Sergio Ramos: Ancelotti do të na japë shumë trofe

Sergio Ramos: Ancelotti do të na japë shumë trofe 0 Updated

🕔11:00, 1.Aug 2013

Falë viteve të shumta të aktivizimit tek Real Madrid, Sergio Ramos ka fituar të drejtën të flasë me gjuhën e një lideri. Mbrojtësi i kombëtares spanjolle që ka shijuar çdo trofe të mundshëm me La Rojan, është në ndjekje të

Lexo më shumë
Cana: Kam dhe 3 vite kontratë, e ardhmja ime është te Lazio

Cana: Kam dhe 3 vite kontratë, e ardhmja ime është te Lazio 1

🕔08:56, 1.Aug 2013

Lazio dhe kapiteni i përfaqësueses shqiptare, Lorik Cana, nuk do të ndahen. 30-vjeçari që ka lënë pas një sezon pozitiv me skuadrën e kryeqytetit italian, është gati që të rikonfirmohet si një futbollist i rëndësishëm i Lazios dhe i trajnerit

Lexo më shumë
Igli Tare nxjerr bllof Kievon: Berisha kërkon Lacion

Igli Tare nxjerr bllof Kievon: Berisha kërkon Lacion 0

🕔08:55, 1.Aug 2013

Tani kuptohet pse portier i kombëtares shqiptare ka refuzuar Kievon. Ai pritet të mbrojë portën e një ekipi me emër si Lacio. Këtë fakt e drejtori sportiv i Lacios, Igli Tare. Ky i fundit ka deklaruar dje se dëshira e

Lexo më shumë
Naingolan tepër i shtrenjtë, Interi nis planin rezervë

Naingolan tepër i shtrenjtë, Interi nis planin rezervë 1

🕔09:17, 31.Jul 2013

Tek Interi janë prishur planet në merkato, ndërsa objektivat e parë të klubit duken gjithmonë e më larg. Në të tillë situatë, drejtuesit e  zikaltërve kanë gati një plan B, që do të mund ti japë zgjidhje kërkesave të bëra

Lexo më shumë
Kazakët zbresin Skënderbeun nga kali, mundet 3-0 nga Shakhter Karaganda

Kazakët zbresin Skënderbeun nga kali, mundet 3-0 nga Shakhter Karaganda 6

🕔17:15, 30.Jul 2013

Skënderbeu është mundur 3-0 nga Shakhter Karaganda në ndeshjen e parë të turit të tretë eliminator të Ligës së Kampioneve. E më këtë rezultat ekipi korçar është pothuajse i eliminuar. Takimi i zhvilluar në Astana të Kazakistanit është dominuar nga

Lexo më shumë
Nishani u jep pasaportën shqiptare 13 sportistëve kosovarë

Nishani u jep pasaportën shqiptare 13 sportistëve kosovarë 1

🕔16:19, 30.Jul 2013

Trembëdhjetë sportistë nga Kosova kanë marrë nënshtetësinë shqiptare nga ana e presidentit Bujar Nishani.  9 futbollistë, 2 mundës dhe 2 atletë janë pajisur me pasaportë në periudhën qershor-korrik të këtij viti. Ndër ta janë dy lojtarët e Kukësit, Musolli dhe Hoxha,

Lexo më shumë
Vdes papritur sulmuesi ekuadorian

Vdes papritur sulmuesi ekuadorian 0 Updated

🕔12:59, 30.Jul 2013

Ka ndërruar jetë në mënyrë krejt të papritur, Christian Benitez, ish-sulmuesi ekuadorian i Birmingham-it dhe kombëtares së Ekuadorit. Benitez, i njohur ndryshe edhe si “Chucho” ndërroi jetë pas një ataku kardiak në Katar, ku ishte transferuar së fundmi për të

Lexo më shumë
Bufon: Kampionati i ardhshëm do të jetë i vështirë

Bufon: Kampionati i ardhshëm do të jetë i vështirë 0

🕔08:59, 30.Jul 2013

Kapitenët e Juventusit flasin rrallë, por kur e bëjnë këtë, duhet t’i hapësh mirë veshët dhe t’i bësh sytë katër. Mesazhi i Xhanluixhi Bufon nga Kalifornia, është shumë i qartë. Juventusi është forcuar, por kujdes, kampionati do të jetë shumë

Lexo më shumë
Mediat: Bejl tashmë i përket Real Madrid

Mediat: Bejl tashmë i përket Real Madrid 0

🕔08:57, 30.Jul 2013

Mediat spanjolle dhe ato britanike e kanë bërë fakt të kryer kalimin e Garet Bejl tek Real Madrid. Dy gazetat më të mëdha sportive, “AS” dhe “Marca”, janë hapur sot pikërisht me kalimin e sigurtë të mesfushorit të Totenhem tek

Lexo më shumë
Hidhet shorti i Seria A, Juventus e nis me Sampdorian, javën e tretë e pret Interi

Hidhet shorti i Seria A, Juventus e nis me Sampdorian, javën e tretë e pret Interi 0

🕔21:06, 29.Jul 2013

Është hedhur shorti për sezonin 2013-2014 të Serisë A. Java e parë ka shmangur përplasjet mes skuadrave të mëdha, nisjen më të vështirë në kërkim të titullit e ka Juventusi.  Bardhezinjtë luajnë në transfertë javën e parë kundër Sampdoria, më

Lexo më shumë