Horri Sali Berisha me fytyrën e ndyrë tradhtare!

Horri Sali Berisha me fytyrën e ndyrë tradhtare! 13

🕔14:11, 10.Aug 2018

Presidenti Hashim Thaçi, është kosovari i parë, që e akuzon haptas Berishën, si zjarrvënës të Kombit shqiptar!. Nga kjo anë e kufirit, kjo mostër është denoncuar papushim, po kur tullë ja thotë Presidenti i Kosovës, çështja shtohet në vlerë dhe

Lexo më shumë
E thellë dhe e plotë si një oqean!

E thellë dhe e plotë si një oqean! 6

🕔13:23, 9.Aug 2018

Në jetë edhe Zoti, shpesh ta kthen kurrizin, nëna me babanë, kurrë s’të braktisin! Biles edhe kafshët, e kësaj natyre, nuk i kanë braktisur, kurrë pjellat e tyre!. Veç kjo mund të quhet, dashuri e plotë, e vetmja që s’ka,

Lexo më shumë
Brezat që do vijnë, jashtë do kenë litarin!

Brezat që do vijnë, jashtë do kenë litarin! 3

🕔14:03, 8.Aug 2018

Në rrugë më ndalojnë, dhe më puthin dorën, kur të adhurojnë, s’ke ç’e do kurorën! S’ke ç’e do kurorën, qoftë dhe mbretërore, kur ke vulë në dorë, puthjen popullore!. Për Atdheun shkrova, veprën më të ndritur, për dreq-qeveritë, kurrë s’ma

Lexo më shumë
Lirika dhe tekste këngësh

Lirika dhe tekste këngësh 0

🕔12:20, 7.Aug 2018

Rridhnin krojet… Rridhnin krojet e argjendta, në buzët e tua, buzë e bukur-buzë e njomë, ç’u trëndafilua. Kaloj vapës nëpër kroje, etjen për të shuar, që ditën që pive ti, ç’qënkan ëmbëlsuar. Kaloj vapës nëpër kroje, maleve të lartë, që

Lexo më shumë
Pse nuk reagojnë Dakua, Sejdini, Gjiknuri dhe të tjerët?!

Pse nuk reagojnë Dakua, Sejdini, Gjiknuri dhe të tjerët?! 4

🕔12:29, 6.Aug 2018

Ka nja dy-tri vjet, dendur e më dendur, nja katër-pesë emra, Luli ka përmendur!. Edhe me sy mbyllur, i thotë si refren, po asnjë prej tyre, s’i thotë:”Pse gënjen?!.” Ne e dimë që shumë, gënjen Lulëzimi, por populli do, një

Lexo më shumë
Vettingu një ndërmarrje plotësisht e suksesshme…

Vettingu një ndërmarrje plotësisht e suksesshme…

🕔13:58, 5.Aug 2018

Gjithë veprimet e Vettingut, nuk janë një lojë, po rufjanëve nuk u mbyllet, kurrë e shkreta gojë!.   Shtohet e shtohet çdo ditë, llumi buzë Lanës, se çdo urdhër Komisioni, merr prej Edi Ramës!.   Rufjanët e Luli Bashës, po

Lexo më shumë
Të falësh pushtet në mes të mandatit?!

Të falësh pushtet në mes të mandatit?!

🕔12:11, 5.Aug 2018

Për zgjedhjet e radhës, e largët është data, po Rama me Bashën, bëjnë deklarata!.   Bëjnë deklarata, dy yjet e ndritur, që më kanë pataksur, që më kanë habitur!.   Rama është i lodhur, dhe mbase s’ka faj, që do

Lexo më shumë
Malli apo dashuria?!

Malli apo dashuria?! 6

🕔13:53, 3.Aug 2018

Njëzet e më shumë vjet, që ty nuk të kam parë, po s’tretet kurrë në jetë, kujtim’ i mallit t’parë! Të trembur si trumcakë, dhe mënd gjë tjetër s’mbaj, që kurrë s’u ndezëm flakë, dhe mbetëm të pafaj!. Të dy

Lexo më shumë
Po me Babalen ç’po bëhet xhanëm?!..

Po me Babalen ç’po bëhet xhanëm?!.. 9

🕔11:43, 2.Aug 2018

Filloi edhe Gushti, vapë që ç’ke me të, ende me Babalen, s’e dimë se ç’u bë?!. Po dimë që shepraku, gënjeu açik, tani ka kërkuar, strehim politik!. Strehim ka kërkuar, për djalë e për vete, se në Shqipëri, ka rrezikim

Lexo më shumë
E ç’kemi fituar nga futja në NATO?!

E ç’kemi fituar nga futja në NATO?! 11

🕔11:30, 1.Aug 2018

Hej-ç’ushtri që kishim, dyzet vjet më parë, dhe kur shoh ç’ka mbetur, më vjen për të qarë! Një të tillë që kishim, s’do ta kemi kurrë, po gjithnjë do kemi, një karikaturë! Në radhët e saj, u futëm fëmijë, dhe

Lexo më shumë