Ç’dimë për ishullin Tongo?

August 4, 2015 10:11

Ç’dimë për ishullin Tongo?

I dashur lexues! Është ishulli i fundit jugor i Republikës së Shqipërisë. Një formacion i vogël shkëmbor në hyrje të gjirit të Ftelesë, në skajin jugor të vendit në detin Jon, Tongo gjendet 250 metra larg bregut, me përmasa 250m gjatësi dhe 100 m gjerësi, dhe është i veshur me bimësi të dendur makjesh. Gati 50 metra larg tij kalon vija e kufirit detar Shqipëri-Greqi.

August 4, 2015 10:11
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

SONDAZH

NËSE NË TIRANË KANDIDATI PS + RILINDJE, ERION VELIAJ DO TË KISHTE PËRBALLË SI KANDIDAT TË PD, LULZIM BASHËN, PËR KË DO TË VOTONIT:

Shiko rezultatin