Ish-ministri i brendshëm i 21 janarit na fton të protestojmë

January 20, 2018 14:22

Ish-ministri i brendshëm i 21 janarit na fton të protestojmë

Edhe pse ishte Ministër i Brendshëm dhe përgjegjës për vrasjen e katër demonstruesve nga Garda në 21 janar, kreu aktual i PD Lulzim Basha nuk është hetuar për krimet e rënda të asaj dite.

Sot ai bën thirrje për pjesëmarrje masive në protestën e 27 janarit.

Në një intervistë televizive pak kohë më parë për 21 janarin ai tha se ka vepruar “brenda kornizave të ligjit”.

Pyetjes përse “më 21 janar nuk i dorëzuat pamjet”, ish-ministri iu përgjigj:

“Nuk është e vërtetë. Nuk duhet të bini pre e lojës së ulët të z.Rama”

“Kemi qenë brenda kornizës së ligjit” – tha Basha, ndërsa një pyetjeje nga shikuesit se përse qeshte edhe kur fliste për ngjarje si ajo e 21 janarit, ai iu përgjigj:

“Unë nga natyra jam optimist, ndaj qesh. Por, pavarësisht mimikave të fytyrës, çdo qelizë e trupit tim vuan për fatin e shqiptarëve nën këtë qeverisje. Ndaj unë do punoj që të gjej një zgjidhje për shqiptarët…” Dita

 

 

January 20, 2018 14:22
Komento

69 Komente

 1. andromeda September 26, 09:21

  O po qy asht karagjoz oj e mjera PeDe!

  Reply to this comment
  • opozitar i sfilitur September 26, 09:47

   sperme Beogradi je njesoj si Berisha
   ndaj te zgjodhi kunder te gjitha aspetativave
   Trashgimtar i ndikimit sllav ne Tirane
   E dime sa mire jeni kujdesur dhe do kujdeseni per “fatin e shqiptareve”.
   Po kur gjeni shesh, beni pershesh.
   Shqiptaret jane ende ne gjume pas 100 vitesh.
   “E beme Shqiperine, tani duhet te bejme shqiptaret – tha Gjergj Fishta i madh ne 1912

   Reply to this comment
  • andromeda September 26, 13:25

   Në fakt ky titull duhet të ishte logoja e PD e vendosur mu tek porta e hyrjes së SHQUP-it

   Reply to this comment
  • Devolliu September 26, 19:06

   Ik ore KRIMB, Shqipëria nuk ka nevojë për idiota si puna tënde.

   Reply to this comment
  • feniks September 26, 19:57

   Po kur VRAVE 4 protestuesit ne 21 janar,A QAVE APO QESHE??

   Reply to this comment
   • Araniti January 20, 17:37

    Ata….i vrau Rama, ai i thirri…e pastaj i la n’shesh…po te ishte Rama ne krye te protestes askush nuk do ish vrare.
    Rama ka pese vjet ne pushtet, policine e kishte…pse nuk i rihapi hetimet per kete krim te shemtuat…Se e ka te dashur Lulushin, apo e harruat 18-Majin ….a nuk eshte Rama qe thote: Luli o çun i mire, A nuk eshte Rama qe i dha 16 milione euro Lulushit….dhe Lulushi do protestoje ne dt 27 se i ka thene Rama protesto…Se erdhi Shkurti dhe Rama nuk i ka dhene arsimit pagat e Dhjetorin.. ..keshtu qe i bini “defit” kot se ata Rama e Lulushi jane nje…po ju o te lodhur nuk e kuptoni…

    Reply to this comment
  • Thomaidha September 27, 13:13

   Vetem BUDALLENJTE qeshin vend e pa vend!
   Me te theksuar kete ves e kane te CMENDURIT,kur nuk kane prezent infermieret ose mjeket se kane frike nga gjilperat!
   Edhe Luli rri “SUUUS” kur eshte prane Berishes!
   Vetem kur QESH Berisha,ZGERDHIHET Luli!!!

