Panuçi “tërbohet” me përkthimin në konferencën për shtyp: Katastrofë!

Panuçi “tërbohet” me përkthimin në konferencën për shtyp: Katastrofë! 0

🕔14:43, 14.Oct 2018

Konferenca e djeshme për shtyp ia ka hequr disi humorin pozitiv trajnerit Panuçi. Përkthimi nuk është bërë nga drejtori i zyrës për shtyp dhe përkthyesi ka shfaqur pasiguri jo vetëm sa i përket gjuhës, por edhe transmetimit të mesazheve, si

Lexo më shumë
Shqipëria, “hermetike” para Izraelit. Në fushë me skemën 4-4-1-1?

Shqipëria, “hermetike” para Izraelit. Në fushë me skemën 4-4-1-1? 1

🕔12:13, 14.Oct 2018

Sonte në orën 20:45, Shqipëria ka përballjen e rëndësishme me Izraelin në stadiumin e qytetit Be’er Sheva. Edhe pse hermetik në përgatitje, formacioni, me të cilin mund të zbresin në fushë kuqezinjtë e trajnerit Christian Panucci, pritet të jetë i

Lexo më shumë
Disa statistika përpara sfidës së rëndësishme të kuqezinjve me Izraelin

Disa statistika përpara sfidës së rëndësishme të kuqezinjve me Izraelin 0

🕔09:18, 14.Oct 2018

Mbrëmjen e kësaj të diele, duke nisur nga ora 20:45, kuqezinjtë e Shqipërisë do të zbresin në fushën e blertë të stadiumit “Toto Turner” në Be’er Sheva të Izraelit, për t’u ndeshur me vendasit në sfidën e tretë të grupit

Lexo më shumë
Pasaporta greke, Mavraj: Nuk ishte e imja, kam shqiptaren

Pasaporta greke, Mavraj: Nuk ishte e imja, kam shqiptaren 3

🕔21:09, 13.Oct 2018

Mërgim Mavraj nuk e ka humbur as sensin e humorit dhe as patriotizmin që shumë prej tifozëve ja vunë në diskutim pas lajmit të publikuar se kapiteni kuqezi, ka vendosur të marrë edhe pasaportën greke, jo thjesht të luaj në

Lexo më shumë
Panucci optimist për ndeshjen me Izraelin: Kjo është java më e bukur në Kombëtare

Panucci optimist për ndeshjen me Izraelin: Kjo është java më e bukur në Kombëtare 1

🕔20:56, 13.Oct 2018

Trjneri Christian Panucci dhe kapiteni Mërgim Mavraj u shfaqën optimist për ndeshjen me Izraelin, që do të zhvillohet të dielën në Ber Sheva. Italiani theksoi se kjo është java më e lumtur në kombëtare që kur ai ka marrë frenat

Lexo më shumë
Sulmuesi i Izraelit, për ndeshjen me Shqipërinë: Ndaj atyre luaj edhe me një këmbë

Sulmuesi i Izraelit, për ndeshjen me Shqipërinë: Ndaj atyre luaj edhe me një këmbë 0

🕔14:35, 13.Oct 2018

Izraeli ka marrë një fitore shumë të rëndësishme ndaj Skocisë dhe nesër do të tentojë të mposhtë edhe Shqipërinë. Në skuadrën e drejtuar nga trajneri Andi Herzog ka një eufori e madhe. Sulmuesi kryesor, Munas Dabur, i cili luan me

Lexo më shumë
Sonte supersfida Hollandë-Gjermani, ‘panzerat’ 16 vite pa humbje përballë tulipanëve

Sonte supersfida Hollandë-Gjermani, ‘panzerat’ 16 vite pa humbje përballë tulipanëve 0

🕔13:42, 13.Oct 2018

Në “Johan Krojf Arena” të Amsterdamit do të luhet sonte supersfida e Grupit 1 të Ligës A të Kombeve mes Hollandës dhe Gjermanisë. Dy rivale të vjetra të Europës, që kundër njëra-tjetrës do të kërkojnë me patjetër fitoren për t’i

Lexo më shumë
Kombëtarja me probleme, edhe Alban Hoxha lë grumbullimin

Kombëtarja me probleme, edhe Alban Hoxha lë grumbullimin 0

🕔12:35, 13.Oct 2018

Kombëtarja shqiptare humbet edhe shërbimin e Alban Hoxhës për ndeshjen e radhës së Ligës së Kombeve, atë me Izraelin. Portieri i Partizanit ka shfaqur probleme fizike dhe si rrjedhojë ka lënë edhe grumbullimin e skuadrës. Trajneri Christian Panucci e zëvendësoi

Lexo më shumë
Usain Bolt edhe golashënues, realizon dy herë në Australi

Usain Bolt edhe golashënues, realizon dy herë në Australi 0

🕔22:50, 12.Oct 2018

Më në fund ia doli. Tashmë mund të quhet një futbollist profesionist më të gjitha atributet. Pas shumë rasteve dhe një pune të madhe, Usain Bolt shënoi golin e parë për skuadrën e tij australiane Central Coast Mariners gjatë një

Lexo më shumë
Ardian Mema bëhet trajner i Tiranës

Ardian Mema bëhet trajner i Tiranës 1

🕔22:09, 12.Oct 2018

Ardian Mema nuk priti ditën e shtunë për të nisur punën te Tirana, por zhvilloi stërvitjen e parë pasditen e së premtes. Ish-futbollisti bardheblu drejtoi seancën e parë pak orë pas konferencën që mbajti Ze Maria me presidenti Refik Halili.

Lexo më shumë