Allegri: Rezultati 2-2 ndaj Tottenhamit nuk mund të na bëjë të depresionuar

Allegri: Rezultati 2-2 ndaj Tottenhamit nuk mund të na bëjë të depresionuar 0

🕔11:20, 14.Feb 2018

  Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, hodhi poshtë kritikat ndaj skuadrës së tij, pas barazimit të Ligës së Kampionëve me Tottenhamin, duke thënë se kundërshtari ishte “i çmendur”. Gonzalo Higuain shënoi një dopietë të hershme në ndeshjen e parë të

Lexo më shumë
Olimpiada Dimërore, shtyhet gara e Suela Mëhillit

Olimpiada Dimërore, shtyhet gara e Suela Mëhillit 0

🕔10:42, 14.Feb 2018

Gara e slalomit për femra në Lojërat Olimpike Dimërore, ku do të garojë edhe skiatorja shqiptare Suela Mëhilli, u shty për ditën e premte. Gara që ishte parashikuar të zhvillohej këtë të mërkurë do të niste me provat teknike, por

Lexo më shumë
Totti: Sot, unë do të vleja 200 milionë euro

Totti: Sot, unë do të vleja 200 milionë euro 0

🕔19:54, 13.Feb 2018

“Nuk besoj se do të ketë një tjetër Totti, që të rrijë gjithë karrierën te Roma. Sot vlerë ka biznesi”, deklaroi ish-kapiteni i Romës. Në një intervistë për Sky Sport, në emisionin “Zotërinjtë e futbollit, ish-kapiteni i Romës ka folur

Lexo më shumë
U transferua te Arsenal-i, Aubameyang thumbon Milan-in: Ia kishte futur gjumit edhe këtë herë

U transferua te Arsenal-i, Aubameyang thumbon Milan-in: Ia kishte futur gjumit edhe këtë herë 0

🕔18:41, 13.Feb 2018

Verën që lamë pas merkato e futbollit ishte shumë e nxehtë dhe shumë emra futbollistësh u lakuan në klube të ndryshme. Pavarësisht se shpenzuan më shumë se 200 milionë euro, Milan nuk arriti të rikthente në shtëpi sulmuesin e Dortmund,

Lexo më shumë
Telekom Albania ofron 1 GB për çdo gol të Bayern München

Telekom Albania ofron 1 GB për çdo gol të Bayern München 0

🕔17:29, 13.Feb 2018

Të gjithë sportdashësit dhe veçanërisht tifozët e skuadrës gjermane Bayern München do të fitojnë 1GB internet nga Telekom për çdo gol të shënuar nga ekipi i tyre i zemrës. Duke nisur nga dita e sotme, të gjithë abonentët bëhen pjesë

Lexo më shumë
Llullaku: Jam i lumtur për rikthimin tim në Itali

Llullaku: Jam i lumtur për rikthimin tim në Itali 0

🕔16:40, 13.Feb 2018

  Virtus Entella zyrtarizoi sot se ka firmosur me lojtarin Azdren Gani Llullaku (sulmues, i lindur në Istog, më 15 shkurt 1988). Futbollisti në fjalë luan me ekipin kombëtar shqiptar, ndërsa mori një mirëseardhje të ngrohtë nga presidenti Gozzi dhe

Lexo më shumë
Skiatorët shqiptarë, përgatitjet në pritje të garimit në Lojërat Olimpike

Skiatorët shqiptarë, përgatitjet në pritje të garimit në Lojërat Olimpike 0

🕔15:58, 13.Feb 2018

  Lojërat Olimpike Dimërore në Pyeongchang të Koresë së Jugut vazhdojnë të zhvillohen në kushte relativisht optimale për sa i përket specifikës së sporteve. Dy sportistët shqiptarë nuk kanë zhvilluar ende garat e tyre, në pritje të ditës së kategorisë

Lexo më shumë
Gasperini: Jam i gatshëm të drejtoj Italinë. Interi? Jo ekip i madh!

Gasperini: Jam i gatshëm të drejtoj Italinë. Interi? Jo ekip i madh! 0

🕔15:14, 13.Feb 2018

  Federata Italiane e Futbollit (FIGC) vijon “gjuetinë” e saj në kërkim të trajnerit të ardhshëm të kombëtares axurre. Për momentin nuk ka ndonjë zhvillim mbi emrat e mundshëm të kandidatëve, por në këtë listë duket se është përfshirë edhe

Lexo më shumë
Historia e rrallë e Tottenham-it. Pronari jeton në një superjaht

Historia e rrallë e Tottenham-it. Pronari jeton në një superjaht 0

🕔15:06, 13.Feb 2018

  Bobby Buckle ishte 13 vjeç, kur në vitin 1882 një grup studentësh nga “All Hallows Church” vendosën të themelonin Tottenham Hotspur. Djemtë, kapiteni i të cilëve është Bobby, luanin në fakt kriket, por vendosën t’i dedikoheshin futbollit në periudhën

Lexo më shumë
Zidane: Luan Reali ndaj PSG-së, jo Ronaldo kundër Neymar

Zidane: Luan Reali ndaj PSG-së, jo Ronaldo kundër Neymar 0

🕔14:25, 13.Feb 2018

  Zinedine Zidane u shfaq para mediave në “Valdebebas”, në pritje të ndeshjes jetike, që Real Madridi do të luajë të mërkurën kundër PSG-së. Me çfarë mentaliteti do të përballet ekipi juaj me Champions-in? Së pari, le të mendojmë për

Lexo më shumë