Kategoria Superiore: Partizani, Kukësi e Skënderbeu në krye

Kategoria Superiore: Partizani, Kukësi e Skënderbeu në krye 0

🕔22:14, 28.Aug 2019

Partizani arriti të marrë fitoren e parë në këtë sezon, duke mundur 1-0 Luftëtarin. Protagonisti i ndeshjes për kampionët në fuqi ishte Bruno Telushi, i cili shënoi golin e vetëm të takimit në Gjirokastër. Një fitore e merituar për Partizanin,

Lexo më shumë
Video: Probleme, ndërpritet ndeshja Tirana-Teuta

Video: Probleme, ndërpritet ndeshja Tirana-Teuta 0

🕔20:45, 27.Aug 2019

Ndeshja Tirana- Teuta e vlefshme për javën e dytë të Kategorisë Superiore është ndërprerë në minutën e 22-të, kjo për shkak të probleme me prozhektorët. Mësohet se prozhektorët në stadiumin “Selman Stërmasi” kanë pasur disa probleme, duke bërë që ndeshja

Lexo më shumë
De Biasi: Duhet të iki jashtë që të më vlerësojnë!

De Biasi: Duhet të iki jashtë që të më vlerësojnë! 0

🕔18:31, 27.Aug 2019

Gianni De Biasi ende nuk ka mundur që të gjejë një skuadër për të drejtuar, pas aventurës me vetëm 9 ndeshje te Alaves. Strategu italian, i cili udhëhoqi kombëtaren tonë drejt “Euro 2016” ka dhënë së fundmi një intervistë të

Lexo më shumë
Wanda shton ‘misterin’ mbi Icardin: Ndoshta ai që drejton, i ka thënë të qëndrojë

Wanda shton ‘misterin’ mbi Icardin: Ndoshta ai që drejton, i ka thënë të qëndrojë 0

🕔12:38, 26.Aug 2019

Sezoni i ri i Serisë A ka nisur me zakonin e vjetër të Wanda Naras, bashkëshortes dhe menaxheres së Mauro Icardit, e cila ka folur në emisionin sportiv Tiki Taka për të ardhmen e sulmuesit argjentinas. “Për mendimin tim, Mauro

Lexo më shumë
Superiorja në dy ditë, FSHF vendos të martën dhe të mërkurën

Superiorja në dy ditë, FSHF vendos të martën dhe të mërkurën 0

🕔21:52, 25.Aug 2019

Pas debutimit këtë fundjavë me ndeshjet që dhuruan duele të forta dhe emocione në 90 minutat e para të kategorisë Superiore, në harkun e pak ditëve 10 ekipet elitare do të luajnë sërish. Java e dytë e Superligës do të

Lexo më shumë
Ankorohet në Durrës anija e lashtë nga Katari, promovon Botërorin e 2022

Ankorohet në Durrës anija e lashtë nga Katari, promovon Botërorin e 2022 4

🕔16:49, 25.Aug 2019

Pas dy ditësh qëndrimi në Sarandë, veliera e lashtë nga Katari, e konsideruar një muze në miniaturë mbi trashëgiminë e detarisë në Katar kreu ndalesën e tij në portin e Durrësit, pasditen e së shtunës. Veliera “Fateh Al Khair 4”

Lexo më shumë
AFP: Peja, qyteti që prodhon kampionët botërorë të xhudos

AFP: Peja, qyteti që prodhon kampionët botërorë të xhudos 2

🕔10:14, 25.Aug 2019

AFP ka shkruar një artikull për kampionen e talentuar të xhudos, Majlinda Kelmendit. Në shkrim flitet për ëndrrën e thyer në mes nga lufta e Kosovës me Serbinë, të trajnerit të Kelmendit, Driton Kuka. Gjithashtu AFP ka bërë një përshkrim

Lexo më shumë
Levandovski heroi i ndeshjes, Shalke-Bajern 0-3

Levandovski heroi i ndeshjes, Shalke-Bajern 0-3 0

🕔23:36, 24.Aug 2019

Bajerni i Mynihut ka bërë menjëherë “autokritikë” në sfidën e dytë të Bundesligës, duke thyer Shalken në transfertë me rezultatin e pastër 3-0. Ka qenë një ndeshje e vulosur nga Robert Levandovski, autor i një tregolëshi që nënshtron “Veltins Arenën”

Lexo më shumë
Superliga/ Fitojnë Skënderbeu, Tirana dhe Teuta

Superliga/ Fitojnë Skënderbeu, Tirana dhe Teuta 1

🕔22:00, 24.Aug 2019

Skënderbeu e nisi me një fitore të vështirë sezonin e ri futbollistik. Në Korçë skuadra e drejtuar nga Ilir Daja iu imponua vetëm në çastet e fundit Flamurtarit të Vlorës teksa e mundi me rezultatin 1-0. Ai që ngrit peshë

Lexo më shumë
Juventusi nis mbrojtjen e titullit, Napoli në Firenze me Hysajn në stol

Juventusi nis mbrojtjen e titullit, Napoli në Firenze me Hysajn në stol 0

🕔12:44, 24.Aug 2019

Juventusit, kampion në fuqi të Italisë, i takon të ngrejë siparin e sezonit të ri të Serisë A, që merr udhë këtë fundjavë. Bardhezinjtë në premierën e kampionatit do të luajnë në orën 18:00 përballë Parmës në transfertë, me synim

Lexo më shumë