Çerekfinalet e Champions League, Manchester City përballet me Borusia Dortmund, Real Madrid për hakmarrje ndaj Liverpool

Çerekfinalet e Champions League, Manchester City përballet me Borusia Dortmund, Real Madrid për hakmarrje ndaj Liverpool 0

🕔08:18, 6.Apr 2021

Champions League do të tregojë sot, sinjalet e para për skuadrat që kanë ndërmend që t’i shkojnë deri në fund këtij turneu. Një prej tyre, është padiskutim Manchester City, një prej ekipeve më të frikshme të këtij sezoni, skuadra që

Lexo më shumë
FOTO: Partizani nderon Bashkim Finon, por ka një gafë gjuhësore në këto bluza

FOTO: Partizani nderon Bashkim Finon, por ka një gafë gjuhësore në këto bluza 3

🕔01:51, 5.Apr 2021

Futbollistët e Partizanit kanë dalë në fushë këtë të shtune me një bluzë në nderim të ish-deputetit socialist Bashkim Fino. Por në bluzën e bardhë poshtë fytyrës së stampuar të Finos, shkruhej “U prefsh në paqe”, ndërkohë që duhet shkruar

Lexo më shumë
Seria A/ 29 gola në 8 ndeshje, fitojnë Lazio, Napoli e Atalanta, ngec Roma

Seria A/ 29 gola në 8 ndeshje, fitojnë Lazio, Napoli e Atalanta, ngec Roma 1

🕔17:59, 3.Apr 2021

Një javë plot me gola ishte ajo radhës në Serie A ku në 8 ndeshje u shënuan plot 29 gola. Napoli fitoi me rezultatin 4-3 përballë Crotones. Vendasit udhëhiqnin 3-1 në pjesën e parë, por miqtë gjetën forcat dhe barazuan

Lexo më shumë
Dhuna në fushë, FSHF: Dënohet Football Republic, humb ndeshjen në tavolinë me Teutën dhe i zbriten 20 pikë

Dhuna në fushë, FSHF: Dënohet Football Republic, humb ndeshjen në tavolinë me Teutën dhe i zbriten 20 pikë 0

🕔17:34, 2.Apr 2021

Federata Shqiptare e Futbollit pas dënimit të dhunës së ndodhur në ndeshjen Football Republic-Teuta, ka vendosur së ekipi Football Republic të dënohet me humbjen e ndeshjes në tavolinë 3-0, zbritjen e 20 pikëve të ekipit si dhe luajtjen e ndeshjeve

Lexo më shumë
Sportistët elitarë mbështesin PS-në në Njësinë 10: E vetmja që ka bërë dhe premton të bëjë edhe më shumë për sportin

Sportistët elitarë mbështesin PS-në në Njësinë 10: E vetmja që ka bërë dhe premton të bëjë edhe më shumë për sportin 0

🕔15:41, 2.Apr 2021

Të shumtë në numër, në disiplina të ndryshme, por të gjithë banojnë në Njësinë 10. Sportistët elitarë të cilët morën pjesë në takimin prezantues nga kryebashkiaku Erion Veliaj të kandidatit socialist për deputet, Fatmir Xhafaj kanë deklaruar hapur mbështetjen e

Lexo më shumë
Ia dha pas kualifikimit për herë të parë në Europian, MEPJ i heq pasaportat diplomatike kombëtares

Ia dha pas kualifikimit për herë të parë në Europian, MEPJ i heq pasaportat diplomatike kombëtares 2

🕔14:39, 1.Apr 2021

5 vite pas akordimit Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme i ka hequr pasaportat diplomatike pjestarëve të kombëtares së futbollit në 2016. Në atë kohë me një VKM qeveria vendosi të nderonte kuqezinjtë, të cilët për herë të parë

Lexo më shumë
“Më kritikoni mua, jo skuadrën”, Challandes e zbut humbjen ndryshe: Spanja i shënoi gjashtë gola Gjermanisë

“Më kritikoni mua, jo skuadrën”, Challandes e zbut humbjen ndryshe: Spanja i shënoi gjashtë gola Gjermanisë 4 Updated

🕔23:41, 31.Mar 2021

Kosova humbi 3-1 ndaj Spanjës, ndeshje e vlefshme për Grupin për kualifikueset e Kupës së Botës Katar 2022. Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes foli pas ndeshjes, ku ndër të tjera tha: “Nuk mund t’i them diçka skuadrës, pasi luajtëm kundër

Lexo më shumë
FOTO: Publikohet formacioni zyrtar i kuqezinjve përballë San Marinos

FOTO: Publikohet formacioni zyrtar i kuqezinjve përballë San Marinos 1

🕔19:53, 31.Mar 2021

Është publikuar formacioni zyrtar me të cilën Kombëtarja Shqiptare do të përballet në orën 20:45 ndaj San Marinos në ndeshjen e vlefshme për eliminatoret e Botërorit 2022. Trajneri Reja ka zgjedhur skemën 3-5-2 në këtë përballje, ku në krye të

Lexo më shumë
Dhuna në ndeshjen Football Republic-Teuta, FSHF: Policia të arrestojë autorët

Dhuna në ndeshjen Football Republic-Teuta, FSHF: Policia të arrestojë autorët 0

🕔19:21, 31.Mar 2021

Federata Shqiptare e Futbollit ka dënuar dhunën në ndeshjen Football Republic-Teuta duke u bërë thirrje autoriteteve që të arrestojë autorët. “Federata Shqiptare e Futbollit dënon ashpërsisht dhunën e ndodhur sot në ndeshjen Football Republic-Teuta, e vlefshme për Grupin B të

Lexo më shumë
VIDEO: Në sherr edhe prindërit! Degjeneron ndeshja e të rinjve, dhunë masive pas golit të Teutës

VIDEO: Në sherr edhe prindërit! Degjeneron ndeshja e të rinjve, dhunë masive pas golit të Teutës 4

🕔17:04, 31.Mar 2021

Një sherr masiv ka ndodhur tek sfida e U-19 të Kategorisë Superiore, Football Republic dhe Teutës në kompleksin e ekipit vendas. Ndeshja ka përfunduar në barazim 2-2, por kur sfida ishte 1-1 arbitri akordon një penallti për Football Republic i

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim