Barcelona, “shopping” te dy Borusiat në Gjermani

Barcelona, “shopping” te dy Borusiat në Gjermani 0

🕔10:05, 1.Nov 2013

Barcelona kërkon të bëjë pazar me shumicë te dy Borusiat e Gjermaninisë. Prej kohësh është i njohur interesimi i kampionëve të Spanjës për portierin Mark Andre Ter Shtegen të Borusia Mënshengladbah, por katalanasit interesohen edhe për dy nga lojtarët më

Lexo më shumë
“Topi i Artë”, Bekenbauer shkurorëzon Leo Mesin

“Topi i Artë”, Bekenbauer shkurorëzon Leo Mesin 0

🕔09:51, 1.Nov 2013

Franc Bekenbauer është i bindur se “Topi i Artë” duhet të shkojë te një lojtar i Bajernit, pa pasur rëndësi se cili mund të jetë ai, ndërkohë që edhe për çmimin e trajnerit më të mirë sheh si fitues Jup

Lexo më shumë
FIFA: Kush janë 10 talentet e futbollit të së ardhmes

FIFA: Kush janë 10 talentet e futbollit të së ardhmes 0

🕔20:25, 31.Oct 2013

Flitet shumë për atë që mund të fitojë këtë edicion të Topit të Artë. Dueli midis Ronaldo-Messi dominon sërish, por midis 50 emrave të përzgjedhur si kandidatë është vërtetë e vështirë të zgjedhësh. E përditshmja franceze “L’Equipe” i kushtoi këtë të

Lexo më shumë
Java e 10 e Superiores, ja përplasjet kryesore

Java e 10 e Superiores, ja përplasjet kryesore 0

🕔15:43, 31.Oct 2013

Kategoria Superiore po I drejtohet fundit të fazës së parë dhe kur kanë mbetur për t’u luajtur edhe dy javët e fundit synimi I të gjitha skuadrave është t’I bëjnë një mbyllje sa më dinjitoze kësaj faze, për të bërë

Lexo më shumë
Rinovon Jurgen Klop, verdhezi deri më 2018

Rinovon Jurgen Klop, verdhezi deri më 2018 0

🕔10:26, 31.Oct 2013

Jurgen Klop ka rinovuar kontratën me Borusian e Dortmundit deri në vitin 2018, çka do të thotë dhjetë vjet në krye të verdhezinjve në kohën e përfundimit të saj. Klop e drejton skuadrën që nga viti 2008 dhe ka ndihmuar

Lexo më shumë
I lidhur me Spanjën, arsyeja e zgjedhjes së Kostës

I lidhur me Spanjën, arsyeja e zgjedhjes së Kostës 0

🕔10:24, 31.Oct 2013

Diego Kosta ka zgjedhur të luajë me kombëtaren e Spanjës, duke e preferuar para Brazilit. Një ditë pasi bëri publike zgjedhjen, sulmuesi i Atletikos shpjegon arsyet. “Ishte një vendim i vështirë për t’u marrë, duke parë edhe palët e përfshira

Lexo më shumë
Rekrutimi i talenteve, Jupi tregon problemet

Rekrutimi i talenteve, Jupi tregon problemet 0

🕔10:00, 31.Oct 2013

Redi Jupi, shef i zyrës së zbulimit të talenteve në FSHF, ka deklaruar për televizionin Top Channel se të gjithë e kanë të hapur derën e kombëtares shqiptare. Ka pasur mjaft lojtarë të rinj shqiptarë që kanë zgjedhur të përfaqësojnë

Lexo më shumë
Roben falënderon Parisin, por nuk ikën nga Bajerni

Roben falënderon Parisin, por nuk ikën nga Bajerni 0

🕔09:57, 31.Oct 2013

Arjen Roben pranon se ndihet i nderuar nga zërat e merkatos që e lidhin me Paris SG, por shton se është i lumtur te Bajerni i Munihut. Lajmet nga merkato thonë se kampionët e Francës po marrin në konsideratë idenë

Lexo më shumë
I lidhur me Spanjën, arsyeja e zgjedhjes së Diego Kostës

I lidhur me Spanjën, arsyeja e zgjedhjes së Diego Kostës 0

🕔09:56, 31.Oct 2013

Diego Kosta ka zgjedhur të luajë me kombëtaren e Spanjës, duke e preferuar para Brazilit. Një ditë pasi bëri publike zgjedhjen, sulmuesi i Atletikos shpjegon arsyet. “Ishte një vendim i vështirë për t’u marrë, duke parë edhe palët e përfshira

Lexo më shumë
Kombëtarja e femrave mund Greqinë me golin e Velaj

Kombëtarja e femrave mund Greqinë me golin e Velaj 0

🕔16:49, 30.Oct 2013

Një gol i vetëm i mjaftoi kombëtares shqiptare të femrave për të fituar sfidën përballë Greqisë, e vlefshme për eliminatoret e Botërorit të Kanada 2015-s. Në ndeshjen e zhvilluar këtë të mërkurë në “Niko Dovana”, përfaqësuesja e drejtuar nga Altin

Lexo më shumë