Jup Hajnkes vlerëson: Barca, më tepër se Mesi

Jup Hajnkes vlerëson: Barca, më tepër se Mesi 0

🕔08:21, 23.Apr 2013

Trajneri i Bajernit, Jup Hajnkes, këmbëngul se ai e njeh “shumë mirë” Barcelonën dhe nuk ka nevojë për këshillat e Pep Guardiolës, pasardhësi i tij në Munih që nga 1 korriku dhe ish-trajner i kundërshtarit të sotëm. Pyetjet për Guardiolën

Lexo më shumë
Tifozët himariotë, me flamurin serb në ndeshjen Himara-Kamza

Tifozët himariotë, me flamurin serb në ndeshjen Himara-Kamza 2

🕔14:46, 22.Apr 2013

Himariotët kanë nxitur gjithmonë debate dhe reagime shpesh herë për veprimet e tyre të hapura pro greke. Por, këtë herë ata kanë shfaqur shenja simpatie për një tjetër vend jo shumë të dashur nga shqiptarët. Bëhet fjalë për Serbinë. Në

Lexo më shumë
Skënderbeu bie në Vlorë, shtyhet festa e titullit

Skënderbeu bie në Vlorë, shtyhet festa e titullit 0

🕔08:51, 22.Apr 2013

Festa e titullit për Skënderbeun është shtyrë për javën e ardhshme, kur do të ndeshet me Kastriotin para tifozëve të tij. Kampionët e vendit janë mundur dje në Vlorë, ndërkohë që Kukësi ka fituar në Kavajë. Këto dy rezultate e

Lexo më shumë
Revoltë kundër Murinjos, 15 lojtarë nuk e duan

Revoltë kundër Murinjos, 15 lojtarë nuk e duan 2

🕔21:21, 21.Apr 2013

Presidenti Perez teston skuadrën, pesë yje të formacionit kërcënojnë me largim nëse qëndron portugezi Hoze Murinjo ka kundër pothuajse gjysmën e formacionit të Realit dhe në rast se ai konfirmohet në krye të skuadrës edhe për sezonin e ardhshëm, atëherë

Lexo më shumë
Vettel i pandalshëm në Bahrain

Vettel i pandalshëm në Bahrain 0

🕔17:49, 21.Apr 2013

Sebastian Vettel ishte i pakapshëm në “shkretërirë”, duke regjistruar në mënyrë spektakolare fitoren e dytë të sezonit, ne garen e Bahreinit.  I nisur i dyti, kampioni i trefishtë i botës u parakalua në nisje nga Alonso, por brenda pesë xhirosh

Lexo më shumë
Tirana, shpresa për Evropën

Tirana, shpresa për Evropën 0

🕔15:54, 21.Apr 2013

Gilman Lika shënoi kundër skuadrës së qytetit të tij për t’i dhënë fitoren 1-0 Tiranës përballë Vllaznisë. Mesfushori shkodran u tregua i saktë nga pika e penalltisë, duke shënuar të vetmin gol në përballjen e rivalëve historikë. Shumë larg titullit,

Lexo më shumë
Superiorja në festë, rikthehet Partizani

Superiorja në festë, rikthehet Partizani 1

🕔23:17, 20.Apr 2013

Partizani është rikthyer në Kategorinë Superiore, pas katër viteve mungesë, kohë gjatë së cilës preku fundin, duke rënë deri në Kategorinë e Dytë. Pas ndeshjeve të javës së 27-të në Kategorinë e Parë, të kuqtë e Hasan Likës kanë kryer

Lexo më shumë
Superiorja, si loja e kungulleshkave

Superiorja, si loja e kungulleshkave 0

🕔13:05, 20.Apr 2013

Kampionati kombëtar do të jetë në ndryshim të vazhdueshëm edhe në të ardhmen, pas vendimeve të djeshme të Komitetit Ekzekutiv të FSHF-së. Në sezonin e ardhshëm ai do të jetë me 12 skuadra, gjë e përcaktuar që më parë, por

Lexo më shumë
Murinjo, i mërzitur nga spekulimet

Murinjo, i mërzitur nga spekulimet 0

🕔08:33, 20.Apr 2013

Zhose Murinjo është detyruar të flasë edhe një herë për të ardhmen e tij, pas deklaratave të presidentit të Kanilas, që kishte thënë se portugezi do të largohet nga Reali në fund të këtij sezoni. “Te klubi i Kanilas ka

Lexo më shumë
Krasniqi i dhuron Cleverly-t një minifund

Krasniqi i dhuron Cleverly-t një minifund 0

🕔15:59, 19.Apr 2013

Boksieri nga Kosova me qëndrim në Gjermani, Robin Krasniqi, ndryshe i njohur edhe me emrin Haxhi Krasniqi, nga nëntori 2012 është numri 1 në ranglistën botërore të WBO-së, kategoria gjysmë e rëndë. Me këtë, ai është sfidues zyrtar i kampionit

Lexo më shumë