DHJETË EPIGRAME

DHJETË EPIGRAME 0

🕔17:45, 28.May 2017

1. Do vijë dita… Sado koha të vonohet, patjetër do vijë një ditë, çdo gënjeshtër do ndëshkohet, çdo e vërtetë do dalë në dritë! 2. Pa titull Besnikëria, një virtyt i artë do të ngelet, po pabesia, të shkul nga

Lexo më shumë
Shqipëria tre muaj pa opozitë!

Shqipëria tre muaj pa opozitë! 4

🕔12:25, 27.May 2017

Se ç’ja bëre fora, o moj Shqipëri, janë engjëj e djaj, në një qeveri! Më në fund të gjitha, zyrat shtetërore, i kanë uzurpuar, partitë kryesore! Tani mund t’i bëjnë, vatanit hatanë, se tani të gjithë, në një kazan hanë!

Lexo më shumë
Po kujt t’i besosh?!

Po kujt t’i besosh?! 19

🕔11:13, 26.May 2017

  Kot të vrasësh mëndjen, kot që të mendosh, sot në politikë, s’ke kujt t’i besosh! Fati ynë i grisur, shkruhet prapa skutash, është bërë politika, si lojë prostitutash! Askush nuk e pyet, Sovranin e shkretë, thjeshtë si lopë e

Lexo më shumë
Pavarësisht propagandës PS-ja dhe PD-ja janë njëlloj

Pavarësisht propagandës PS-ja dhe PD-ja janë njëlloj 24

🕔10:25, 25.May 2017

  Nga Arben Duka Në shumë zemra të të majtëve, pa dyshim që ka një krisje, se PD-ja dhe PS-ja, janë tok në qeverisje! Pavarësisht se oratori, me plot pamflete na veli, sot s’do qeverisnin bashkë, po mos qenë të

Lexo më shumë
Në Shqipëri nuk ka më tabu!

Në Shqipëri nuk ka më tabu! 8

🕔17:56, 24.May 2017

  Mijëra përbetime, mijëra deklarata, ranë për tre orë, si gjethe të thata! Çadra e gallatës, që të gjithë i lodhi, po në fund të fundit, precedenti ndodhi! Ndodhi precedenti, se shoku Lulash, rregullat e lojës, ndryshoi me shantazh! Edhe

Lexo më shumë
Marrëveshja favorizon opozitën dhe penalizon të majtën!

Marrëveshja favorizon opozitën dhe penalizon të majtën! 13

🕔10:52, 23.May 2017

  Me marrëveshjen e arritur, Lulit i ka ardhur dita, se ndënë siglën e tij, do futet gjithë opozita. Se Luli është budalla, tani asnjë s’mund ta thotë, se kampi i opozitës, nuk do humbasë asnjë votë. Ndërsa për partitë

Lexo më shumë
EPIGRAME DHE VARGJE TË TJERË

EPIGRAME DHE VARGJE TË TJERË 3

🕔16:42, 22.May 2017

  1. Mosha U plake-u thinje-u rrudhe, më kot ti mëndjen e vret, do shkojmë të gjithë asaj udhe, çdo moshë ka bukurinë e vet! 2. Pa titull Kur shqiptari hipën në pushtet, mund të shohësh skena fort komike, veten

Lexo më shumë
I dashur Naim

I dashur Naim 7

🕔01:00, 21.May 2017

  Kur isha i vogël, dy pëllëmbë e pak, im atë një gështenjë, preu me merak. Nga gjith’ trungu mori, ç’i duhej për vete, aq sa mund të bënte, për mua një djepe. Kur e bëri gati, për të tundur

Lexo më shumë
PD-ja ka vjedhur dhe manipuluar zgjedhjet. PS-ja nuk e ka bërë kurrë

PD-ja ka vjedhur dhe manipuluar zgjedhjet. PS-ja nuk e ka bërë kurrë 6

🕔11:56, 20.May 2017

PD-ja sivjet ka përdorur, fjalor nga më alarmantët, se do ta vjedhë PS-ja, së bashku me trafikantët! Ky është një alarm i rremë, i Lulashit qaraman, se për vjedhjen që po thonë, s’është zbuluar ndonjë plan! Një parti e korruptuar,

Lexo më shumë
Marrëveshja Rama-Basha, genocid mbi Partinë Socialiste!

Marrëveshja Rama-Basha, genocid mbi Partinë Socialiste! 44

🕔10:23, 19.May 2017

  Gjashtë orë me Lulin, kokë më kokë qëndroi, një marrëveshje turpi, në fund nënshkroi! Ky është Edi Rama, burri që bën shtet, që fali çdo gjë, veç bythës së vet! Socialistja jonë, s’është më në pushtet, se asnjë ministër,

Lexo më shumë