F1 në Kinë, por te Red Bulli vazhdon sherri i Malajzisë

F1 në Kinë, por te Red Bulli vazhdon sherri i Malajzisë 0

🕔08:47, 12.Apr 2013

Paqe? As mos t’i shkojë njeriu ndërmend. Dy pilotët e Red Bullit nuk bëjnë asgjë për të fshehur acarimin mes tyre. Pas ngjarjes së Malajzisë, ku Sebastian Vetel nuk respektoi urdhrin e skuderisë dhe parakaloi Mark Ueberin (i cili mendoi

Lexo më shumë
Klop i emocionuar: Desh pësova infarkt

Klop i emocionuar: Desh pësova infarkt 0

🕔14:14, 11.Apr 2013

Trajneri i Borusias së Dortmundit, Jurgen Klop, nuk ka mundur t’i ruajë emocionet, aq më tepër pas një fitoreje të tillë në sekondat e fundit kundër Malagës, 3-2, që ia dha skuadrës së tij kualifikimin për në gjysmëfinalet e Champions

Lexo më shumë
Malaga, tërbim kundër UEFA-s

Malaga, tërbim kundër UEFA-s 0

🕔08:26, 11.Apr 2013

Klubi i Malagës ka reaguar shumë i zemëruar pas gabimeve në gjykim të para në ndeshjen kundër Borusias në Dortmund, të cilat sollën humbjen 2-3 në minutat shtesë dhe kualifikimin e gjermanëve në gjysmëfinale. Skuadra vendase shënoi dy gola në

Lexo më shumë
Peshëngritja, Godelli merr medalje ari

Peshëngritja, Godelli merr medalje ari 1

🕔17:47, 10.Apr 2013

Peshëngritësi shqiptar Daniel Godelli është shpallur Kampione Evrope. Ai ka marrë medalje të artë në stilin e shtytjes për meshkujt, pesha 69 kilogramë. Ndërkohë, ai ka mundur që të marrë edhe dy medalje të bronzta në stilin shkëputje dhe në

Lexo më shumë
Dënohet me 3 ndeshje skualifikim Baloteli

Dënohet me 3 ndeshje skualifikim Baloteli 1

🕔01:00, 10.Apr 2013

Mario Baloteli është dënuar me 3 ndeshje skualifikim dhe Milani do të zbresë në fushë pa sulmuesin e tij kryesor në ndeshjet ndaj Napolit, Juventusit dhe Katanias. Gjykatësi Sportiv Xhanpaolo Toszl e ka argumentuar kështu pezullimin e futbollistit të kuqezinjve:

Lexo më shumë
Fillon Euro-shtanga, Begaj synon të artën

Fillon Euro-shtanga, Begaj synon të artën 0

🕔12:15, 9.Apr 2013

Kampionati i 30-të Evropian i Peshëngritjes nisi dje në pallatin e sportit “Asllan Rusi” në Tiranë dhe Shqipëria është një nga vendet pretendente për të marrë medalje të arta. Gara evropiane midis 35 shteteve do të vazhdojë deri më 14

Lexo më shumë
Ndizet lufta për Evropën

Ndizet lufta për Evropën 1

🕔08:49, 8.Apr 2013

Tirana ka mundur Skënderbeun, ndërsa Kukësi ka barazuar me Teutën në Durrës, çka do të thotë se lufta për zonën evropiane është tepër e ndezur, pavarësisht se nga ajo mund të jetë larguar Vllaznia, e mundur në Peqin nga Shkumbini.

Lexo më shumë
Cikalleshi, golat e shpëtimit

Cikalleshi, golat e shpëtimit 0

🕔15:35, 7.Apr 2013

Sokol Cikalleshi ishte heroi i Besës në fitoren 2-0 kundër Kastriotit, e cila praktikisht siguron mbijetesën për verdhezinjtë, sidomos në rast se Luftëtari mundet sot në Vlorë nga Flamurtari. Skuadra kavajase është ngjitur ndjeshëm në renditje, duke kapërcyer Bylisin, ndonëse

Lexo më shumë
Majlinda Kelmendi, e para në botë

Majlinda Kelmendi, e para në botë 0

🕔08:58, 7.Apr 2013

Majlinda Kelmendi prej së enjtes së kaluar është xhudistja më e mirë në botë në kategorinë deri 52 kilogramë. Kelmendi mund të llogaritet më e mira, nëse për bazë merret ranglista botërore që nxirret në bazë të rezultateve të arritura

Lexo më shumë
Bajern, kampion 6 javë para

Bajern, kampion 6 javë para 0

🕔19:06, 6.Apr 2013

Bajerni i Mynihut është kampioni zyrtar i Bundesligës gjermane. Skuadra e Jup Hejnkes fitoi në transfertë ndaj Eintraht Frankfurt falë golit të shënuar nga Bastian Shvajnshtajger në minutën e 53 të takimit.  Fitorja u siguroi bavarezëve shpalljen matematikore kampionë të

Lexo më shumë

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin