Mbaro ndonjë hidrocentral-o qeveriiiiiiii!

Mbaro ndonjë hidrocentral-o qeveriiiiiiii! 18

🕔11:37, 2.Jun 2016

Nëse komunizmi, nuk do qe rrëzuar, Banja për gjashtë muaj, do kish përfunduar! Për inaugurim, Banja ishte gati, po në vëndin tënë, mësyu lugati! Mësynë barbarët, që çdo gjë dhunuan, si çdo gjë-dhe Banjën, krejt e shkatërruan! Krejt e shkatërruan,

Lexo më shumë
Kur dhe Një që do… (Baladë)

Kur dhe Një që do… (Baladë) 0

🕔10:17, 1.Jun 2016

Nuk them dot për jetën, që është shumë e bukur, kur dhe Një që dua, s’e bëj dot të lumtur! “Jeta është e bukur”, gënjeshtër e vjetër, kur s’je vetë i lumtur, s’mund të bësh një tjetër! “Jeta është e

Lexo më shumë
Ç’deshe i paudhë gjer në Pogradec?!

Ç’deshe i paudhë gjer në Pogradec?! 6

🕔10:10, 31.May 2016

  S’e them vetëm unë, ndaj s’janë thashetheme, e gjithë jeta jote, ka kaq shumë probleme! Gjer në nëntëdhjetën, me të kuq je shkruar, ishe komunist, dhe shumë i betuar! Partia të kishte, në vijën e parë, në gjyq të

Lexo më shumë
Nesër është një ditë më pak (Baladë)

Nesër është një ditë më pak (Baladë) 11

🕔12:19, 30.May 2016

Përvjetorët e ditëlindjes, më trishtojnë-ç’është e vërteta, se tok me vitin që ikën, fiket një qiri nga jeta! Se tani nuk na ngroh më, zjarri shpuzë i djalërisë, dhe jeta rrugën ka marrë, në shtigjet e pleqërisë! Jo se je

Lexo më shumë
Idrizi dëshiron të bëhet ministër!

Idrizi dëshiron të bëhet ministër! 3

🕔18:32, 29.May 2016

Idrizi i çamëve, kurrë s’më ka çuditur, nga skaji në skaj, kur është vërvitur! Në zgjedhjet e fundit, me Saliun qe, po Sala për të, s’kish më koqeve! Ndaj Idrizi-SHQUP-in, urgjent e braktisi, dhe një rrugë të re, me “Rilindjen”

Lexo më shumë
Ne që Një Milionë, për një ditë u bëmë…

Ne që Një Milionë, për një ditë u bëmë… 12

🕔11:21, 27.May 2016

Eh-si vajtën punët, lumë dhe përrua, Rama po i lutet, po Luli thotë: “S’dua!” Luli e ka sharë, sa s’di se ç’të them, po Rama i lutet, dhe s’e ka problem! T’i bjeri në gjunjë, këtij lloj mistreci, që flet-e

Lexo më shumë
Të huajt mos flasin me arra në gojë, tani që PD-ja nuk do të votojë!

Të huajt mos flasin me arra në gojë, tani që PD-ja nuk do të votojë! 2

🕔13:19, 26.May 2016

“Drejtësia” mbeti, përsëri jetime, se SHQUP-i kërkon, sërish bisedime! PD-ja i merr, punët me avash, tani ka caktuar, vocin Bylykbash! Kur në fund të Majit, mbarojnë afatet, Bylyku kërkon, që të ulen katet! Që të ulen katet, e arkitekturës, që

Lexo më shumë
Ose të ndryshojmë jetën, o të zhdukemi të tërë!

Ose të ndryshojmë jetën, o të zhdukemi të tërë! 7

🕔11:07, 25.May 2016

(Nëse s’do qe vdekja, jeta nuk do ishte kaq e rëndësishme) Që të themi të vërtetën, që të gjithë kanë rënë në leqe, sepse e jetojnë jetën, edhe kur është shumë e keqe! Që prej ditës së fillimit, jetën kaq

Lexo më shumë
Eheheeeeeej! Po vjen Kreshnik Spahiu-more heeeej!

Eheheeeeeej! Po vjen Kreshnik Spahiu-more heeeej! 12

🕔12:43, 24.May 2016

U rigjallërua, sërish kuq e ziu, eheeej po na vjen, aj Kreshnik Spahiu! Prisni-more prisni, kthimin e Spahiut, paska ba flamur, brekët e Shukriut! Po na vjen Kreshniku, e po zgjon miletin, Ramës-në fuçi, po ja djeg portretin! Prisni-more prisni,

Lexo më shumë
Me Rregullin e Treshit…

Me Rregullin e Treshit… 5

🕔10:55, 23.May 2016

Me Rregull të Treshit, që kam aplikuar, nga PD-ja dalin, më shumë të dënuar! Po Luli vazhdon, këput mufka sheshit, siç duket s’e di, Rregullin e Treshit. Tek janë formularët, more pilivesë, grupet e mëdha, ndahen pesë me pesë. Dole

Lexo më shumë