Ultimatumi: Ligë shqiptare në Maqedoni

Ultimatumi: Ligë shqiptare në Maqedoni 4

🕔09:15, 17.Jun 2013

Përfaqësues të klubeve shqiptare të futbollit që garojnë në ligën e parë dhe të dytë të futbollit të Maqedonisë kanë mbajtur një mbledhje urgjente, ku i kanë dërguar një ultimatum Federatës së Futbollit të Maqedonisë (FFM), me anë të të

Lexo më shumë
Shuhet Josip Kuzhe, ish-trajneri i Kombëtares

Shuhet Josip Kuzhe, ish-trajneri i Kombëtares 1

🕔22:00, 16.Jun 2013

Ndahet nga jeta ish-trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit, kroati Josip Kuzhe, i cili drejtoi Shqipërinë për 18 muaj në periudhën kohore 2009-2011. Kuzhe u lind më 13 nëntor 1952, ndërsa u nda nga jeta në moshën 62-vjecare nga një

Lexo më shumë
U-20, Egjipti shpartallon Kosovën

U-20, Egjipti shpartallon Kosovën 2

🕔15:07, 16.Jun 2013

Përfaqësuesja U-20 e Kosovës pësoi një disfatë të thellë në takimin e dytë dhe të fundit të Valais Cup përballë Egjiptit, kampiones në fuqi të Afrikës. Skuadra që drejtohet nga Rafet Prekazi u mposht thellë 8-0, duke u shfaqur me

Lexo më shumë
Xhani De Biazi, me biçikletë nëpër Shqipëri

Xhani De Biazi, me biçikletë nëpër Shqipëri 0

🕔08:44, 16.Jun 2013

Kur nis të vaposh, aq sa je gati të fluturosh, dëshiron të mos ndalesh më. E nëse Shqipëria po përkund ëndrrën e botërorit vjen edhe për meritë të këmbënguljes, zotësisë dhe dëshirës së Xhani De Biazit, në stolin e Shqiponjave

Lexo më shumë
Mersin 2013, Nishani pret skuadrën shqiptare

Mersin 2013, Nishani pret skuadrën shqiptare 0

🕔08:40, 15.Jun 2013

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, i dorëzoi dje flamurin kombëtar ekipit shqiptar që do të përfaqësojë vendin tonë në Lojërat e 17-ta Mesdhetare Mersin 2013, të cilat do të zhvillohen në rivierën turke më 20-30 qershor. Presidenti Nishani u uroi

Lexo më shumë
Tërhiqet Romela Begaj

Tërhiqet Romela Begaj 0

🕔15:36, 14.Jun 2013

Romela Begaj do të jetë në Lojrat Mesdhetare “Mersin 2013””. Kërcënimi me bojkot i peshëngritëses ka zgjatur më pak se 24 orë. Vetëm një ditë më parë, Romela Begaj u shpreh se nuk do të udhëtonte drejt Turqisë, nëse bashkë

Lexo më shumë
De Biasi afër rinovimit

De Biasi afër rinovimit 1

🕔11:40, 14.Jun 2013

Trajneri Italian i Kombëtares së Shqipërisë, Gianni De Biasi, pritet që të rinovojë kontratën e tij me Shqipërinë para ndeshjes me Slloveninë. Mediat nga Shqipëria dhe Kosova e po ashtu edhe lojtarët e Kombëtares kanë kërkuar që t’i ofrohet kontrata

Lexo më shumë
Champions League, gogla të nxehta për Skënderbeun

Champions League, gogla të nxehta për Skënderbeun 2

🕔10:41, 13.Jun 2013

Skënderbeu mund të ketë një short tepër të vështirë në Champions League, kompeticion ku merr pjesë për herë të tretë radhazi. Kampionët e Shqipërisë do të marrin pjesë nga turi i dytë, ndeshjet e të cilit luhen më 16/17 korrik

Lexo më shumë
Metamorfoza e Kabashit, sheh kombëtaren e pendohet

Metamorfoza e Kabashit, sheh kombëtaren e pendohet 11

🕔15:17, 12.Jun 2013

Atmosfera fantastike e krijuar nga tifozët shqiptarë para dhe gjatë ndeshjes me Norvegjinë ka bërë “gol” në zemrën e Elvis Kabashit, i cili ka mbetur i mrekulluar nga ajo që ka parë në ekranin e televizorit. Djaloshi i ri, aktualisht

Lexo më shumë
De Biazi, falënderim tifozëve

De Biazi, falënderim tifozëve 1

🕔08:39, 12.Jun 2013

Xhani De Biazi ka falënderuar të gjithë tifozët shqiptarë për përkrahjen, por edhe për kritikat e bëra pas barazimit me Norvegjinë. Trajneri italian u është drejtuar tifozëve përmes faqes zyrtare në Facebook, ku shumë shqiptarë kanë shprehur mendimet e tyre

Lexo më shumë

SONDAZH

NËSE NË TIRANË KANDIDATI PS + RILINDJE, ERION VELIAJ DO TË KISHTE PËRBALLË SI KANDIDAT TË PD, LULZIM BASHËN, PËR KË DO TË VOTONIT:

Shiko rezultatin