Mourinho nuk paraqitet në konferencën për media

Mourinho nuk paraqitet në konferencën për media 0

🕔10:58, 17.May 2013

Kjo duhet të jetë e fundit: Jose Mourinho sfidon sërish mediat spanjolle dhe nuk paraqitet në konferencën për shtyp në vigjilje të finales së sotme të Copa del Rey Real Madrid-Atletico Madrid. Tekniku portugeu i “Los Blancos”, ndryshe nga herët

Lexo më shumë
Bekam i jep fund

Bekam i jep fund 0

🕔08:58, 17.May 2013

Nuk mund të mbaronte në vend tjetër veçse në Paris. Futbollisti më elegant që e mbyll karrierën e tij në qytetin që për elegancën ka qenë gjithnjë simbol. David Bekam, 38 vjeç, njofton tërheqjen nga futbolli në fund të këtij

Lexo më shumë
Lushnja e Partizani, rikthim me gjoba

Lushnja e Partizani, rikthim me gjoba 1

🕔08:51, 16.May 2013

Partizani e Lushnja janë dënuar me nga 200 mijë lekë pas incidenteve të së dielës në stadiumin “Roza Haxhiu”. Tifozeritë e të dyja skuadrave u përfshinë në akte dhune kundrejt njëra-tjetrës, pas golit të barazimit të shënuar nga skuadra vendase

Lexo më shumë
United, një “djall” e një “engjëll” për Shqipërinë

United, një “djall” e një “engjëll” për Shqipërinë 1

🕔08:49, 16.May 2013

Adnan Januzaj është një nga talentet më të mëdhenj të brezit të tij, por duket se në të ardhmen nga aftësitë e tij do të përfitojë Belgjika dhe jo Shqipëria. Është Abedin Januzaj, babai i futbollistit, ai që deklaron se

Lexo më shumë
Bomba e merkatos, Neimar te Bajern

Bomba e merkatos, Neimar te Bajern 0

🕔11:59, 15.May 2013

Një ish-zyrtar i klubit të Santosit, Vicente Cascione, ka lëshuar një deklaratë bombë, sipas të cilës, të githë ata që përpiqen të marrin Neimar e kanë të kotë, pasi ai tashmë ka nënshkruar me Bajernin e Munihut. Prej kohësh është 

Lexo më shumë
Cana shpreson Evropën

Cana shpreson Evropën 0

🕔14:36, 14.May 2013

Lorik Cana shpreson që në javën e fundit të arrijë kualifikimin në Europa League me Lacion, duke mundur Kaljarin. Pas fitores 2-0 me Sampdorian, skuadra romane ka mundësi teorike që të arrijë Evropën, edhe pse nuk e ka krejtësisht në

Lexo më shumë
Goditje për Shqipërinë, Meha operohet në menisk

Goditje për Shqipërinë, Meha operohet në menisk 0

🕔08:28, 14.May 2013

Alban Meha do të mungojë në ndeshjen kundër Norvegjisë, për shkak të dëmtimit të pësuar në ndeshjen e Paderbornit kundër Bohumit, luajtur të dielën. Mesfushori i Shqipërisë u detyrua të dilte nga loja që në minutën e 23-të të pjesës

Lexo më shumë
Dinamo shmang katastrofën

Dinamo shmang katastrofën 0

🕔09:40, 12.May 2013

Dinamo ka siguruar mbijetesën në Kategorinë e Parë, pasi ka mundur 3-2 Pogradecin, ndërkohë që Besëlidhja dhe Iliria shoqërojnë Gramshin e Naftëtarin në Kategorinë e Dytë. Në javën e fundit ishin të shumta skuadrat që rrezikonin, megjithatë nuk pati rezultate

Lexo më shumë
Skënderbeu kampion, Kukësi në UEFA

Skënderbeu kampion, Kukësi në UEFA 3

🕔20:13, 11.May 2013

Skënderbeu merr për të tretin vit radhazi trofeun e titullit kampion të Superligës, ndërkohë që Kukësi bën surprizën duke e mbyllur sezonin si nënkampione e Shqipërisë në futboll.  Kukësi dhe Skënderbeu, që i kishin arritur objektivat e tyre dhe nuk

Lexo më shumë
Shqipëria, me U-20 në Lojërat Mesdhetare

Shqipëria, me U-20 në Lojërat Mesdhetare 0

🕔11:32, 11.May 2013

Shqipëria do të marrë pjesë vetëm me një sport ekipor, pikërisht me futbollin, në Lojërat Mesdhetare Mersin 2013, që do të zhvillohen në Turqi nga data 20 deri 30 qershor. Pjesëmarrja është konfirmuar zyrtarisht edhe nga Federata Shqiptare e Futbollit,

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim