Shqiptarët nxijnë më keq se nata!

Shqiptarët nxijnë më keq se nata! 33

🕔13:27, 22.Dec 2018

Qaj hallin tim-qaj hallin tënd, sepse picirën kemi shkuar, se politika këtë vënd, gjer thellë në palcë e ka helmuar!. Diell pa fund Zoti na fali, dete të thellë-male të larta, por-ah-nga hallet e mëdha, shqiptarët nxijnë më keq se

Lexo më shumë
Nëse ju kish marrë malli për opozitën e munguar në Kuvend!

Nëse ju kish marrë malli për opozitën e munguar në Kuvend! 1

🕔13:50, 21.Dec 2018

  Vetëm gjashtë muaj, qëlluam me fat, nga sytë dhe nga veshtët, kishim rënë rehat!   Kishim rënë rehat, paqe me gjithë mënd, sepse opozita, s’ka qenë në Kuvend.   Por u kthye dje, çeta me vandalë, duket se nga

Lexo më shumë
Sandrit do t’i duhet shumë punë…

Sandrit do t’i duhet shumë punë… 4

🕔14:43, 20.Dec 2018

Mbas pesë vitesh Rama ja ka kuptuar, talentin në një ditë Nëntori, me ç’duket Lleshaj është ende i hutuar, nga posti i papritur që mori! Lleshaj e mori detyrën, në një kohë pak a shumë të vështirë, por do t’i

Lexo më shumë
Dimëroj si Zogu i Detit….(Baladë)

Dimëroj si Zogu i Detit….(Baladë) 6

🕔14:52, 19.Dec 2018

E ç’të shkruajmë-e ç’të themi, tani në muzgun e jetës, padyshim në dorë s’e kemi, formulën e së vërtetës. Se neve jemi poetë, zili Zoti do na kish, s’pyetëm në të vërtetë, né u derdh -a në u prish! Se

Lexo më shumë
Ambasada Amerikane do kërkojë nga studentët dialog!

Ambasada Amerikane do kërkojë nga studentët dialog! 6

🕔13:20, 18.Dec 2018

Shqiptarët e thjeshtë kanë hak, të ulërasin duke mundur frikën, po këtë të drejtë s’e kanë aspak, Lulëzim Basha me Monikën! Ata që të dy hakërrohen, që Edi Ramën të shporrin, dhe tinëzisht po mundohen, grurin e studentëve të korrin!

Lexo më shumë
E vërteta s’është as e majtë dhe as e djathtë!

E vërteta s’është as e majtë dhe as e djathtë! 9

🕔12:29, 17.Dec 2018

Shumë lexues, këto ditë më kanë shkruar, se ne të “Ditës”, djathtas tani kemi shkuar! Nga shkrime tona, lexuesit janë inspiruar, meqë kryeministrin Rama, disa ditë rresht kemi kritikuar! Ne zemrën dhe mendjen, kemi vënë tek gazeta, po shumë më

Lexo më shumë
Venecia zë mat Lulashin

Venecia zë mat Lulashin 4

🕔12:58, 16.Dec 2018

Lulashi nuk lodhet asnjëherë, duke bërë figurën e idiotit. Komisioni i Venecias ja hodhi në erë, “arsyen e madhe” të bojkotit!   Nuk ka lënë vend për ekuivoke, as për interpretim juridik, por shkruhet shkoqur dhe qartë, se nuk mund

Lexo më shumë
Vetëm një i marrë mund të guxojë të tallet me gjeniun Karl Marksi!

Vetëm një i marrë mund të guxojë të tallet me gjeniun Karl Marksi! 17

🕔13:36, 15.Dec 2018

Dymijë vjet të njerëzimit, Marksi mbetet më Gjeniu, po për ironi të fatit, këtu e ka sharë Saliu! Po kjo gjë nuk bëri lajm, se Saliu është i marrë, por sot shoh që edhe Rama, si Saliu paska shkarë! Në

Lexo më shumë
Për hajdutërinë, dollibashin Damian dhe dy dreqtorët e Rilindjes

Për hajdutërinë, dollibashin Damian dhe dy dreqtorët e Rilindjes 31

🕔12:54, 14.Dec 2018

Autoriteti Rrugor, i ka bërë nënën shtetit, se ai përtyp e vjedh, gati gjysmën e buxhetit! Prrallat që tregonte Rama, tani bien vetvetiu, se këta “po ndreqin rrugët, që ka lënë në rrugë Saliu” Na kanë lënë të habitur, puna

Lexo më shumë
Protestat e tjera të PD-së, sabotojnë protestën e studentëve!

Protestat e tjera të PD-së, sabotojnë protestën e studentëve! 6

🕔12:22, 13.Dec 2018

Meqë studentët PD-në, në protestë s’e kanë pranuar, ajo për hesap të vet, protestat i ka filluar!   Tek protesta e studentëve, janë sytë e çdo shqiptari, po ka hapur Lulëzimi, dhe vatra të reja zjarri!   Këtu ka njëmijë

Lexo më shumë