   Reply to this comment
   • N.VJOSA January 20, 15:22

    I gjej shume me vend komentet e Blogut te DITA-s!
    Edhe shkrimi eshte i goditur!
    Lulushi yne eshte nje Karabush, nje Marionete qe ben cfare i thote Sali Monstra!…
    Derri Mac eshte Sali Karaxhici!…
    Kjo Proteste , duket ashiqare qe eshte per te mbrojtur nga Ligji
    PESHKAQENET E VERTETE TE KRIMIT DHE TE KORRUPSIOPNIT!…
    Eshte thirrur vetem nje jave pas 21 Janarit,
    Pervjetorit te
    M a s a k r e s se paskrupullt,
    pikerisht per te shpetuar nga Drejtesia Kriminelet!….
    Ne keto raste keta kodoshe te Politikes, duhen demaskuar pa M E S H I R E !…
    Pa meshire!
    Pa meshire!
    P A M E S H I R E…!
    PER TI NDARE NGA NJERZIT E GENJYER DHE TE PAGUAR…!
    Ndaj Gazeta DITA dhe cdo Medie qe ka per Perendi Shqiperine duhet ti demaskoje
    PA MESHIRE
    Peshkaqenet e Krimit dhe te Korrupsionit!
    Problemi shtrohet per Jete a Vdekje:
    DO TA MUND
    SHQIPERIA KORRUPSIONIN DHE KRIMIN,
    APO KORRUPSIONI DO TA MBYSE SHQIPERINE!…

    Reply to this comment
 2. doni September 26, 09:24

  qesh tamam si rrot k…………..

  Reply to this comment
 3. Ersaersa September 26, 09:36

  E dashte Zoti sa ai i don shqiptaret,sidomos ata qe vuajne!
  Une per vete nuk e besoj!
  Njeriu nuk mund te qeshe para vuajtjeve te te tjereve,eshte i trishtuar ne sy,ne fytyre,e tregon me vepra.
  P.Sh.a ka shkuar ndonje fundjave te ndihmoje familjet ne nevoje?
  Qofte edhe me nga 2000 leke,dhjete familje!
  Por u siguron ushqime,te pakten,u siguron mishin,frutat…
  Mos te mashtrojne me se as ata qe mbledhin kanoce ne kazanat e plehrave nuk e besojne!
  Sa per buzeqeshjen e tij!
  Mos u beni naive!
  Ka njerez qe ligesine e fshehin pas buzeqeshjes se shtirur!
  Zoti na ruajte nga ata

  Reply to this comment
 4. beni September 26, 09:39

  Ky me ngjan si peder!

  Reply to this comment
  • Nallban I September 27, 15:26

   Dakord me ty Beni. Ne se vjen ne pushtet ky peder, perseri mbrenda kornizes ligjore do te veproje ? Do vrase perseri mbrenda kornizes ligjore.
   O Rama, vetem per llogje jeni ju, vetem per pralla.

   Reply to this comment
 5. andi September 26, 09:40

  Ai as nuk qesh…ai ngërdheshet.

  Reply to this comment
 6. ardi September 26, 09:41

  Ke hipokrizine me te peshtire ne gjthe politiken shqiptare !

  Reply to this comment
 7. Toni September 26, 09:45

  dava+pune lul CONCHITA i thojne kesaj gjeje..

  Reply to this comment
 8. LANDI September 26, 09:49

  tall bythen pse mos e tallesh me kete popull.

  Reply to this comment
 9. dardani September 26, 09:58

  Gjermanët thojnë:
  Kur dikush qeshet pa ndonjë arsye, ka probleme të mëdha Psiqike.

  Reply to this comment
 10. dada September 26, 10:01

  ngjan gey

  Reply to this comment
 11. psy September 26, 10:05

  O zvarranik,ti je nje perçmim çfardo qe te besh,te qeshesh a te qash.Ti je pa forme,pa ngjyre,pa ere,ti je nje mase mishi i qelbur,pse jo dhe i vdekur!

  Reply to this comment
 12. mali September 26, 10:08

  Keshtu e kane urdhruar t e paraqitet sepse ky eshte vetem nje klloun.

  Reply to this comment
 13. gent September 26, 10:21

  imagjino kte lepurush kryeminister…po mundohet te gjej zgjidhje per hallet tona…ridikulo

  Reply to this comment
 14. Bujari pa mustaqe September 26, 10:29

  Derisa vazhdon te rrije prane shpellarit e eshte zgjatim i shemtuar i tij ,populli i ka vene nje kryq te madh ,debil hesapi.

  Reply to this comment
 15. LORA September 26, 10:34

  Per mua eshte moster,qe nuk njeh asnje limit ne keqberjen dhe keqdashjen e Kombit tone.
  E quaj imperativ kombetar neutralizimin poliik te kesaj mostre.

  Reply to this comment
 16. LM September 26, 12:19

  Lul Hollandezi, duhet te hetohet e me pas denohet per vjedhjen prej 250 milion leket e rruges se Kombit dhe vrasjen e 4 protestuesve me 21 Janar. Pasi te jete mbrapa hekurave, le te flase pastaj Lul Bytha.

  Reply to this comment
 17. Ben September 26, 12:19

  Eshte bere shume bajat ky fare dallkauku me emrin e bukur Lulezim.

  Reply to this comment
 18. Labi Vlore September 26, 12:20

  Z.Luli.Si mund te kuptojme qe ne zemren tende ti vuan edhe pse qesh??Nuk ta hapim dot zemren dhe qelizat te ti shikojme.Ti qesh,pavaresisht se kush vdes???

  Reply to this comment
 19. Bocari September 26, 12:29

  a sikur te kisha nje grusht te fuqishem dhe Lulit qe qesh ne surrat me ja ngjesh.
  Kur bente shetitje mbi taracen e kryeministrise mbi 220 njerez ne greven e urise dhe kur mbante postin e ministrit te 21 Janarit vuanin qelizat e tij dhe kerkonin zgjidhje qe e gjeten tek plumbat. Dhe Luli vazhdon qesh…..
  Jetojne monstrat njerezore, se kane fat te jetojne ne Shqiperi ne kete vend, ku shume si LULI ngerdheshen dhe tallen me zvarranikun popull, qe e rrethon dhe mendon se Luli qesh.
  Luli ngerdhesh popullin qe e mban ne surrat, se ashtu e meriton.

  Reply to this comment
 20. arber September 26, 13:03

  ky qelb…. tallet me popullin e ju e degjoni .shkuleni e terhiqeni zvare e shikoni si do te qeshe.

  Reply to this comment
 21. Kris September 26, 13:41

  Duket, qe eshte, nje idiot I lindur! Berisha, ka klonuar te gjithe, deputetet e PD!

  Reply to this comment
 22. Ermal September 26, 13:46

  Patetik, bosh, siperfaqesor, frikacak, i paafte, hajdut dhe kriminel. Ky eshte kryetari i buzeqeshur i opozites se sotme qe i pervelon xhani per shqiptaret.
  Pergjigjet e tij jane me disa fjali fikse, fjale te pergjithshme, nje recitim i shemtuar dhe kjo per arsyen se ai s’ka bosht, s’ka lexuar, s’ka sfiduar e s’eshte perballur ne jete. Cdo gje qe ka arritur deri me sot e ka marre dhurate nga Familja, ndaj i ndodhur perballe kamerave dhe publikut e ka te veshtire te luaj rolin e aktorit kryesor ndaj i kapercen gjerat me nje te qeshur, me riformatim te trurit dhe me ato klishete e peshtira qe nuk ngjisin gjekundi.

  Reply to this comment
 23. gjermani i fundit September 26, 14:04

  ky eshte zbulimi i shekullit,qelizat qe vuajne per hallet e te tjereve.Ky qesh se eshte kukull,kukull kineze qe qesh se nuk kupton gjuhen.

  Reply to this comment
 24. manolqifja September 26, 14:16

  Eshte vese i pederastave.

  Reply to this comment
 25. adem September 26, 14:53

  Nuk do qeshe gjate, se do e lakin nga dritaret e SHQUP dhe do te perfundoje si Selami, me buke ne traste..megjithese ka para sa te duash.

  Reply to this comment
 26. labinot September 26, 15:07

  Kete ves e mori qekur ishte kamarier ne Rinas.Ridi pagliacio!

  Reply to this comment
 27. filanfisteku September 26, 15:25

  -O Lepurosh i zi
  -O turp i Shqipërisë
  -O Lul-Lugati
  -O Luci i Partisë

  Reply to this comment
 28. iri September 26, 18:44

  Cdo qelize e trupit tend vuan o lul mavria vuan per fe gjetur, vrasesit e vertete te Gerdecit vuan per te gjetur vrasesit e 21 janarit, vuan per te gjetur hajdutin e mbi 250 mil .€ te rruges se Kombit , e sa po vuan e s’po I gjen dot, Por prap je optimist nga natyra se do ta gjesh nje zgjidhje per kete popullqe po ‘vuan’.Mos shko larg per te gjetur zgjidhje , mos u mundo deri ne Vicidol e ke fare afer aty tek zyra ngjitur .Edhe ti si I pari yt kini ikur per lesh……………,!!!!!

  Reply to this comment
 29. MERIMANGA E KUQE September 26, 18:45

  KRIMINEL

  Reply to this comment
 30. arber September 26, 18:50

  a e kuptoni o popull qe jemi ne krize personaliteti me keta lloj kriminelesh e tradhetare te kombit.keta nuk jane idiote e etj etj qe thoni keta jane kriminelet e popullit .po nuk u shkaterua kjo bande e udhehequr nga salic beric nuk mund te ecet perpara.
  a e kuptoni ku eshte future vendi edhe pse perpiqet EDI RAMA per pastrim mbytja eshte e madhe.turp kur nuk e kuptojme ku jemi .
  turp per ata njerez qe nuk jane ne gjendje ne PD qe nuk japin drejtim vetes . e di qe kane frike se ju iken koka si te pareve azem e sokol etj etj qe ishin te perlyer.na ka aedhur edhe nje fare deshtaku ne te dy krahet qe shyqyr gjeti fole tek ilva tare e shkrete e do te kakarise ne maje te plehut qe ka hipur.
  duhet menduar sa me pare per te ardhmen e femijve tane duke shkateruar sa me pare kete bande kriminele.

  Reply to this comment
 31. Genci September 26, 20:20

  Me sa kuptova paska perseritur fjalet e Duces qe tha
  Shqiperia eshte ne zemren time.
  Prandaj ky i vodhi miliardat e shqiptareve ne rruga Durres-Kukes,;prandaj ky i vrau shqiptaret ne 21 janar dhe prandaj ky e shiti detin e shqiptareve.
  HIPOKRTIT 24 KARAT

  Reply to this comment
 32. bato September 26, 23:06

  Lulushja eshte thjesht nje debil, pa intelekt, pa kurajo, thjesht si te gjithe ata qe Sala ka mbledhur rreth vetes ne 24 vjet. Vini re Bujar trapin se sa qofte e debil eshte. Ndiqni Aldon trapin, shikoni Halimin, Noken e dhjetra te tjere. Te ghjithe hunj gardhi qe i lidh vetem me nje tel Sali Vicidoli. Lulit jo vetem nuk i qan zemra per shqiptaret, por si ne Kosove, ku te gjeje mundesine te shfarose cdo njeri qe i del kunder. Kete po ben edhe ne rradhet e partise qe ja drejton Sala.

  Reply to this comment
 33. lary September 27, 01:30

  ky eshte nje palace dhe kloun cirku.per mendimin yim ju gazetare mos e permendni me emer kete por vini nje epite.NJERIU QE QESH..psh,sot beri mblrdhje me deputete e PD kryetari iPD NJERIU QE QESH.ose kryetari I bashkise NJERIU QE QESH.dmt.ne vend te emrit te tij thoni NJERIU QE QESH.kuptuat o gazetare, .kjo eshte dhe per drejtoret e gazetave,dhe do shikoni qe do u ngrihet biznesi ne shitjet e gazetave,provojeni kete dhe shihni sa me leverdi do te jete.i jepni dhe atij pak perqindje ne shitje

  Reply to this comment
 34. Niko September 27, 05:24

  Doli dhe putana me mis buzeqeshje qe cdo qelize e trupit vuan per fatin e shqipetareve

  Reply to this comment
 35. beni September 27, 05:40

  Me kete idiot qe edhe ne WC shkon me urdher te kriminelit Sali Berisha… Shqiperia eshte me fat sepse PD parti horrash qe na shkaterruan ne cdo fushe te jetes nuk do te vije kurre me ne pushtet. Dalengadale drejtesia do te reformohet dhe ky idiot dhe tutori i zij do perfundojne ne burg.

