Shkolla politike e Berishës, koha më e zezë e historisë së Shqipërisë!

Shkolla politike e Berishës, koha më e zezë e historisë së Shqipërisë! 1

🕔13:38, 23.Jan 2021

Një qarkore “lufte”, Luli ka shpërndarë, ku shkollë e Berishës, e bën shumë krenar! Si gjysëm shqiptar, dhe Luli e di, se Berisha është, robi më i zi!. Te Sala s’gjen dot, asnjë gjë të mirë, dhe si komunist, ka

Lexo më shumë
“Në kët’ situatë, ku mezi ja dalin, as për njëmijë lekë, njerëzit nuk të falin”/ Një apel në vargje për policinë: Ngadalë me gjobat, i keni kthyer qëllim në vetvete

“Në kët’ situatë, ku mezi ja dalin, as për njëmijë lekë, njerëzit nuk të falin”/ Një apel në vargje për policinë: Ngadalë me gjobat, i keni kthyer qëllim në vetvete 2

🕔13:36, 23.Jan 2021

Çdo gjobë policie, në kohë të pandemisë, përkthehet në votë, kundër qeverisë! Nga ato mijëra gjoba, që policia krenohet, më shumë se nga SHQUPI, Rama do rrëzohet! Në kët situatë, ku mezi ja dalin, as për njëmijë lekë, njerëzit nuk

Lexo më shumë
Njëzet e Një Janari është varrosur!

Njëzet e Një Janari është varrosur! 2

🕔12:05, 22.Jan 2021

Maskarenjtë që vranë, në atë Janar, as në burg s’u futën, as u morën zvarrë!   Kre krimineli, Sali Horr Berisha, natë e ditë nxjerr helm, ulëret si bisha!   Vrasësit me damkë, tërr nuk ja bën syri, nga vrasjet

Lexo më shumë
Statuja…

Statuja… 0

🕔13:10, 21.Jan 2021

Statujë gdhendur drejt në shkëmb, Në zemër gdhenda emrin tënd. Me vetëtima u qëllua, Nga zjarri shkëmbi u thërrmua. Ndërsa në zemrën time, thellë, Ky emri yt qëndron kështjellë. 1997 Misteret e natës blu… Ç’m’i zbulove, dashurore, Misteret e natës

Lexo më shumë
Sërish, të gjithë përballë Ramës!

Sërish, të gjithë përballë Ramës! 6

🕔11:45, 20.Jan 2021

Shehi edhe Ndoka, stoikë qëndruan, më në fund një vend, në listë siguruan!   Stoikë pranë Lulit, në Shtëpinë Qendrore, servilë të spikatur, shkalla sipërore!   Opozitë e gjatë, partitë u janë tretur, as ata s’e dinë, në vathë ç’u

Lexo më shumë
Fallco

Fallco 3

🕔13:26, 19.Jan 2021

Fallco, fallco, fallco, fallco Vend i vogël i shqiptarëve, Që nga patentë e shoferit, Gjer te gradë e shkencëtarëve. Fallco, fallco, fallco, fallco, Vend i vogël i fenerëve, Që nga klithmë e deputetëve, Gjer te palla e gomerëve. Fallco, fallco,

Lexo më shumë
Baza e socialistëve po i bashkëngjitet LSI-së!

Baza e socialistëve po i bashkëngjitet LSI-së! 11

🕔13:38, 18.Jan 2021

Socialistëve po u ikën, baza e partisë, po shkojnë tek Monika, shefe e LSI-së! Unë që të njoh mirë, të besoj-moj zemër, po mirë do të qe, të thoshje një emër! Na thuaj një emër, nga bazë e partisë, veç

Lexo më shumë
Kryevepra

Kryevepra 4

🕔11:45, 16.Jan 2021

O zonjë fisnike dhe e ëmbël, o dritë që vetëtin në qelqe, kanë thënë që jeta është një ëndërr, po imja ishte shumë e keqe!… Po shpirti im s’e njeh pendesën dhe pse pa gjumë m’u shua syri, gjithmonë t’i

Lexo më shumë
“U vumë samar të parakohshëm, pa patur një ditë punë”! Duka, ironi me të rinjtë që vihen në poste kyçe: Qeverisjet me kalamajtë duhet të marrin fund!

“U vumë samar të parakohshëm, pa patur një ditë punë”! Duka, ironi me të rinjtë që vihen në poste kyçe: Qeverisjet me kalamajtë duhet të marrin fund! 26

🕔01:40, 15.Jan 2021

Poeti Arben Duka thotë se eksperimentet me të rinjtë kanë rezultuar një dështim spektakolar në qeverisjen e vendit. Ai komenton në vargje deklaratën e fundit të kryeministrit Rama se kur të marrë mandatin e tretë, do vijojë të qeverisë me

Lexo më shumë
“Këmishë e fundit xhepa nuk ka!..”   (Në kujtim të Kujtim Prodanit)

“Këmishë e fundit xhepa nuk ka!..” (Në kujtim të Kujtim Prodanit) 4

🕔13:21, 14.Jan 2021

Lajmin e hidhur kur dëgjova, si nga rrufeja u godita, në çdo qelizë u helmova, dhe si rrallë herë ulërita! Se qe vërtetë për ulërimë, kjo ikja jote plot mistere, po ne-o Kujte jemi frymë, me vdekjen që përgjon pas

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim