Të paktën mësoni të gënjeni bukur!

Të paktën mësoni të gënjeni bukur! 3

🕔12:41, 23.Aug 2016

(Në ndihmë të harkëtarëve të SHQUP-it) Del në foltore kokrra e psikopatit, në luftën për shkatërrimin e imazhit, përmënd tridhjet shefat e komisariatit, si tutorë të parcelave të hashashit! Nesër mund të dalë ky mjeshtër, të na thotë tridhjet emra

Lexo më shumë
Replikë me zuzarët dhe zagarët antikomunistë

Replikë me zuzarët dhe zagarët antikomunistë 55

🕔11:34, 22.Aug 2016

(Pjesa e dytë) Kush ka qenë gjallë në vitin dyzet e katër, mund ta tregojë historinë shqiptare, pak dritë kandili në çdo vatër kishte, e drita elektrike as që njihej fare! Pushteti popullor që anatemoni, tok me popullin bëri një

Lexo më shumë
Si një replikë me “antikomunistët”

Si një replikë me “antikomunistët” 48

🕔11:28, 21.Aug 2016

(Pjesa e parë) Kur sollën sistemin e ri, na thanë: “Ky është më i miri!”, dhe meqë kish’ shumë liri, çdo qen u zgjidh nga zinxhiri! E dija që s’qe krejt kështu, se ndryshe e mendoja lirinë, por po vinte koha

Lexo më shumë
Po kush dreqin po e korr gjithë këtë hashash?!

Po kush dreqin po e korr gjithë këtë hashash?! 7

🕔12:22, 20.Aug 2016

(Policët e Tahirit djegin hashashin e Tahirit!!!) E gjithë qeveria, duket se pushon, në të kundërt SHQUPI-i, me non-stop punon. Për të është njëlloj, si dita-si nata, po na bombardojnë, me plot deklarata. Helli të mos digjet, dhe ta pjekin

Lexo më shumë
Kush s’e ka virusin në drejtësinë e babëzitur?!

Kush s’e ka virusin në drejtësinë e babëzitur?! 1

🕔12:57, 19.Aug 2016

(Zgjedhja do bëhet mes shumë të këqijve dhe më pak të këqijve) Reforma mendohet si një rreze shprese, si një hop i madh për Shqipërinë, po tani jetojmë në demokraci borgjeze, dhe borgjezët do ta blejnë drejtësinë. Reforma nuk është

Lexo më shumë
Në emër të fjalës po shkruhen hatara!

Në emër të fjalës po shkruhen hatara! 18

🕔11:47, 18.Aug 2016

Sot ndrisin kaq xhevahirë, dhe s’ka çorbë që nuk gatuhet, nuk është problem fjalë e lirë, po mënyra se si thuhet. Kanë ikur kohët e para, erdhi një kohë më e mirë, por këtu thuhen hatara, në emër të fjalës

Lexo më shumë
Shqipëria nuk ngrihet!

Shqipëria nuk ngrihet! 20 Updated

🕔12:30, 17.Aug 2016

Nëse vërtet ngrihet, do të jem i pari, por jo kur më fton, Lulëzim kusari! Po jo kur më fton, ky-kryekusari, që ka vrarë dhe njerëz, atë ditë Janari! Nëse do të ngrihet, jam në rresht të parë, po jo

Lexo më shumë
Tahiri më ka emëruar Koordinator Hashashi të Njësisë Pesë !

Tahiri më ka emëruar Koordinator Hashashi të Njësisë Pesë ! 9

🕔11:47, 16.Aug 2016

(Në ndihmë të harkëtarëve të SHQUPIT) Daç besoni-mos besoni, po pardje te kafja ime, më erdhi Sajmir Tahiri, me lajme dhe propozime. Koburen plot me fishekë, Tahiri gjithnjë e mban, më dha shpejt një pliko lekë, dhe një top marijuanë.

Lexo më shumë
VARGJE PËR KËNGË

VARGJE PËR KËNGË 1

🕔11:22, 15.Aug 2016

  1. Vetëm dashuromë! Mos pyet për moshën, të kam thënë përherë, jam në moshë të lules, s’vyshkem asnjëherë! E kam plot aroma, zemrën edhe shpirtin, jam në moshë të lules, lulëzoj gjithë vitin! Burim do të bëhem, do të

Lexo më shumë
Qemal Stafa nuk ishte futbollist? Po pse Nënë Tereza mos ishte pilote?!

Qemal Stafa nuk ishte futbollist? Po pse Nënë Tereza mos ishte pilote?! 18

🕔11:56, 14.Aug 2016

Dhe pse Shqipëria, është gati në jerm, është mirë që të ketë, një stadium modern. Çdo vepër e madhe, përbën histori, nga këto shumë pak, ka në Shqipëri! Brezat që do jenë, pronarë të Tiranës, do thonë: “U ndërtua, në

Lexo më shumë