 11.Oct 2014

Kur kanë mbetur më pak se 3 orë nga fillimi i sfidës Shqipëri-Danimarkë, rrugët e Elbasanit kanë filluar që të tejmbushen. Janë me dhjetëra tifozë të ardhur nga të gjitha viset për të mbështetur kombëtaren kuq e zi. Një prej

Lexo më shumë
“Luajmë gjithmonë për fitore”

“Luajmë gjithmonë për fitore” 0

🕔09:12, 11.Oct 2014

Shmangia e euforisë dhe ruajtja e qetësisë ishte mesazhi kryesor i përcjellë nga trajneri Gianni De Biasi në prag të përballjes me Danimarken në “Elbasan Arena”. Trajneri italian theksoi që në fjalën e tij se mendja e kuqezinjve është dhe

Lexo më shumë
Shqipëri-Danimarkë, në statistika

Shqipëri-Danimarkë, në statistika 0

🕔09:12, 11.Oct 2014

Danimarka nuk është një kundërshtar i panjohur për Shqipërinë, madje nordikët janë një nga skuadrat me të cilat kombëtarja jonë regjistron deri tani plot 8 përballje në fushatat kualifikuese për kampionatet europianë dhe ata Botërorë. Bilanci në fakt nuk është

Lexo më shumë