Rama fiton turneun në Prishtinë

Rama fiton turneun në Prishtinë 0

🕔14:36, 30.Apr 2013

Boksieri shqiptar, Aleksandër Rama, është shpallur më i miri në turneun e organizuar nga legjenda e boksit kosovar, Aziz Salihu. Rama mposhti boksierin nga Bullgaria, Hristo Sfetisllav, në turneun ndërkombëtar të boksit “Turqi faleminderit, Ju duam” që u mbajt të

Lexo më shumë
Ramos nuk dorëzohet

Ramos nuk dorëzohet 0

🕔21:01, 29.Apr 2013

“Duam të fitojmë”, thotë mbrojtësi i Realit të Madridit në missionin që duket i pamundur kundër Dortmundit, sidomos pas ndeshjes gjysmëfinale ku u mposhtën 4-1 Arlinda Gjypi S’ka justifikime: Serxho Ramos e di mirë se Reali i Madridit është “poshtëruar”

Lexo më shumë
Levandovski, lutja e Pepes: Boll shënove

Levandovski, lutja e Pepes: Boll shënove 3

🕔10:57, 29.Apr 2013

Heroi i Dortmundit në gjysmëfinalen e parë kundër Realit, Robert Levandovski, ka zbuluar se mbrojtësi Pepe i kishte kërkuar të mos shënonte më pas golit të katërt. Pepe, i cili ishte i ngarkuar me detyrën për ta mbuluar nga afër

Lexo më shumë
Kualifikimi, Butragenjo beson

Kualifikimi, Butragenjo beson 0

🕔08:28, 29.Apr 2013

Nëse ka ndonjë njeri që e di se Real Madrid mund të përmbysë edhe humbjet më të thella, ai është Emilio Butragenjo. Drejtori i marrëdhënieve të klubit me publikun është një nga heronjtë e mëdhenj të skuadrës së viteve ’80,

Lexo më shumë
Juve 1 pikë larg titullit, Interi në kaos

Juve 1 pikë larg titullit, Interi në kaos 0

🕔18:41, 28.Apr 2013

Juventus fiton derbin me Torinon dhe afrohet 1 pike nga titulli kampion, ndersa zhyt kusherinjte drejt renies nga kategoria. Kurse në “Barbera”, mbyllet një tjetër javë e errët për Interin, i cili humbet edhe kapitenin Zanetti për shkak dëmtimi, veç

Lexo më shumë
EuroKukësi shpartallon Flamurtarin

EuroKukësi shpartallon Flamurtarin 1

🕔08:56, 28.Apr 2013

Kukësi është me një këmbë në Europa League, pasi ka shpartalluar dje Flamurtarin, kundërshtarin direkt në garë për kompeticionin ndërkombëtar. Eliminimi nga Laçi në gjysmëfinalen e Kupës së Shqipërisë është shumë pak për të mos e konsideruar si fantastik sezonin

Lexo më shumë
Bilbao e shtyn festën e Barçës

Bilbao e shtyn festën e Barçës 0

🕔20:25, 27.Apr 2013

Atletik Bilbao e ka shtyrë festën e Barcelonës, me të cilën ka barazuar me rezultat 2:2, në ndeshjen e zhvilluar sonte. Vendasit kanë kaluar në epërsi në minutën e 27-të falë golit të Susaetas, ndërsa inkuadrimi në lojë i Lionel Mesit

Lexo më shumë
Pas Shaqirit, edhe Roshi shënon

Pas Shaqirit, edhe Roshi shënon 1

🕔17:06, 27.Apr 2013

Pas Xherdan Shaqirit, i cili shënoi golin e fitores për Bayern Munichun, edhe një lojtar tjetër shqiptar si duket sot e kishte ditën e tij. Mesfushori shqiptar, Odise Roshi, ka shënuar sot një gol në fitoren e FSV Frankfurt ndaj

Lexo më shumë
Skënderbeu rishkruan historinë

Skënderbeu rishkruan historinë 1

🕔08:28, 27.Apr 2013

Skënderbeu ka fituar titullin kampion dy javë para përfundimit të kampionatit, pasi ka mundur 2-0 Kastriotin, me golat e shënuar nga Ditmar Bicaj dhe Sabien Lilaj. Çështja e titullit ishte mbyllur praktikisht që në dhjetor, kur skuadra korçare u shkëput

Lexo më shumë
Skënderbeu, sërish kampion

Skënderbeu, sërish kampion 0

🕔18:13, 26.Apr 2013

Skënderbeu siguroi titullin e tretë radhazi kampion pas fitores së pastër 2-0 ndaj Kastriotit në javën e 24 të Kategorisë Superiore. Skuadra korçare në këtë mënyrë shpallet kampion kur duhen edhe dy javë nga fundi i kampionatit. Golat e ndeshjes

Lexo më shumë