Synimi i De Biazit, pjesëmarrje në play-off

Synimi i De Biazit, pjesëmarrje në play-off 0

🕔08:07, 3.May 2013

Shqipëria ka vetëm dy pikë më pak se Zvicra në garën kualifikuese për botërorin brazilin, por trajneri Xhani De Biazi shpreson që skuadra kuqezi të ruajë fort vendin e dytë dhe të marrë pjesë në play-off. I pyetur në lidhje

Lexo më shumë
Shefi i United në Tiranë

Shefi i United në Tiranë 0

🕔08:16, 2.May 2013

David Gill, shefi ekzekutiv i Manchester United, njëkohësisht edhe zëvendëspresident i FA (Federata Angleze e Futbollit), ka ardhur në Shqipëri, për të kërkuar përkrahjen e FSHF-së, pasi synon të kandidojë për Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s. Ai është takuar me presidentin

Lexo më shumë
Bajerni “ul në tokë” Barcelonën

Bajerni “ul në tokë” Barcelonën 0

🕔08:10, 2.May 2013

Finalja e Ligës së Kampionëve do të jetë gjermane! Bajerni i Mynihut tregoi se rezultati 4-0 i fituar në Mynih nuk ishte rastësi dhe se ata ishin përgatitur mirë përballë një Barcelone “jashtëtokësore”. Kështu gjermanët do të kenë përballë po

Lexo më shumë
Pa Mesin, Barcelona ngre flamurin e bardhë

Pa Mesin, Barcelona ngre flamurin e bardhë 1

🕔21:37, 1.May 2013

Edhe pse spanjollët e Barcelonës kishin shpresuar se mund të përmbysnin rezultatin 4-0, ka qenë sërish Bajerni që ka dominuar ndeshjen edhe në Kamp Nou. Lionel Mesi, lojtari më i mirë në botë, e ka nisur ndeshjen nga pankina per

Lexo më shumë
Shefi ekzekutiv i Mançester Junajtedit, në Tiranë

Shefi ekzekutiv i Mançester Junajtedit, në Tiranë 0

🕔12:52, 1.May 2013

Nga Mançester Junajtid në Tiranë. Dejvid Xhill, shefi ekzekutiv i klubit anglez ka ardhur të kërkojë votën e shqiptarëve për ambicien e tij të radhës. Xhill do të synojë karrierën në UEFA dhe kjo e ka bërë të nisë një

Lexo më shumë
Shvajnshtajger: Barcelona e plagosur, por e rrezikshme

Shvajnshtajger: Barcelona e plagosur, por e rrezikshme 0

🕔11:02, 1.May 2013

Katër gola të shënuar, njëra këmbë tashmë në finalen e Ligës së Kampionëve dhe Bajernit të Mynihut mund t’i falet nëse e merr me të lehtë lojën e së mërkurës me Barcelonën. Por Bastian Shvajnshtajger është tepër i zgjuar për

Lexo më shumë
Reali fiton, Dortmundi shkon në finale

Reali fiton, Dortmundi shkon në finale 0

🕔22:40, 30.Apr 2013

Borussia Dortmund është finalist i parë i Champions League, pasi që në gjysmëfinale ka eliminuar ekipin spanjoll të Real Madridit, edhe pse ka pësuar humbje me rezultat 2:0. Megjithëse të dyja ekipet kishin raste për shënim, rrjetat u tundën vetëm

Lexo më shumë
Rama fiton turneun në Prishtinë

Rama fiton turneun në Prishtinë 0

🕔14:36, 30.Apr 2013

Boksieri shqiptar, Aleksandër Rama, është shpallur më i miri në turneun e organizuar nga legjenda e boksit kosovar, Aziz Salihu. Rama mposhti boksierin nga Bullgaria, Hristo Sfetisllav, në turneun ndërkombëtar të boksit “Turqi faleminderit, Ju duam” që u mbajt të

Lexo më shumë
Ramos nuk dorëzohet

Ramos nuk dorëzohet 0

🕔21:01, 29.Apr 2013

“Duam të fitojmë”, thotë mbrojtësi i Realit të Madridit në missionin që duket i pamundur kundër Dortmundit, sidomos pas ndeshjes gjysmëfinale ku u mposhtën 4-1 Arlinda Gjypi S’ka justifikime: Serxho Ramos e di mirë se Reali i Madridit është “poshtëruar”

Lexo më shumë
Levandovski, lutja e Pepes: Boll shënove

Levandovski, lutja e Pepes: Boll shënove 3

🕔10:57, 29.Apr 2013

Heroi i Dortmundit në gjysmëfinalen e parë kundër Realit, Robert Levandovski, ka zbuluar se mbrojtësi Pepe i kishte kërkuar të mos shënonte më pas golit të katërt. Pepe, i cili ishte i ngarkuar me detyrën për ta mbuluar nga afër

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim