Bëni akoma prova teknike përpara rrugës opozitare!

Bëni akoma prova teknike përpara rrugës opozitare! 0

🕔15:45, 21.Aug 2017

  Ka dalë Tit Vasili, me lodër e sistër, që teorikisht, është ende ministër! Vazhdon të na bëjë, leksion për moralin, duke krahasuar, veten me kristalin! Qënka ky Petriti, gallatë e vërtetë, dhe harron se është, ende në pushtet! Të

Lexo më shumë
Po kapitalizmi a është legjitim-o shoku Fatos?

Po kapitalizmi a është legjitim-o shoku Fatos? 5

🕔10:42, 20.Aug 2017

  Kohë brilante për vampirët, kohë e keqe për të mirët, ujqëria është në rregull, se ka rënë e zeza mjegull. Korrupsioni ha e ha, ju bë barku sa një ka, sa një ka e sa një lopë, fukarai rënkon

Lexo më shumë
Mjerë ne të mjerët mbetëm pa Teknikë!

Mjerë ne të mjerët mbetëm pa Teknikë! 6

🕔10:22, 19.Aug 2017

Afër Njëzet Gushtit, si s’na ra një pikë, mjerë ne të mjerët, mbetëm pa Teknikë! Mbetëm pa Teknikë, të veçantë si specie, ndaj i gjithë zhvillimi, do të ketë një ngecje! Jam në një merak, tash për qeverinë, sepse do

Lexo më shumë
Mamuthët e mëdhenj të korrupsionit janë në Kuvendin e Shqipërisë!

Mamuthët e mëdhenj të korrupsionit janë në Kuvendin e Shqipërisë! 5

🕔10:41, 18.Aug 2017

Si kudo në Botë, dhe në këtë vënd, shpesh parja dhe mëndja, nuk janë në një vënd! Them nga deputetët, qënka bërë hataja, se kanë pasuri, super të mëdhaja! Me rrogë deputeti, ndodh në Shqipëri, që të vësh mënjanë, super

Lexo më shumë
Zot-o Zot, sa jam i lodhur…

Zot-o Zot, sa jam i lodhur… 3

🕔11:24, 17.Aug 2017

  Zot-o Zot sa jam i lodhur, shumë kam mbjellë e pak kam korrur, mbolla shumë e në çdo stinë, dhe jo vetëm një lëndinë! Shumë lëndina mbolla herët, erdhën i korrën të tjerët, eh-ç’më gjeti-Zot-o Zot, mbolla shumë e

Lexo më shumë
DY BALADA TË ZGJEDHURA

DY BALADA TË ZGJEDHURA 0

🕔09:49, 16.Aug 2017

1. Qan me lot një gur i thinjur! Tani shkoj në fshat pa zhurmë, se syri m’u mjegullua, qan me lot një gur i murmë, qan për vete-qan për mua. Trupin drejt s’e mbaj më dot, m’u venitën sytë e

Lexo më shumë
Duhet të rishtetëzohen të gjithë sektorët strategjikë?

Duhet të rishtetëzohen të gjithë sektorët strategjikë? 9

🕔12:04, 15.Aug 2017

Një nga arsyet kryesore, të këtij super varfërimi, pos të tjerave, është padyshim privatizimi! Rama disa herë ka menduar, se e ka gjetur tamam problemin, duke hedhur shashka pa fund, se duhet të ndryshojmë sistemin! Ky është sofizëm pa vlerë,

Lexo më shumë
VARGJE PËR KËNGË

VARGJE PËR KËNGË 0

🕔12:17, 14.Aug 2017

1. Magjia… Shpesh më thua ti: “S’ke nga të më luash, do të bëj magji, mua të më duash!” S’të bën punë magjia, po ti nuk e di, se vetë dashuria, është një magji! Gjithë jetën tok, s’të mban dot

Lexo më shumë
Zjarret, Rama ka ngritur shtetin në këmbë, opozita të jetë solidare

Zjarret, Rama ka ngritur shtetin në këmbë, opozita të jetë solidare 0

🕔11:02, 13.Aug 2017

(Bregu i Jonit nuk është vend emigracioni-more Petrit!) Është muaj pushimesh, po dhe kohë me zjarre, qeverisja bëhet, nga rrjetet sociale. Vapa përvëlimin, po e shton përdita, nga rrjetet sociale, edhe opozita. Vapa s’do t’ja dijë, dhe kur dita muket,

Lexo më shumë
Një manastir në paqe dhe një botë në babëzi…

Një manastir në paqe dhe një botë në babëzi… 1

🕔12:35, 12.Aug 2017

Një manastir ka përsosmëri, ka dashuri të plotë njerëzore, në manastir s’ka makutëri, dhe kurthe të jetës njerëzore. Një manastir ka përsosmëri, paqe të pafundme qiellore, në manastir nuk ka djallëzi, po bota jashtë është djallëzore. Një manastir ka përsosmëri,

Lexo më shumë

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?