“Europa League”, Interi skualifikohet me fitore

“Europa League”, Interi skualifikohet me fitore 0

🕔09:53, 15.Mar 2013

Kanë qenë me zemër të ngrirë deri në momentin e fundit fansat e skuadrës së Interit, i cili bëri një lojë të mrekullueshme për 90 minuta duke dominuar mbi Totenhamin dhe duke shënuar dy herë në portë përmes Kasanos në

Lexo më shumë
Trajneri Rura vlerëson triumfin ndaj Milanit

Trajneri Rura vlerëson triumfin ndaj Milanit 0

🕔13:15, 13.Mar 2013

Nuk e ekzagjeroi me reagimin e tij pasi skuadra që drejton dërrmoi Milanin 4-0 dhe u kualifikua për në çerekfinale të Championsit. Tito Vilanova lavdëroi së pari lojtarët dhe ia dedikoi suksesin Vilanovës.  “Kishte ditë që lojtarët po merrnin kritika

Lexo më shumë
Drejtuesit e Fulhamit,  në Oslo për Berishën

Drejtuesit e Fulhamit, në Oslo për Berishën 0

🕔09:15, 13.Mar 2013

Trajneri dhe drejtuesi i klubit anglez do të shohin portierin kuqezi në takimin kundër Norvegjisë Dritan Ikonomi Trajneri i Fulhamit, Martin Jol, dhe vëllai i tij, Kornelius, i cili është edhe drejtor sportiv i klubit anglez, do të jenë në stadiumin “Ullevaal” të  Oslos më 22 mars, për

Lexo më shumë
Barcelona, Rosell rrezikon burgun

Barcelona, Rosell rrezikon burgun 0

🕔03:58, 13.Mar 2013

Presidenti i Barcelonës, Sandro Rosell, është akuzuar në Brazil se në mënyrë ilegale ka përfituar nga një miqësore e organizuar nga kompania e tij e marketingut në vitin 2008. Prokurorët thanë se kompania për marketing sportiv “Ailanto”, në pronësi të

Lexo më shumë
Remuntada, Barcelona çon Milanin në “ferr”

Remuntada, Barcelona çon Milanin në “ferr” 2

🕔22:59, 12.Mar 2013

Ëndrra e Milanit për t’u kualifikuar në përballjen me Barcelonën ka zgjatur nga Milano deri në Kamp Nou. Ndeshja e kthimit ka pasur vetëm një skuadër në fushë, e cila ka dominuar prej minutës së parë në mënyrë spektakolare. Barça

Lexo më shumë
Humbja, Cana akuzon lodhjen

Humbja, Cana akuzon lodhjen 0

🕔10:45, 12.Mar 2013

Lorik Cana ishte përsëri titullar i Lacios, në ndeshjen shumë të rëndësishme kundër Fiorentinës, por skuadra e tij u mund 2-0 në shtëpi. Kapiteni kuqezi ka pasur një paraqitje të mirë, megjithatë nuk ka qenë e mjaftueshme për të “vulosur”

Lexo më shumë
Mavraj, tifozët dalin kundër

Mavraj, tifozët dalin kundër 0

🕔09:46, 12.Mar 2013

Mërgim Mavraj dhe tifozët e Greuther Furth kanë shprehur pakënaqësitë ndërsjellë dhe kjo mund të sjellë ndarjen përfundimtare të mbrojtësit kuqezi me skuadrën e rrezikuar. Të shtunën, Furth u mund 0-3 në shtëpi nga Hofenhajmi, rival direkt në luftën për

Lexo më shumë
Ndahet nga jeta legjenda e boksit shqiptar Ali Kastrati

Ndahet nga jeta legjenda e boksit shqiptar Ali Kastrati 1

🕔16:11, 11.Mar 2013

Është ndarë nga jeta babai i sportit shqiptar, Ali Kastrati, pas një sëmundje të pashërueshme. Kastrati, do të mbahet mend nga të gjithë për historinë e sportit shqiptar që ai zhvilloi  ndër vite. Ali Kastrati pak muaj më parë festoi

Lexo më shumë
Flamurtari humbet shansin e parakalimit

Flamurtari humbet shansin e parakalimit 0

🕔09:39, 11.Mar 2013

Flamurtari nuk ka arritur të përsërisë fitoren e Kupës kundër Teutës, duke u ndalur në barazimin 1-1. Një rezultat i tillë i mohon parakalimin skuadrës vlonjate, e cila kishte mundësi të ngjitej në vendin e dytë. Ky pozicion vazhdon të

Lexo më shumë
Sherr edhe në bejsboll, rrihen dy kombëtaret

Sherr edhe në bejsboll, rrihen dy kombëtaret 0

🕔09:00, 11.Mar 2013

Lojtarët e kombëtareve të bejsbollit të Kanadasë dhe të Meksikës janë rrahur gjatë ndeshjes midis tyre për kampionatit botëror, zhvilluar në Feniks të SHBA-së. Sherri shpërtheu teksa Kanadaja kryesonte 9-3, kur njëri nga hedhësit meksikanë goditi me qëllim kundërshtarin. Pas

Lexo më shumë