Kualifikimi, Butragenjo beson

Kualifikimi, Butragenjo beson 0

🕔08:28, 29.Apr 2013

Nëse ka ndonjë njeri që e di se Real Madrid mund të përmbysë edhe humbjet më të thella, ai është Emilio Butragenjo. Drejtori i marrëdhënieve të klubit me publikun është një nga heronjtë e mëdhenj të skuadrës së viteve ’80,

Lexo më shumë
Juve 1 pikë larg titullit, Interi në kaos

Juve 1 pikë larg titullit, Interi në kaos 0

🕔18:41, 28.Apr 2013

Juventus fiton derbin me Torinon dhe afrohet 1 pike nga titulli kampion, ndersa zhyt kusherinjte drejt renies nga kategoria. Kurse në “Barbera”, mbyllet një tjetër javë e errët për Interin, i cili humbet edhe kapitenin Zanetti për shkak dëmtimi, veç

Lexo më shumë
EuroKukësi shpartallon Flamurtarin

EuroKukësi shpartallon Flamurtarin 1

🕔08:56, 28.Apr 2013

Kukësi është me një këmbë në Europa League, pasi ka shpartalluar dje Flamurtarin, kundërshtarin direkt në garë për kompeticionin ndërkombëtar. Eliminimi nga Laçi në gjysmëfinalen e Kupës së Shqipërisë është shumë pak për të mos e konsideruar si fantastik sezonin

Lexo më shumë
Bilbao e shtyn festën e Barçës

Bilbao e shtyn festën e Barçës 0

🕔20:25, 27.Apr 2013

Atletik Bilbao e ka shtyrë festën e Barcelonës, me të cilën ka barazuar me rezultat 2:2, në ndeshjen e zhvilluar sonte. Vendasit kanë kaluar në epërsi në minutën e 27-të falë golit të Susaetas, ndërsa inkuadrimi në lojë i Lionel Mesit

Lexo më shumë
Pas Shaqirit, edhe Roshi shënon

Pas Shaqirit, edhe Roshi shënon 1

🕔17:06, 27.Apr 2013

Pas Xherdan Shaqirit, i cili shënoi golin e fitores për Bayern Munichun, edhe një lojtar tjetër shqiptar si duket sot e kishte ditën e tij. Mesfushori shqiptar, Odise Roshi, ka shënuar sot një gol në fitoren e FSV Frankfurt ndaj

Lexo më shumë
Skënderbeu rishkruan historinë

Skënderbeu rishkruan historinë 1

🕔08:28, 27.Apr 2013

Skënderbeu ka fituar titullin kampion dy javë para përfundimit të kampionatit, pasi ka mundur 2-0 Kastriotin, me golat e shënuar nga Ditmar Bicaj dhe Sabien Lilaj. Çështja e titullit ishte mbyllur praktikisht që në dhjetor, kur skuadra korçare u shkëput

Lexo më shumë
Skënderbeu, sërish kampion

Skënderbeu, sërish kampion 0

🕔18:13, 26.Apr 2013

Skënderbeu siguroi titullin e tretë radhazi kampion pas fitores së pastër 2-0 ndaj Kastriotit në javën e 24 të Kategorisë Superiore. Skuadra korçare në këtë mënyrë shpallet kampion kur duhen edhe dy javë nga fundi i kampionatit. Golat e ndeshjes

Lexo më shumë
Vilanova: Nuk iki nga Barcelona

Vilanova: Nuk iki nga Barcelona 1

🕔17:18, 26.Apr 2013

Kohë të vështira në Katalonjë ku Barcelona po kalon një nga periudhat më të errëta të viteve të fundit edhe pse titulli është pothuajse një çështje e mbyllur për ekipin e drejtuar nga Tito Vilanova. Është pikërisht drejtuesi i stolit

Lexo më shumë
Ramos: Realit i mungoi “zemra”

Ramos: Realit i mungoi “zemra” 0

🕔16:36, 26.Apr 2013

Mbrojtësi i Real Madridit, Sergio Ramos, e ka pranuar se “bavarezët” ishin skuadër më e mirë se ‘Los Blancos’. Ai beson se skuadra e tij mund të rikthehet në sfidën e ardhshme, por Ramos pohon se është vështirë kundër një

Lexo më shumë
De Biazi “sponsorizon” gjithë kombëtaren

De Biazi “sponsorizon” gjithë kombëtaren 0

🕔10:24, 25.Apr 2013

Xhani De Biazi nuk ia lejon vetes të sponsorizojë lojtarë të caktuar për ndonjë klub italian, por u bën thirrje të gjitha skuadrave të Serisë A që të mos e injorojnë kombëtaren shqiptare, përkundrazi. Sipas trajnerit, aty ka mjaft të

Lexo më shumë

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?