Bularati-gostia e ekstremistëve grekë e shqiptarë!

Bularati-gostia e ekstremistëve grekë e shqiptarë! 6

🕔14:45, 3.Nov 2018

Absolutisht e vërtetë, që një ekstremist u vra, por e shikoni dhe vetë, se si qimja u bë tra! E dimë që historikisht, grekërit janë antishqiptarë, mendo ç’mund të bëjnë tani, kur në mes ka një të vrarë! Gjithandej lajmet

Lexo më shumë
Veç për dashurinë koha nuk mjafton!

Veç për dashurinë koha nuk mjafton! 9

🕔12:05, 2.Nov 2018

Si tymi i cigares, gjithë jeta m’u tret, dhe kurrë s’kam qenë, si peshku në det. Si tymi i cigares, m’u tret e m’u tret, me një zë putane, vdekja më thërret. Me një zë putane, me zë prostitute, futur

Lexo më shumë
Ka një dosje për Saimir Tahirin, po çështje s’ka patur kurrë!

Ka një dosje për Saimir Tahirin, po çështje s’ka patur kurrë! 13

🕔11:56, 1.Nov 2018

  Në SHQUPIN ku rrinë, dreqi me të birin, në burg me patjetër, e duan Tahirin!   Çështja u fillua, me zhurmë e me bujë, po gjer tani kemi, një vrimë në ujë!   Një vit e më shumë, gjer

Lexo më shumë
Me Bularatin e tregoi sërish, se është plehu më i ndyrë i gjithë Shqipërisë!

Me Bularatin e tregoi sërish, se është plehu më i ndyrë i gjithë Shqipërisë! 11

🕔11:25, 31.Oct 2018

Tash Sala po njihet, mirë dhe më mirë, në gjithë politikën, plehu më i ndyrë! Dhe gurët e rrugës, ja dinë ligësinë, mbi çdo zjarr që ndizet, ai hedh benzinë! Dje në një postim, si të kamufluar, kundër Shqipërisë, poshtërsisht

Lexo më shumë
Aty ku nuk ka drejtësi, nuk ka as demokraci!

Aty ku nuk ka drejtësi, nuk ka as demokraci! 5

🕔11:36, 30.Oct 2018

  Tani që jam regjur, bëj vërtet çudi, që ka ende njerëz, që hyjnë në parti?!   Se ka ende njerëz, që kanë besim, dhe nuk e shikojnë, gjithë këtë mjerim!   Në vërtetë po futen, kanë për t’u zhgënjyer,

Lexo më shumë
Një dorëheqje ministri nuk ndryshon asgjë për opozitën!

Një dorëheqje ministri nuk ndryshon asgjë për opozitën! 2

🕔11:33, 29.Oct 2018

Në Tiranë dukej, se kish rënë rrufeja, Rama po shpërndante, teserat e reja!   SHQUPI u përmbyt, nga një entuziazëm, sa të gjithë kaluan, gati në orgazëm!   Rama me urgjencë, Xhafën zëvendësoi, por tek opozita, kjo asgjë s’ndryshoi!  

Lexo më shumë
Kush i hedh në treg përgjimet, pa mbaruar hetimet?!

Kush i hedh në treg përgjimet, pa mbaruar hetimet?! 3

🕔17:13, 28.Oct 2018

Kur prokuroria, ende po heton, kush i nxjerr përgjimet, në televizion?!. Gjersa qindra orë, njerëzit janë përgjuar, është informacion,i klasifikuar!. Ti s’mund të nxjerrësh, çfarë ke përgjuar, kur çështjen në gjyq, ende s’e ke çuar!. Se u çon sinjale, rrjeteve

Lexo më shumë
Një Yll Lirie

Një Yll Lirie 6

🕔12:14, 27.Oct 2018

Në mes vrullit të shtrëngatës, mbi greminën pus të errët, ndrin një yll në mes të natës, i veçuar nga të tjerët! Dritë e tij e çan shtrëngatën, ndrit në shi e në furtunë, i vetëm lëshon mbi natën, pakëz

Lexo më shumë
S’e mësova kurrë prej jetës kuptimin e së vërtetës

S’e mësova kurrë prej jetës kuptimin e së vërtetës 10

🕔13:09, 26.Oct 2018

VARGJE TË ZGJEDHUR NË VITE. S’e mësova kurrë… S’e mësova kurrë prej jetës, kuptimin e së vërtetës, pse është lidhur me zinxhira, jo e keqja-por e mira?!   Pa titull… Toka rënkon e turbullohet, kur shërbëtori bëhet Mbret, kur budallai

Lexo më shumë
Për kazinotë, Taulantin, Lulin dhe të tjerë!…

Për kazinotë, Taulantin, Lulin dhe të tjerë!… 2

🕔12:20, 25.Oct 2018

Ç’po ja thotë bilbili, zogu vija-vija, dhe goxha habere, sjell nga qeveria! Ç’po ja thotë bilbili, poshtë e në Qafë-Botë, dhe na thotë se shteti, do mbyllë kazinotë! Para pesë vjetësh, me shpatë e filloi, dhe jo që s’i mbylli,

Lexo më shumë