  Reply to this comment
 36. dr September 27, 07:56

  Pse a ka qeliza ne trup ky? Ky eshte Marionete qe e komandojne me litar.

  Reply to this comment
 37. dajti September 27, 08:02

  o debil profesionist …ti as qesh ,as zgerdhihesh ….mimika jote ka pamjen e nje te semuri qe nuk komabndon dot asnje lloj shqise …….ik mbushu tani se boll na i ke care tajaren ….ik fytyre e peshtire …..fytyre idhnake …ke ti shpirt …ik o gjarper bythelepires ..burr pa vlera .

  Reply to this comment
 38. Studenti. September 27, 08:09

  Kjo monster qe qane kur qesh,eshte nje antiteze brenda se ciles shfaqet Lulush-Salushi i Albanistanpazarit qe kendon mbi grumbull te plehut si kendez sepse hallet e popullit i ndjene ne çdo qelize pasi i ka vene shkelmin ne kerthize.Nuk kane turp, jane te shfytyruar keta mashtrues,hajdute, vrases, uzurpues, qe pergjerohen per popullin ne drite diellit duke bere gjithe poshtersite ne terret.Keta jane djajte, bashlulgomeret, te bekuar nga salberet qe kane dale prej shpelles e humneres dhe brejne,kafshojne e helmojne njerez ne emer te Zotit, te Papes,nene Terezez,duke mbajtur trafikantet,drogmenet,vrastaret, kriminelet poshte tryezes. Keta jane bllokmenet e pasurise qe ndersehen kunder atyre te ideologjise per te”notuar”ne detin e poshtersise ne emer te liri-demokracise qe mban ere kakerdhishe.

  Reply to this comment
 39. drejtesia September 27, 08:59

  Buzeqeshja do t’i ngrihet ne buze Lul antishqiptarit,vrasesit e hajdutit…po ,po atehere kur te jete i lidhur pas hekurave…kete do ta shikoni o komentues te nderuar…

  Reply to this comment
 40. translator September 27, 13:12

  Populi thote:

  “QESH ME MIRE AI QE QESH I FUNDIT!”

  Prandaj edhe duhet t’i besojme At Zef Pllumit qe ka thene:

  “RRNO PER ME TREGUE!

  Reply to this comment
 41. lary September 27, 13:20

  kryek…I NJERIU QE QESH I Pe- de-reve dhe e Pe-de-rasteve (PD)Pederet e PD 1-NJERIU QE QESH(kuptohet kush eshte)2-Edyard Sallami3-eduard halimi4jamDERR Malltez5-Arbrn Imamballajdia 6ka dhe plot te tjer

  Reply to this comment
 42. M A R K O September 27, 23:41

  Fatkeqesi e ketij vendi eshte se mjaft prej krrimbave ne PD u fillojne me B… Bujari… Berisha… Basha…Po me B… fillon edhe prapanica… Te jete koincidence kjo…? Apo realitet… ?

  Reply to this comment
 43. Timi January 22, 01:30

  Do zoti iu shkon mbrapa atyre te shkreteve bashke me kryekriminelin Berish.

  Reply to this comment
 44. Do japesh llogari 21 Janari njolle e zeze January 20, 15:32

  Genjeshtra I ka kembet e shkurtra* Nuk I fshihesh dot te kalueres ‘ Lulzim Xhelali Taliban me kollare ! Super milioner vrases vjedhes …qesh si te mos qeshesh ! Ja ke hedhur te gjithave edhe krimit edhe vjedhjes !! Tani po t vjen keq per popullin ! He he he he he …deri ku arrin Hipokrizia !! Sa I poshter aq edhe hipokrit !

  Reply to this comment
 45. info analitike January 20, 16:29

  Po pse te mos qeshe Luli tani qe mori dhe nje dore miloa eurosh fale Edit. Ju vazhdoni shfryni shoke militante ndetkohe qe Luli, Edi dhe Likja bejne pazare ne kurrizin e deleve si juve dhe mbi gjakun e te vrareve.

