Reali në ofensivën finale për Bale

Reali në ofensivën finale për Bale 0 Updated

🕔17:01, 1.Aug 2013

Real Madrid rikthehet fuqishëm në sulm për Gareth Bale. Sipas “The Times”, ofensiva madrilene është e bërë nga shumë para por edhe përfshirjen në tratativë të një futbollisti. Bëhet fjalë për Luka Modric, që mund të rikthehet tek Tottenham pas

Lexo më shumë
Mentor Mazrekaj huazohet për 6 muaj te Partizani

Mentor Mazrekaj huazohet për 6 muaj te Partizani 0 Updated

🕔16:50, 1.Aug 2013

Mentor Mazrekaj është blerja e fundit e Partizanit, duke iu bashkuar grupit të futbollistëve nga klubi i Prishtinës të afruar tek të kuqtë e kryeqytetit. Pas Besnik Krasniqit, Labinot Ibrahimi dhe Behar Maliqi, Mazrekaj është futbollisti i radhës që përshkruan

Lexo më shumë
Antonio Konte thumbon Maxarrin dhe Guardiolën

Antonio Konte thumbon Maxarrin dhe Guardiolën 0 Updated

🕔12:58, 1.Aug 2013

Trajneri i Juventusit, Antonio Conte parashikon një kampionat shumë të fortë, duke iu referuar lëvizjeve të rivalëve në merkato. Sipas tij, përveç Juventusit, Milanit dhe Interit, ambicie për të fituar kanë edhe Napoli, Fiorentina dhe Roma. “Vlerat e skuadrave po

Lexo më shumë
Sergio Ramos: Ancelotti do të na japë shumë trofe

Sergio Ramos: Ancelotti do të na japë shumë trofe 0 Updated

🕔11:00, 1.Aug 2013

Falë viteve të shumta të aktivizimit tek Real Madrid, Sergio Ramos ka fituar të drejtën të flasë me gjuhën e një lideri. Mbrojtësi i kombëtares spanjolle që ka shijuar çdo trofe të mundshëm me La Rojan, është në ndjekje të

Lexo më shumë
Cana: Kam dhe 3 vite kontratë, e ardhmja ime është te Lazio

Cana: Kam dhe 3 vite kontratë, e ardhmja ime është te Lazio 1

🕔08:56, 1.Aug 2013

Lazio dhe kapiteni i përfaqësueses shqiptare, Lorik Cana, nuk do të ndahen. 30-vjeçari që ka lënë pas një sezon pozitiv me skuadrën e kryeqytetit italian, është gati që të rikonfirmohet si një futbollist i rëndësishëm i Lazios dhe i trajnerit

Lexo më shumë
Igli Tare nxjerr bllof Kievon: Berisha kërkon Lacion

Igli Tare nxjerr bllof Kievon: Berisha kërkon Lacion 0

🕔08:55, 1.Aug 2013

Tani kuptohet pse portier i kombëtares shqiptare ka refuzuar Kievon. Ai pritet të mbrojë portën e një ekipi me emër si Lacio. Këtë fakt e drejtori sportiv i Lacios, Igli Tare. Ky i fundit ka deklaruar dje se dëshira e

Lexo më shumë
Naingolan tepër i shtrenjtë, Interi nis planin rezervë

Naingolan tepër i shtrenjtë, Interi nis planin rezervë 1

🕔09:17, 31.Jul 2013

Tek Interi janë prishur planet në merkato, ndërsa objektivat e parë të klubit duken gjithmonë e më larg. Në të tillë situatë, drejtuesit e  zikaltërve kanë gati një plan B, që do të mund ti japë zgjidhje kërkesave të bëra

Lexo më shumë
Kazakët zbresin Skënderbeun nga kali, mundet 3-0 nga Shakhter Karaganda

Kazakët zbresin Skënderbeun nga kali, mundet 3-0 nga Shakhter Karaganda 6

🕔17:15, 30.Jul 2013

Skënderbeu është mundur 3-0 nga Shakhter Karaganda në ndeshjen e parë të turit të tretë eliminator të Ligës së Kampioneve. E më këtë rezultat ekipi korçar është pothuajse i eliminuar. Takimi i zhvilluar në Astana të Kazakistanit është dominuar nga

Lexo më shumë
Nishani u jep pasaportën shqiptare 13 sportistëve kosovarë

Nishani u jep pasaportën shqiptare 13 sportistëve kosovarë 1

🕔16:19, 30.Jul 2013

Trembëdhjetë sportistë nga Kosova kanë marrë nënshtetësinë shqiptare nga ana e presidentit Bujar Nishani.  9 futbollistë, 2 mundës dhe 2 atletë janë pajisur me pasaportë në periudhën qershor-korrik të këtij viti. Ndër ta janë dy lojtarët e Kukësit, Musolli dhe Hoxha,

Lexo më shumë
Vdes papritur sulmuesi ekuadorian

Vdes papritur sulmuesi ekuadorian 0 Updated

🕔12:59, 30.Jul 2013

Ka ndërruar jetë në mënyrë krejt të papritur, Christian Benitez, ish-sulmuesi ekuadorian i Birmingham-it dhe kombëtares së Ekuadorit. Benitez, i njohur ndryshe edhe si “Chucho” ndërroi jetë pas një ataku kardiak në Katar, ku ishte transferuar së fundmi për të

Lexo më shumë