Luiz Gustavo, “ftesë” Barcelonës për ta blerë

Luiz Gustavo, “ftesë” Barcelonës për ta blerë 0

🕔09:43, 29.Dec 2013

Barcelona interesohet përsëri për brazilianin e Volfsburgut, Luiz Gustavo, dhe ky i fundit nuk e fsheh kënaqësinë. Ai u transferua vetëm në gusht nga Bajerni, por është gati të lëvizë sërish nëse bëhet fjalë për Barçën. “Është gjithmonë diçka e

Lexo më shumë
Ruani distancën! Dëshira e Ronaldos për gjyqtarët

Ruani distancën! Dëshira e Ronaldos për gjyqtarët 0

🕔09:41, 29.Dec 2013

Kristiano Ronaldo u ka bërë thirrje gjyqtarëve kudo në botë që të sigurohen për respektimin e distancës midis topit dhe murit mbrojtës gjatë goditjeve të lira. Ylli i Portugalisë dhe Real Madridit është një nga ekzekutuesit më të mirë të

Lexo më shumë
Calciopoli, Moggi akuzon: Galliani pjesë e sistemit

Calciopoli, Moggi akuzon: Galliani pjesë e sistemit 0

🕔23:45, 28.Dec 2013

Për Luciano Moggin, mbrojtja më e mirë është sulmi. Ish drejtuesi i lartë i Juventusit vjell vrer ndaj Adriano Gallianit, mbi të gjitha sa i përket skandalit të basteve, edhe pse është i sigurtë që dënimi i tij do të

Lexo më shumë
Neimar, futbollisti brazilian më i shtrenjtë.

Neimar, futbollisti brazilian më i shtrenjtë. 0

🕔10:38, 28.Dec 2013

Paraqitja me Barcelonën ia ka rritur vlerën Neimarit dhe tani ai kushton 22.5 për qind më tepër se një vit më parë, ose më saktë 67.4 milionë euro. Shifra është llogaritur nga Pluri Consultoría, kompania me seli në Sao Paulo

Lexo më shumë
Dortmund, Zork i druhet mungesës në Champions

Dortmund, Zork i druhet mungesës në Champions 0

🕔10:38, 28.Dec 2013

 Borusia Dortmund mezi pret rikthimin e lojtarëve të shumtë të dëmtuar, ndryshe do të ketë pasoja të rënda. Menaxheri i përgjithshëm, Mihael Zork, thotë se skuadra e tij ka vënë në rrezik kualifikimin në Champions League për sezonin e ardhshëm.

Lexo më shumë
Zamo Spathara i Rafting Albania shpallet Njeriu i Vitit nga bashkia Berat

Zamo Spathara i Rafting Albania shpallet Njeriu i Vitit nga bashkia Berat 0

🕔23:31, 27.Dec 2013

Zamo Spathara, president i Albania Rafting Group vlerësohet Njeriu i Vitit nga Bashkia Berat për kontributin në zhvillimin sportit të Rafting dhe turizmit, realizimin e aktiviteteve të ndryshme me impakt social në ruajtjen dhe përcjelljen e trashëgimisë kulturore, natyrore dhe

Lexo më shumë
Diego Simeone trajneri më i mirë në Spanjë gjatë 2013

Diego Simeone trajneri më i mirë në Spanjë gjatë 2013 1

🕔10:14, 27.Dec 2013

Diego Simeone fitoi trofeun e trajnerit më të mirë të vitit në Spanjë për gjithçka ka arritur gjatë 2013. 43-vjecari, i lindur në Buenos Aires, në vitin 1996 ishte shpallur futbollist më i mirë iberiko-amerikan në kampionatin spanjoll po me

Lexo më shumë
Granit Xhaka: Januzaj të luajë për Shqipërinë

Granit Xhaka: Januzaj të luajë për Shqipërinë 1

🕔10:13, 27.Dec 2013

Granit Xhaka lobon që talenti i Manchester United, Adnan Januzaj të zgjedhë kombëtaren kuqezi. Mesfushori i Borussia Mounchengladbach merr përsipër të bindë 18-vjeçarin që të zgjedhë kombëtaren e drejtuar nga Giani de Biassi. Këtë deklaratë, Xhaka e ka bërë në

Lexo më shumë
Ronaldo, Messi e Ribery në formacionin e “L’Equipe”

Ronaldo, Messi e Ribery në formacionin e “L’Equipe” 0

🕔10:11, 27.Dec 2013

E përditshmja franceze “L’Equipe” publikoi formacionin ideal të vitit 2013, ku nuk kanë si të mungojnë tre kandidatët për Topin e Artë, Messi, Ronaldo e Ribery, në një 11-she të dominuar nga Bayerni, që plotësohet nga braziliani Thiago Silva i

Lexo më shumë
FSHF prezanton logon e re, tifozët nuk e pëlqejnë

FSHF prezanton logon e re, tifozët nuk e pëlqejnë 11

🕔10:41, 26.Dec 2013

Federata Shqiptare e Futbollit ka prezantuar dje logon e saj të re, me synimin për të pasqyruar më mirë hapjen dhe transparencën e institucionit, markën e të cilit dëshiron ta bëjë më aktiven në tregun sportiv shqiptar. Në faqen zyrtare

Lexo më shumë