Në një zyrë partie ku paratë nuk numëroheshin, por peshoheshin!

Në një zyrë partie ku paratë nuk numëroheshin, por peshoheshin! 33

🕔12:18, 26.Dec 2017

Filmat të gjithë u janë djegur, zotërinjve tanë politikanë, aktrojnë si aktorë të thekur, për popull zëmra po u qan! Tani e dimë pse maskarenjtë, përse i bëjnë që të gjitha, për “luftë” i duan fukarenjtë, se për ata nuk

Lexo më shumë
Humori i Dukës: Si do shkruhej në vargje letra e Metës për Trampin

Humori i Dukës: Si do shkruhej në vargje letra e Metës për Trampin 10

🕔12:05, 25.Dec 2017

Po marr guximin që t’ju shkruaj, t’ju garantoj për dashurinë, jam President-besniku juaj, po s’kam fuqi mbi Qeverinë! Nuk kam fuqi mbi tradhëtarët, që thellë në shpinë ta futën thikën, kur kemi-unë dhe shqipëtarët, Atdhe të parë, Amerikën! Nuk jam

Lexo më shumë
Pasardhësit e Esat Toptanit dhe Ahmet Zogut janë në Shtëpinë Qendrore!

Pasardhësit e Esat Toptanit dhe Ahmet Zogut janë në Shtëpinë Qendrore! 4

🕔10:31, 24.Dec 2017

Tani që për Markun, votimi u krye, thamë se do të kishim, ditë qetësie! Dhe ditët në fakt, janë goxha të qeta, po shumë deklarata, hidhen si raketa! Duket kemi hyrë, në faza finale, LSI afron, zgjidhje radikale! Mona dhe

Lexo më shumë
Të gjitha Evat do të lindnin bijtë e mëkatit!

Të gjitha Evat do të lindnin bijtë e mëkatit! 0

🕔12:59, 23.Dec 2017

Kam menduar shumë e shumë, për Zotin e jetës sonë, për Zotin që s’flë kurrë gjumë, që s’na flet-por na dëgjon! Lutemi që ç’ke me té, gjer tek Zoti të shkojë zëri, po Ai s’ju kthye më, Botës sonë-që kur

Lexo më shumë
Mbas 50 vjetësh do jemi si Europa sot! Kjo është Shqipëria që duam?!

Mbas 50 vjetësh do jemi si Europa sot! Kjo është Shqipëria që duam?! 13

🕔12:46, 22.Dec 2017

Këtë studim, ca ditë më parë, për dreq e kam lexuar, dhe nuk e mbaj aspak sekret, që mbeta i shokuar! Pas këtij fakti kokëfortë, u ndjeva njeri kot, si ka mundësi-që vendi im, nuk bën përpara dot?! Si ka

Lexo më shumë
Derrat dhe dosat e Kuvendit të shqiptarëve!

Derrat dhe dosat e Kuvendit të shqiptarëve! 10

🕔12:32, 21.Dec 2017

  Pamjet që na erdhën, nga parlamentarët, i bënë me turp, të gjithë shqiptarët! Ne i pamë shumë mirë, derrat ku kullosin, ndaj të gjithë Kuvendin, nuk mund ta baltosim! Derrat edhe dosat, PD – LSI, dhe dhuna e grave,

Lexo më shumë
Një këngë e re për Denadën

Një këngë e re për Denadën 13

🕔12:13, 20.Dec 2017

Të shtrenjtë janë ata diamantë, me rreze-vezullime, të shtrenjtë janë-padyshim, po jo sa vajza ime! Të kthjellët janë ato burime, në Prill edhe në Maj, të kthjellët janë-padyshim, po jo si sytë e saj! I ëmbël mjalti dhe nektari, dhuratë

Lexo më shumë
Rrugaçëria nuk është trimëri!

Rrugaçëria nuk është trimëri! 11

🕔10:54, 19.Dec 2017

Njerëzit-opozita, kot më kot i lodhi, sepse prokurorin, Kuvendi e zgjodhi! Kjo lloj opozite, duket që është kot, se as tremijë vetë, nuk i mblodhi dot! Qenë shumë më tepër, juve mund të thoni, por s’gënjejnë pamjet, që erdhën nga

Lexo më shumë
Sot protesta e PD-së! Nuk do shpohen goma- nuk do thyhen xhama

Sot protesta e PD-së! Nuk do shpohen goma- nuk do thyhen xhama 4

🕔12:39, 18.Dec 2017

Kur nëpër ekrane, dje sërish u shfaqe, Lulash lemeria, vërtet na kënaqe! S’ishe shumë i nxehur, s’dridheshe i tëri: “Do bëjmë protestë!.”, the me gjysëm zëri! Trimat e PD-së, do të protestojnë, po punën Kuvendit, nuk do t’ja bllokojnë! Taborrët

Lexo më shumë
Dikur kemi pasur shtet e përmbi shtet!

Dikur kemi pasur shtet e përmbi shtet! 16

🕔11:51, 17.Dec 2017

Nga politikanët, çuditem vërtet, kur na deklarojnë, se do bëjnë shtet! Përse këto fjalë, më duken çudi, sikur ndonjë shtet, s’kemi parë me sy! Sikur ne shqiptarët, po jetojmë fillimin, edhe sikur s’dimë, të bëjmë krahasimin! Shtet e përmbi shtet,

Lexo më shumë