FIFA duhet t’i thotë po Kosovës

FIFA duhet t’i thotë po Kosovës 0

🕔17:17, 21.Jan 2013

FIFA ka lënë pas dore shumë vende, përfshirë këtu edhe Kosovën. Gazetari i pavarur Steve Menary ka përpiluar një tekst, ku ka përmendur vendet e shumta të harruara nga shtëpia e futbollit botëror për arsye të ndryshme. Shumica prej tyre

Lexo më shumë
Vila drejt largimit nga Barcelona

Vila drejt largimit nga Barcelona 0

🕔17:05, 21.Jan 2013

Sulmuesi spanjoll, David Vila, mund të largohet nga Barcelona. Sipas mediave sportive, sulmuesi spanjoll ka biseduar me trajnerin e tij, Tito Vilanova, të cilit i ka shpjeguar dëshirën për t’u larguar nga “Camp Nou” brenda këtij muaji. Duket se pakënaqësitë

Lexo më shumë
10 më të bukurat me mikrofon

10 më të bukurat me mikrofon 0

🕔00:56, 21.Jan 2013

Tifozët ulen para televizorit me synimin për të parë një shfaqje të bukur sportive. Nëse mikrofonin e gazetarit e ka në dorë një bukuroshe, atëherë aq më mirë. Mund të mos jetë arsyeja kryesore për të parë një ndeshje, megjithatë,

Lexo më shumë
Shtëpi ëndrrash për Françesko Totin (FOTO)

Shtëpi ëndrrash për Françesko Totin (FOTO) 0

🕔15:46, 20.Jan 2013

Françesko Toti do të jetë banori më i ri i një ndërtese luksoze në Romë. Futbollisti së bashku me bashkëshorten, showgirl-in Ilari Blazi,  dhe fëmijët do të zhvendosen në qiellgërvishtësen Eurosky, në Romë. Ndërtesa me lartësi 120 metër përbëhet nga

Lexo më shumë
Pirateria detyron Premier Ligën të marrë masa ndaj Shqipërisë

Pirateria detyron Premier Ligën të marrë masa ndaj Shqipërisë 0

🕔15:06, 20.Jan 2013

Shqipëria i bashkohet Koresë së Veriut, i vetmi vend në botë, transmetuesit e të cilit nuk  ftohen për të marrë pjesë në tenderin për të drejtën e transmetimit të Premier Ligës angleze. Në një shkrim të publikuar mbrëmë, Daily Mail

Lexo më shumë
Federer, triumf në Australian Open

Federer, triumf në Australian Open 0

🕔17:14, 19.Jan 2013

Federer triumfon në Australian Open. Tenisti zviceran mundi 3-0 Bernard Tomiç dhe do të vijojë më tej në turneun tjetër. Në raundin tjetër, Roxher Federer, që është një nga pretendentët më të fortë për fitimin e këtij turneu, do të

Lexo më shumë
KOB: Armstrong, faqja e zezë e sportit

KOB: Armstrong, faqja e zezë e sportit 0

🕔16:44, 18.Jan 2013

Rrëfimi i Lens Armstrong për dopingun është ndjekur nga një reagim i pritshëm. Për Komitetin Olimpik Botëror, përdorimi për disa vite i substancave doping për të arritur rezultate të larta nga ana e Lens Armstrong është një “faqe e zezë

Lexo më shumë
FIFA, Shqipëria ruan pozitat

FIFA, Shqipëria ruan pozitat 0

🕔19:19, 17.Jan 2013

Renditja botërore për muajin dhjetor të vitit 2012 nuk sjell asnjë ndryshim për kombëtaren shqiptare. Në klasifikimin mujor të FIFA-s, kuqezinjtë e drejtuar nga De Biazit ruajnë vendin e 63, kjo dhe për faktin se në muajin e fundit të

Lexo më shumë
Kaka: Gati të rikthehem te Milani

Kaka: Gati të rikthehem te Milani 0

🕔16:09, 17.Jan 2013

Braziliani Kaka’ mund të rikthehet te Milani. Mediat italiane kanë hedhur hipotezën e rikthimit të Kakasë pasi ky i fundit është takuar për një darkë me bashkëkombësin e tij, Robinjo. I pyetur në lidhje me një rikthim të mundshëm, Kaka

Lexo më shumë
Guardiola flet gjermanisht

Guardiola flet gjermanisht 0

🕔19:30, 16.Jan 2013

Pep Guardiola, duke nisur që nga sezoni i ardhshëm, do të jetë trajneri i ri i Bajernit të Mynihut. Lajmi është bërë i ditur nga klubi gjerman, me anë të një komunikate në faqen zyrtare të klubit. Guardiola vendosi që

Lexo më shumë