Kosovë-Shqipëri 3-3: Gazetarët sportivë  ndahen në barazim

Kosovë-Shqipëri 3-3: Gazetarët sportivë ndahen në barazim 0

🕔15:26, 17.Feb 2013

Gazetarët sportivë të Shqipërisë dhe ata të Kosovës kanë zhvilluar një ndeshje miqësore dje në Prishtinë, me rastin e 5-vjetorit të Pavarësisë. Takimi është mbyllur në barazim 3-3. Të parët shënuan gazetarët kosovarë, me penallti, të cilën e ktheu në

Lexo më shumë
Kukeli, në fushë pas 9 muajsh

Kukeli, në fushë pas 9 muajsh 0

🕔15:24, 17.Feb 2013

Lojtari po riaftësohet pas dëmtimit të tmerrshëm dy javë më parë   Burim Kukeli pritet të kthehet në fushë nëntë muaj pas dëmtimit të tmerrshëm që pësoi dy javë më parë, në ndeshjen miqësore që Zyrihu luajti kundër Bellinzonës. Pas

Lexo më shumë
Vdes në vigjilje të 100-vjetorit pionierja e xhudos

Vdes në vigjilje të 100-vjetorit pionierja e xhudos 0

🕔12:42, 17.Feb 2013

Keiko Fukuda, mbesa e një samurai dhe nxënësja e fundit gjallë e themeluesit të xhudos, ka ndërruar jetë në moshën 99 vjeçe. Lajmin e vdekjes e konfirmon asistentja e Fukundës, e cila tha se pas dy muajsh, sportistja do të

Lexo më shumë
Dorëhiqet kreu i FILA-s

Dorëhiqet kreu i FILA-s 0

🕔17:36, 16.Feb 2013

Kreu i Federatës Botërore të Mundjes, FILA, jep dorëheqjen. Largimi i zviceranit Raphael Martinetti nga posti vjen pas vendimit të Komitetit Olimpik Ndërkombëtar për të hequr mundjen nga sportet e Olimpiadës që nga viti 2020. Komiteti Ekzekutiv i Mundjes u

Lexo më shumë
Xhelozia, atleti olimpik Pistorius vret të fejuarën

Xhelozia, atleti olimpik Pistorius vret të fejuarën 0

🕔13:55, 15.Feb 2013

Atleti jugafrikan Oskar Pistorius, pjesëmarrës në Lojërave Olimpike të Londrës, ka vrarë të fejuarën e tij modele në ditën e të dashuruarve. Ndonëse hipotezat e para dëshmonin për një krim aksidental, më vonë policia zbuloi se ekzistojnë prova të shumta

Lexo më shumë
Maradona bëhet me djalë

Maradona bëhet me djalë 0

🕔15:33, 14.Feb 2013

Legjenda e futbollit, Maradona, bëhet sërish baba. Ish-partnerja e argjentinasit Diego Armando Maradona ka sjellë në jetë një djalë, bëjnë të ditur mediat vendase. “Veronica Ojedo dhe djali i saj i sapolindur janë shumë mirë. Fëmija i ngjan Maradonës”, ka

Lexo më shumë
Sër Aleksi: Ndeshja nuk do të dalë e bardhë

Sër Aleksi: Ndeshja nuk do të dalë e bardhë 0

🕔18:22, 13.Feb 2013

Sër Aleks Ferguson, trajneri legjendar i Mançester Junaited, u shpreh para supersfidës Real Madrid-Mançester J. se rezultati i vetëm që mund të përjashtohet në këtë takim është një barazim pa gola.  Rezultati i mundshëm – Nuk më pëlqejnë rezultatet 0-0 në

Lexo më shumë
Patris Evra, lidhje me lepurushen e “Playboy”

Patris Evra, lidhje me lepurushen e “Playboy” 0

🕔16:07, 12.Feb 2013

Lojtari i Manchester United, Patrice Evra ka tradhtuar gruan e tij me “lepurushen” e revistës“Playboy” Carla Howe, 22-vjeçare. Evra e kishte ftuar Carlan në Paris për një “natë speciale”, ndërsa ai ishte atje për ndeshjen miqësore midis Francës dhe Gjermanisë.

Lexo më shumë
Eto’o: Federata kërkon të më vrasë

Eto’o: Federata kërkon të më vrasë 0

🕔16:06, 12.Feb 2013

“Duan të më vrasin. Drejtuesit e Federatës së Futbollit të Kamerunit duan të më eliminojnë”. Akuzat e forta vijnë nga Samuel Eto’o, gjatë një interviste online me revistën “Je Wanda”. Në një intervistë të mëparshme, sulmuesi kishte thënë se pas

Lexo më shumë
Mbreti i trukimeve në futboll fshihet në Singapor

Mbreti i trukimeve në futboll fshihet në Singapor 0

🕔10:02, 12.Feb 2013

Ndersa po i afrohemi Kampionatit Botëror të Futbollit, i cili do të mbahet në vitin 2014 në Brazil, policia evropiane ka zbuluar një kurdisje të gjerë të ndeshjeve, të bërë gjatë viteve të fundit. Kurdisja ishte tronditëse, shkruan në numrin

Lexo më shumë