Ndeshja Spanjë-Kosovë merr drejtim diplomatik, gazeta spanjolle: Komentatorëve nuk u lejohet të përmendin Kosovën, televizioni publik nuk e transmeton himnin

Ndeshja Spanjë-Kosovë merr drejtim diplomatik, gazeta spanjolle: Komentatorëve nuk u lejohet të përmendin Kosovën, televizioni publik nuk e transmeton himnin 20

🕔16:29, 31.Mar 2021

Gazetarët dhe komentatorët spanjollë nuk do ta kenë të lehtë të raportojnë sonte për ndeshjen që përfaqësuesja e tyre do luajë kundër Kosovës ditën e sotme, për kualifikueset e Kupës së Botës 2022. Sipas gazetës ‘Marca’ atyre nuk u lejohet

Lexo më shumë
Hiqet kufizimi për tifozët në stadium, UEFA ia kalon në dorë autoriteteve lokale

Hiqet kufizimi për tifozët në stadium, UEFA ia kalon në dorë autoriteteve lokale 0

🕔13:56, 31.Mar 2021

Komiteti Ekzekutiv i UEFAS ka hequr kufizimin që në stadiume të jenë të pranishëm 30% e tifozëve. Lajmi jepet nëpërmjet një njoftimi për shtyp nga Federata Shqiptare e Futbollit. “Sot u miratuan një sërë vendimesh të rëndësishme që kanë impakt

Lexo më shumë
Reja: Me Anglinë nuk dolëm në lojën tonë, ndaj San Marinos me lojtarët më në formë!

Reja: Me Anglinë nuk dolëm në lojën tonë, ndaj San Marinos me lojtarët më në formë! 0

🕔18:17, 30.Mar 2021

Trajneri i kombëtares shqiptare, Edoardo Reja ka folur para sfidës me San Marinon duke komentuar edhe humbjen me Anglinë. Reja thotë se m Anglinë Shqipëria nuk doli në lojën e saj pasi kishte parashikuar ta kapte kundërshtarin në kundërsulm, por

Lexo më shumë
Turqia rikthen tifozët në stadium, ja ç’do të ndodhë në përballjen me Letoninë

Turqia rikthen tifozët në stadium, ja ç’do të ndodhë në përballjen me Letoninë 0

🕔19:55, 29.Mar 2021

Turqia është kombëtarja e radhës që do të luajë me prezencë tifozësh në shkallët e stadiumit. Lajmi është dhënë nga Federata Turke e Futbollit, që konfirmon se dueli i së martës ndaj Letonisë, i vlefshëm për kualifikueset e Kampionatit Botëror,

Lexo më shumë
“Tapeti ngadalëson pasimet, kulla i bën hije fushës”. Kushtoi 75 milionë euro, por stadiumi i ri vazhdon merr kritika, çfarë shkruajnë pas ndeshjes dje në Tiranë mediat angleze

“Tapeti ngadalëson pasimet, kulla i bën hije fushës”. Kushtoi 75 milionë euro, por stadiumi i ri vazhdon merr kritika, çfarë shkruajnë pas ndeshjes dje në Tiranë mediat angleze 30

🕔09:45, 29.Mar 2021

Ish-stadiumi kombëtar “Qemal Stafa”, sot i njohur si “Air Albania”, ka bërë sërish jehonë të keqe  në mediat e vendeve të huaja që luajnë aty. Lee Dixon i ITV në Angli, si edhe The Guardian, kanë kritikuar fushën e stadiumit

Lexo më shumë
VIDEO: Mbyllet 0 me 2 ndeshja e futbollit mes Shqipërisë dhe Anglisë, ja golat dhe disa nga momentet më të veçanta në fushë

VIDEO: Mbyllet 0 me 2 ndeshja e futbollit mes Shqipërisë dhe Anglisë, ja golat dhe disa nga momentet më të veçanta në fushë 14

🕔19:33, 28.Mar 2021

Eshtë mbyllur 0 me 2 ndeshja e futbollit mes Shqipërisë dhe Anglisë e luajtur sot pasdite në Tiranë. Anglia ka shënuar golin e dytë në portën e kuqezinjve në minutën 63′ pas një gabimi të Gjimshitit. Ai iu bën një

Lexo më shumë
Përballja me Shqipërinë, Anglia shënon gol në portën e kuqezinjve në minutën e 38-të

Përballja me Shqipërinë, Anglia shënon gol në portën e kuqezinjve në minutën e 38-të 0

🕔18:47, 28.Mar 2021

Anglia ka shënuar golin e parë në portën e kuqezinjve. Goli është shuar në minutën e 38-të. Trajneri i Anglisë ka hedhur në fushë formacionin më të mirë të mundshëm që ka në dispozicion, duke i besuar sulmin treshes, Stërling,

Lexo më shumë
Shqipëri-Angli starton në 18:00: Reja zgjedh “luftëtarët” kuqezinj, ja formacioni për ndeshjen e sotme

Shqipëri-Angli starton në 18:00: Reja zgjedh “luftëtarët” kuqezinj, ja formacioni për ndeshjen e sotme 0

🕔16:48, 28.Mar 2021

Pas shumë muajsh, Shqipëria luan një ndeshje me një kundërshtar, ndjeshëm më të fortë. Në “Air Albania” në orën 18:00 zbret Anglia, teksa trajneri i Shqipërisë, Edy Reja dhe Gareth Southgate kanë bërë zgjedhjet finale për 11 lojtarët që do

Lexo më shumë
Ndeshja Shqipëri – Angli, mbyllen bizneset tek stadiumi Air Albania

Ndeshja Shqipëri – Angli, mbyllen bizneset tek stadiumi Air Albania 1

🕔11:12, 28.Mar 2021

Policia e Shtetit ka ndërmarrë një plan masash për mbarëvajtjen e ndeshjes që do të zhvillohet sot mes Shqipërisë dhe Anglisë. Përmes një njoftimi për shtyp, policia bën me dije se bizneset në stadium do të mbyllen para ndeshjes, po

Lexo më shumë
Ndeshja me Anglinë/ Trajneri Southgate: Kuqezinjtë luajnë mirë me topin dhe janë të organizuar

Ndeshja me Anglinë/ Trajneri Southgate: Kuqezinjtë luajnë mirë me topin dhe janë të organizuar 1

🕔17:37, 27.Mar 2021

Anglia është pa diskutim favoriti kryesorë në Grupin I, një skuadër me një potencial shumë të madh, me emra nga më të rëndësishmit në futbollin europian. Në sfidën e parë kundër San Marino shpërthyen me një fitore të thellë 5-0

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim