Skënderbeu rend pa rivalë, Laçi në zonën evropiane

Skënderbeu rend pa rivalë, Laçi në zonën evropiane 0

🕔16:10, 26.Nov 2012

Kampionët fitojnë në Gjirokastër, kurbinasit bëjnë rokadë me Teutën. Suksesi i parë për Apoloninë   Skënderbeu nuk njeh rivalë dhe marshon pa pengesa drejt titullit kampion, ndërkohë që tashmë është kampion i dimrit, matematikisht i pakapshëm për këtë fazë nga

Lexo më shumë
Seferi, përballë një rivali të fortë

Seferi, përballë një rivali të fortë 0

🕔16:08, 26.Nov 2012

Boksieri shqiptar do të ndeshet me çekun Suda ose belgun Abdul   Lubosh Suda ose Ismail Abdul mund të sfidojnë boksierin shqiptar Nuri Seferi, në ndeshjen e tij të fundit për këtë vit. Si çeku Suda, ashtu dhe belgu i

Lexo më shumë
Morina synon titullin botëror

Morina synon titullin botëror 0

🕔16:06, 26.Nov 2012

Kickboxing – Kickboxer-i shqiptar Dardan Morina do të sfidojë titullin ISKA/WKU, në konkurrencën thai-box, më 7 dhjetor në Berlin të Gjermanisë. Morina, kampion aktual në versionin WKA/IMC, do të mundohet që të rrëmbejë edhe një titull tjetër, atë të versionit ISKA

Lexo më shumë
Spektakël në Brazil, Vettel bën historinë

Spektakël në Brazil, Vettel bën historinë 0

🕔16:04, 26.Nov 2012

Gjermani fiton titullin e tretë radhazi, pasi Button del i pari në një garë plot episode nga starti në finish   Sebastian Vettel fitoi titullin e tretë botëror në Formula 1, pas një gare të çmendur në Brazil. Në cirkuitin

Lexo më shumë
Flamurtar vetëvrasës, Vllazni heroike

Flamurtar vetëvrasës, Vllazni heroike 0

🕔14:33, 25.Nov 2012

Barazim 3-3 në “Loro Boriçi”, pasi vlonjatët kryesonin 3-0. Portieri Koliqi prish festën, Rexha shpëton kuqeblutë dhe Duron   Stadiumi “Loro Boriçi” ka qenë skena e një spektakli që nuk shihet shpesh në futbollin shqiptar, ku Vllaznia e Flamurtari arritën

Lexo më shumë
Formula 1, Hamilton në pole position

Formula 1, Hamilton në pole position 0

🕔14:31, 25.Nov 2012

Gara e fundit: Vettel niset i kartëti, Alonso i teti. Në Brazil do të vendoset kampioni i ri i botës   Formula 1 do të ulë sot tiparin, pas një shfaqjeje që pritet të jetë vërtetë emocionuese, në cirkuitin e

Lexo më shumë
Angli, qeni i shpëton jetën futbollistit

Angli, qeni i shpëton jetën futbollistit 0

🕔14:29, 25.Nov 2012

Kafsha përgjumej për shkak të rrjedhjes së gazit, çka do të kishte qenë fatale për çiftin   Mesfushori i skuadrës angleze Stoke City, Jamie Ness, dhe e dashura e tij, modelja Heather Weir, ia kanë borxh jetën qenit të tyre,

Lexo më shumë
Legjionarët shqiptarë

Legjionarët shqiptarë 0

🕔14:28, 25.Nov 2012

Gjermani Greuther Furth barazoi pa gola në ndeshjen e luajtur në shtëpi me Nurembergun. Kapiteni Mërgim Mavraj është shprehur se ishte një rezultat i mirë, për shkak se skuadra e tij luajti për shumë kohë me dhjetë lojtarë. Mavraj shton

Lexo më shumë
Zeli e Avdijaj, dy talente “të djegur”

Zeli e Avdijaj, dy talente “të djegur” 0

🕔15:51, 24.Nov 2012

Kuksiani përfaqëson Anglinë, ndërsa kosovari fenomenal mahnit Gjermaninë dhe tërheq pas vetes të mëdhenjtë e kontinentit   Shqiptarët që veshin fanellën e Zvicrës nuk përbëjnë më lajm tani, pasi kombëtaret helvete të niveleve të ndryshëm, deri në skuadrën e madhe,

Lexo më shumë
Vllaznia pret Flamurtarin, dy skuadra që kanë ecur kundër pretendimeve

Vllaznia pret Flamurtarin, dy skuadra që kanë ecur kundër pretendimeve 0

🕔15:49, 24.Nov 2012

Derbi i të dëshpëruarve   Derbi i të dëshpëruarve është ndeshje që do të zhvillohet sot pasdite në stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër, ku Vllaznia do të presë Flamurtarin. Janë dy skuadra të deklaruara si pretendente në prag të sezonit,

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim