SV Albania, skuadra shqiptare në Austri

SV Albania, skuadra shqiptare në Austri 1

🕔12:52, 12.Nov 2012

Është themeluar në verë dhe debuton direkt në ligën e katërt, pasi ka blerë licencën e një klubi të falimentuar   Një skuadër shqiptarësh është themeluar në Austri dhe tashmë merr pjesë në kampionatin e kategorisë së katërt, nga tetë

Lexo më shumë
Çiklizëm, Lika zgjidhet president

Çiklizëm, Lika zgjidhet president 0

🕔12:50, 12.Nov 2012

Fitore surprizë e fierakut përballë ish-presidentit Anxhaku, në psot prej 12 vjetësh   Ervin Lika është zgjedhur president i Federatës Shqiptare të Çiklizmit, pas zgjedhjeve të djeshme, duke pasuar në këtë post Skënder Anxhakun, i cili largohet pas 12 vjetëve

Lexo më shumë
Trajneri i Interit në dilemë për rikthimin e Ballotelit

Trajneri i Interit në dilemë për rikthimin e Ballotelit 0

🕔21:16, 11.Nov 2012

Kryetrajneri i Interit, Andrea Stramaccioni, ka lavdëruar Mario Balotellin si lojtar të cilësisë së lartë, por ka refuzuar që të pranojë se klubi do të bëjë ofertë për të në janar. Janë ngritur spekulime kohët e fundit se Balotelli mund

Lexo më shumë
Vdekja e arbitrit Pjetrushi, shtyhen ndeshjet e Superligës

Vdekja e arbitrit Pjetrushi, shtyhen ndeshjet e Superligës 0

🕔09:17, 11.Nov 2012

Një aksident i rëndë rrugor ka ndodhur në orët e para të ditës së sotme në aksin rrugor Gjirokastër- Dervician. Nga përplasja e dy automjeteve kanë humbur jetën 2 persona, ndërsa janë plagosur 5 të tjerë. Viktima janë shtetasit Rigers

Lexo më shumë
Usain Bolt, një vend mes perëndive

Usain Bolt, një vend mes perëndive 0

🕔15:26, 9.Nov 2012

Është më i shpejti i 107 miliardë njerëzve që kanë ecur mbi faqen e rruzullit. Olimpiadat njerëzore janë tepër të vogla për të, ai synon të sfidojë mekanikën humane e të hyjë midis të pavdekshmëve për të gjitha epokat  

Lexo më shumë
Kombëtare “full option”, kthehen Bakaj e Vangjeli

Kombëtare “full option”, kthehen Bakaj e Vangjeli 0

🕔15:24, 9.Nov 2012

De Biazi ka alternativa të plota, thërret Balajn e Vajushin, lë pushim Salihin, Hykën e Bogdanin   Prekni diçka me dorë: Kombëtarja nuk ka asnjë lojtar të dëmtuar dhe Xhani De Biazi tani ka vetëm vështirësi zgjedhjeje! Trajneri italian i

Lexo më shumë
Një Kupë me surpriza, eliminohet Vllaznia

Një Kupë me surpriza, eliminohet Vllaznia 0

🕔15:56, 8.Nov 2012

Pas eliminimit të paralajmëruar të Tiranës, ikin edhe kuqeblutë, Shkumbini kalon falë golit në fushë kundërshtare   Kupa e Shqipërisë ka ofruar rezultate të papritura në raundin e dytë dhe tani nuk bëhet më fjalë për eliminimin e paralajmëruar të

Lexo më shumë
Dukuria – Ikin të mëdhenjtë

Dukuria – Ikin të mëdhenjtë 0

🕔15:54, 8.Nov 2012

Me eliminimin e Tiranës dhe Vllaznisë, nga Kupa tashmë janë larguar të gjithë të mëdhenjtë e historisë së saj. Tirana ishte fituesja e dy edicioneve të fundit, si dhe skuadra me më tepër trofe, 15 të tilla, po aq sa

Lexo më shumë
Sadiku, menaxheri nuk përmend emra

Sadiku, menaxheri nuk përmend emra 0

🕔15:52, 8.Nov 2012

Haxhia: Po bisedoj me disa klube në Itali e Gjermani, por e mbaj sekret se cilat janë   Menaxheri i Armando Sadikut ka mohuar të ketë folur personalisht me Fiorentinën, Sienën dhe Katanian. Sokol Haxhia, njeriu që përfaqëson sulmuesin e

Lexo më shumë
Ujkani me Munjoz, si karikaturë

Ujkani me Munjoz, si karikaturë 0

🕔15:50, 8.Nov 2012

Presidenti i Palermos komenton me humor incidentin e golit të Romës   Presidenti i Palermos, Mauricio Zamparini, e ka cilësuar si pamje qesharake përplasjen midis portierit Samir Ujkani dhe mbrojtësit Munjoz në rastin e golit të dytë të pësuar nga

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim