Vargje të zgjedhur në vite…

Vargje të zgjedhur në vite… 0

🕔11:45, 20.Oct 2018

Pa titull… Ka një gjë në jetë, që nuk do sforcim, dhe kjo është Mirënjohja, more miku im! Pa titull… Kur je në të errët, mos e humb vërtet, se té ndizet drita, andej nga s’e pret! Pa titull… Ta

Lexo më shumë
Shkëlqimi dhe rrënimi i Çlirim Gjatës!

Shkëlqimi dhe rrënimi i Çlirim Gjatës! 8

🕔13:52, 19.Oct 2018

Çlirimi kur e ka nisur, ka qenë gjithë integritet, po tani është katandisur, si të tjerët-mysybet! Gjata mund të ishte bërë, një figurë e drejtësisë, nëse s’bëhej si të tërë, një militant i partisë! Tani shpesh e kemi parë, si

Lexo më shumë
Mjaft më me Babalet! Helmuat një popull të tërë!

Mjaft më me Babalet! Helmuat një popull të tërë! 3

🕔12:36, 18.Oct 2018

Në ekrane kemi parë, orë pa fund një ndyrësirë, as Heroit Kombëtar, s’i është dhënë kaq hapësirë!? Për Babalen e kam fjalën, realisht një kryepis, sot është llumi më i madh, i të gjithë Shqipërisë! Pse e nxirrni këtë llum,

Lexo më shumë
Telenovela “Babalja Dy” vazhdoi në Bruksel serinë e radhës!

Telenovela “Babalja Dy” vazhdoi në Bruksel serinë e radhës! 3

🕔13:00, 17.Oct 2018

Dhe për kamerën e fshehtë, ku për çudi prapë del Balla, na thotë Fredi Alizoti: “Me Florencat trapin talla!” U thashë të mos më filmonin, ta mbanin me frena dore, po nga ai vesh nuk dëgjonin, trimat e Shtëpisë Qendrore!

Lexo më shumë
Shpresa ime s’humb, se do të ketë një gjyq në fund, e mira do shpallet Mbret

Shpresa ime s’humb, se do të ketë një gjyq në fund, e mira do shpallet Mbret 5

🕔11:08, 16.Oct 2018

Vargje të zgjedhur   Vdes në puthjen tënde… Unë vdes në puthjen tënde, po puthjes nuk i ndruhem, se jam një flakëz hëne, venitem-por nuk shuhem.   26.08.1999   Gjendet e vërteta… Këndova nga zëmra, né një shkretëtirë, dhe vargu-dhe

Lexo më shumë
Kë shqetëson një Ligj kundra shpifjes?!

Kë shqetëson një Ligj kundra shpifjes?! 9

🕔12:42, 15.Oct 2018

Kemi qenë të shqetësuar, shumica për shpifarakët, dhe kjo rracë e mallkuar, këtu nuk ka qënë e pakët!. Unë për këta shpifësira, dhjetra herë këtu kam shkruar, edhe viktimat e shpifjes, në gjykatë i kam drejtuar!. Shumë më përpara se

Lexo më shumë
“A është investuar Albin Kurti për avokatin e Babales në Prishtinë?!”

“A është investuar Albin Kurti për avokatin e Babales në Prishtinë?!” 5

🕔12:23, 14.Oct 2018

Kam shkruar para tri ditësh, mbase dhe mund t’ju kujtohet, se mund të ndodhë çudia, Babalja mos ekstradohet! Gjysmë e nderit të PD-së, nga kjo dhe mund të shpëtohet! Kjo qe thjeshtë një parandjenjë, por sot mund të diskutohet! E

Lexo më shumë
Kryekrimineli që drejton Kartelin ulëret përditë: Kapni kriminelin!

Kryekrimineli që drejton Kartelin ulëret përditë: Kapni kriminelin! 3

🕔14:25, 13.Oct 2018

Fjalori i Bashës, s’ka një fjalë të mirë, përdor kundër Ramës, gjuhën më të ndyrë!   Si Kapua i krimit, Rama përgojohet, po kjo gjuhë shpellarësh, s’mund të tolerohet!.   Rama ndonjë krim, s’ka bërë ndonjëherë, ndaj llafet e Lulit,

Lexo më shumë
PD në aleancë të fortë me llumin e llumit!

PD në aleancë të fortë me llumin e llumit! 9

🕔12:44, 12.Oct 2018

(Salanji-dhe dhi e zgjebosur dhe bishtin përpjetë) PD-ja po nxjerr, përgjime të trasha, asnjëherë pa tema, nuk na ka lënë Basha!   Doli si papritur, dhe “Babalja Dy”, po nga ky përgjim, s’u çudit njeri!.   Se parti e Bashës,

Lexo më shumë
Përgjimin e Agron Xhafës e ka bërë SHQUPI nga fillimi në fund!

Përgjimin e Agron Xhafës e ka bërë SHQUPI nga fillimi në fund! 5

🕔14:36, 11.Oct 2018

Salanji tek “Opinioni”, një enigmë mbrëmë na ka zgjidhur, se Babalen me Olldashin, pikërisht ky i ka lidhur! Babalja i shkoi në zyrë, e takoi Salanjin vetë, dhe mbrëmë e kuptuam mirë, s’kish as përgjim-as kasetë!. Mbase Salanjit i shkajti,

Lexo më shumë