Ne që Një Milionë, për një ditë u bëmë…

Ne që Një Milionë, për një ditë u bëmë… 12

🕔11:21, 27.May 2016

Eh-si vajtën punët, lumë dhe përrua, Rama po i lutet, po Luli thotë: “S’dua!” Luli e ka sharë, sa s’di se ç’të them, po Rama i lutet, dhe s’e ka problem! T’i bjeri në gjunjë, këtij lloj mistreci, që flet-e

Lexo më shumë
Të huajt mos flasin me arra në gojë, tani që PD-ja nuk do të votojë!

Të huajt mos flasin me arra në gojë, tani që PD-ja nuk do të votojë! 2

🕔13:19, 26.May 2016

“Drejtësia” mbeti, përsëri jetime, se SHQUP-i kërkon, sërish bisedime! PD-ja i merr, punët me avash, tani ka caktuar, vocin Bylykbash! Kur në fund të Majit, mbarojnë afatet, Bylyku kërkon, që të ulen katet! Që të ulen katet, e arkitekturës, që

Lexo më shumë
Ose të ndryshojmë jetën, o të zhdukemi të tërë!

Ose të ndryshojmë jetën, o të zhdukemi të tërë! 7

🕔11:07, 25.May 2016

(Nëse s’do qe vdekja, jeta nuk do ishte kaq e rëndësishme) Që të themi të vërtetën, që të gjithë kanë rënë në leqe, sepse e jetojnë jetën, edhe kur është shumë e keqe! Që prej ditës së fillimit, jetën kaq

Lexo më shumë
Eheheeeeeej! Po vjen Kreshnik Spahiu-more heeeej!

Eheheeeeeej! Po vjen Kreshnik Spahiu-more heeeej! 12

🕔12:43, 24.May 2016

U rigjallërua, sërish kuq e ziu, eheeej po na vjen, aj Kreshnik Spahiu! Prisni-more prisni, kthimin e Spahiut, paska ba flamur, brekët e Shukriut! Po na vjen Kreshniku, e po zgjon miletin, Ramës-në fuçi, po ja djeg portretin! Prisni-more prisni,

Lexo më shumë
Me Rregullin e Treshit…

Me Rregullin e Treshit… 5

🕔10:55, 23.May 2016

Me Rregull të Treshit, që kam aplikuar, nga PD-ja dalin, më shumë të dënuar! Po Luli vazhdon, këput mufka sheshit, siç duket s’e di, Rregullin e Treshit. Tek janë formularët, more pilivesë, grupet e mëdha, ndahen pesë me pesë. Dole

Lexo më shumë
Gropat e Vatanit dhe Rubairat e Omar Khajamit

Gropat e Vatanit dhe Rubairat e Omar Khajamit 2

🕔11:59, 22.May 2016

Më thonë se kam shkruar, dhjetëra mrekullira, por sot mund t’i shkruaj, edhe më të mira. Poeti nuk ndalet, tek një mrekulli, kur gjuhën e zemrës, dhe shpirtit e di. Kur është një poet, mjeshtër në lirikë, që të gjitha

Lexo më shumë
Noka-simbol i injorancës dhe mjerimit intelektual

Noka-simbol i injorancës dhe mjerimit intelektual 11

🕔16:04, 21.May 2016

Tani Noka-në Kuvendin e Shqipërisë, është kthyer në një fenomen, po të flisja me gjuhën e tij, më e pakta do t’i thosha: “O legen!” Nëse trurin e tij të shkretuar, do ta kalonim në skanimet e rezonancës, direkt do

Lexo më shumë
Basha-ky hajdut rrugësh

Basha-ky hajdut rrugësh 1

🕔16:16, 20.May 2016

(Pas rënies së Nenit 25, Basha u tërhoq nga miratimi i reformës në drejtësi) “S’ka rëndësi koha, por vetëm produkti!”, kjo ishte dorashka, që hodhi hajduti. I kuptova fjalët, që tha mulahimi, kuptova që kishte, një plan sabotimi. SHQUP-i është

Lexo më shumë
Vishua-more-Vishua, burri shakaxhi!

Vishua-more-Vishua, burri shakaxhi! 17

🕔09:42, 19.May 2016

E gjithë Shqipëria, përballë tallazit, nga një thashethem, i Visho Ajazit! Dëgjova kështu, dëgjova ashtu, një rrëmujë e madhe, që plasi këtu. “Asnjë nga të mitë, s’ka parë gjë me sy!” Vishua-more-Vishua, burri shakaxhi! Vishua-more-Vishua, s’e kaloi sinorin, informoi Berishën,

Lexo më shumë
Letër në vargje zotit Lu

Letër në vargje zotit Lu 14

🕔14:45, 17.May 2016

A nuk ta thanë kur të nisën, për katër vite këtu, se është histori e përgjakur, histori e PD-së-more Lu? Nëse ta thanë, përse ndodhi, t’u hidhje mbi krye kurorë, atyre që erdhën nga shpellat, me urën e ndezur në dorë? Nëse

Lexo më shumë