Pjatenko, misioni për të mundur Kukësin

Pjatenko, misioni për të mundur Kukësin 1 Updated

🕔12:00, 8.Aug 2013

Metalurgu ka vendosur t’ia besojë skuadrën një njeriu të shtëpisë, pas shkarkimit të trajnerit Juri Maksimov. Ky i fundit u largua për rezultate të dobëta në këtë sezon, ku mbi të gjitha rëndon humbja me Kukësin, pasi mund ta nxjerrë

Lexo më shumë
Përforcimet, edhe tre nga Flamurtari

Përforcimet, edhe tre nga Flamurtari 1 Updated

🕔10:35, 8.Aug 2013

Pas kthimit nga Ukraina, presidenti i Kukësit, Safet Gjici, mund të nënshkruajë edhe me tre lojtarë të tjerë të largua nga Flamurtari. Kuksianët tashmë kanë firmosur me mbrojtësin Dritan Smajli dhe lojtari i radhës pritet të jetë kroati Davor Bratiç,

Lexo më shumë
Hallaçi: Kujdes mesfushën

Hallaçi: Kujdes mesfushën 0

🕔08:35, 8.Aug 2013

Fitimi i dueleve në mesfushë është kyçi i suksesit sipas kapitenit të Kukësit, Rrahman Hallaçi. Ai u ka thënë shokëve të skuadrës se pika më e fortë e Metalurgut është pikërisht ky repart. “Dy lojtarët më të rëndësishëm të Metalurgut

Lexo më shumë
Cungu, me besim te kualifikimi

Cungu, me besim te kualifikimi 0

🕔08:34, 8.Aug 2013

Armando Cungu është i bindur se skuadra e tij do të dijë si të veprojë në fushë, për të arritur kualifikimin historik në raundin e katërt në Europa League. Kukësi luan sot në Donjeck, kundër Metalurgut, ku i duhet të

Lexo më shumë
Loret Sadiku i sugjerohet kombëtares së Suedisë

Loret Sadiku i sugjerohet kombëtares së Suedisë 0

🕔09:41, 7.Aug 2013

Trajneri i Helsingborgut, Roar Hansen, ka këshilluar trajnerin e Suedisë, Erik Hamren, që ta ftojë sa më shpejt të jetë e mundur Loret Sadikun në kombëtare, duke e garantuar se s’ka lojtar më të mirë në rolin e tij. “Nuk

Lexo më shumë
Skënderbeu, sa pranë mrekullisë!

Skënderbeu, sa pranë mrekullisë! 0

🕔09:17, 7.Aug 2013

Për 38 minuta shqiptarët besuan se mrekullitë ekzistojnë, teksa Skënderbeu i Korçës shpartallonte 3-0 Shahtjorin e Kazakistanit, duke barazuar rezultatin e përgjithshëm të dy ndeshjeve. Ëndrra vazhdoi edhe pas minutës së 38-të, kur kazakët shënuan golin e parë, por gjithçka

Lexo më shumë
Fast & Furious, versioni shqiptar në Rrugën e Kombit

Fast & Furious, versioni shqiptar në Rrugën e Kombit 0

🕔09:13, 6.Aug 2013

Fast & e Furious është seria e filmave që e ka ngritur në kult çmendurinë në rrugë, me garat me makina super të shpejta, tej limiteve të ligjit. Janë plot gjashtë filma, i fundit i dalë në kinema në maj

Lexo më shumë
Çudit Josa: Kundërshtar i lehtë, shifrat të vështira

Çudit Josa: Kundërshtar i lehtë, shifrat të vështira 2

🕔09:11, 6.Aug 2013

Trajneri i Skënderbeut, Mirel Josa, beson se skuadra e tij është shumë më e fortë se Shahtjor Karagandi dhe do të bëjë gjithçka sot për të përmbysur shifrat 0-3, të pësuara një javë më parë në Kazakistan. Kampionët e Shqipërisë

Lexo më shumë
Superiorja, shopping te Flamurtari

Superiorja, shopping te Flamurtari 2

🕔08:51, 5.Aug 2013

Yjet e Flamurtarit shumë shpejt mund të përfundojnë në klubet e tjera të Kategorisë Superiore, pasi janë të lënë të lirë nga kuqezinjtë. Skuadra vlonjate do të përbëhet nga lojtarë të rinj, ose më saktë, me lojtarë që nuk rëndojnë

Lexo më shumë
Skënderbeu, presidenti beson te mrekullia

Skënderbeu, presidenti beson te mrekullia 0

🕔08:50, 5.Aug 2013

Presidenti i Skënderbeut, Ardian Takaj, beson se skuadra e tij mund të përmbysë humbjen 0-3 me Shahtjor Karagandi e të kualifikohet në play-off. Kampionët e Shqipërisë eliminuan Neftchi Bakú në raundin e parë, një skuadër që cilësohej si favorite, por

Lexo më shumë