  Reply to this comment
 46. Qytetari durrsak January 20, 16:30

  Kriminel. do te ja[pesh llogari per 4 vrasjet dhe palgosjet e 21 Janarit 2011. Dita e gjykimit tend eshte afer dhe nuk te shpeton asgje, mor horr i ish Qeverise Berisha. Gjaku i te vrareve pabesisht, jashte cdo ligji dhe justifikimi nga ana Juaj o kriminele, nuk iu fal asnje dite qe vjen. Do te ndeshkohesh me merite dhe do te jesh ne panteonin e tradhtareve te Shiqperise dhe te popullit shqiptar. Mallkuar qofsh o kriminel, vrases i popullit te pafajshem !

  Reply to this comment
 47. ETHEM January 20, 16:31

  D I T A-PARAKUJTON 21 JANARIN E TMERRSHEM TE SHKAKTUAR NGA SALIZIU+LULUSHI QESHARAK.DHE KY MOSTER I BEN KARSHILLEK POPULLIT TE MAJT MBI 80% DHE 4 FAMILJEVE QE JU VRAN NE 21 JANAR.DHE KTIJ NUK JA BEN SYRI TERRRR.SI DUKET NUK E KA DHENE KY URDHERIN PER TE QELLUR POR SALIU.NDAJ SALIMOSTRA E MBAN AFER DUKE ELIMINUAR OLLDASHIN DHE EMRUAR KETE LUGAT NE KRYE TE PD.
  FATKEQSIA E KTIJ HAJDUTI E KRIMINELI QENDRON SE KY VEPRON SIPAS URDHERAVE TE SALIUT..PRA..SI R O B O T.DHE SI I TILLE NUK MBAN ASNJE PERGJEGJESI LIGJORE, POLITIKE,MORALE,SHOQERORE E FEMINORE.SIÇ DUKET KY BASHKE ME SALIKARAXHIÇIN DO BASHEJETOJNE NE POLITIKE OSE NE BURG..OSE NJERI DO HEDH TJETRIN NE NOKDAUN NE GJYQ:QE NJERI DO AKUZOJ TJETRIN PER FIRMAT QE KAN HEDHUR PER VJEDHJET E KRIMET QE KAN BERE SEBASHKU.
  POR,DUHET THENE SE PER 21 JANARIN KETA JANE PA U ARRESTUARE JO VETEM PER FAJ TE DREJTESISE TE KAPUR PREJ TYRE,POR DHE TE PS E CILA NUK E DERGOI PER GJYKIM DOSEN E KRIMIT TE PASHEMBULLT NE GJ.NDERKOMBETARE.DHE SE AKOMA PO MBAN TE NJEJTEN QENDRIM.THUHET SE KETE E KAN BERE FAMILJARET E VIKTIMAVE.POR ATA NUK KANE “KOCKE” TE MATEN ME KRIMINELET E SHEKULLIT 21.DHE SE ANTARET E MILITANTET E PS NUK JANE HAKMARRES,GJAKMARRES,TRIBAN SI SALIU E KO QE NDJELLIN SHERR,DESTABILIZIM,REVOLUCION..GJAK.NDAJ SB E LB LEVIZIN E FLASIN TE LIRE NE KUVEND E NE RRUGE PA U MERAKOSUR SE MUND TE PSOJNE GJE.E NESE DUHET NJE AVNI RUSTEM-SIÇ THOT M O N I,AJO DUHET TA THOSHTE PER LULIN E SALIUN E JO PER RAMEN QE NUK KA VRARE AS M I Z E N E,E JO NJERZ QE JO E JO.
  MENDOJ QE ME 21JANAR 2018 TIRANASIT SOCIALIST DUHET TE DALIN ATJE KU SB E LB VRAN ZIVERIN ME SHOK..ME RAMEN NE KRYE,I CILI KETE NJGJARJE DUHET TA PERMEND NE ÇDO FJALIM QE BEN E JO NJEHER NE VIT OSE ASPAK.SE PO TI KISHTE NDODHUR PD E SALIUT KJO VRASJE NE RADHET E VEHTA..RAMA NUK BESOJ SE DO ISHTE GJALL E NE SHQIPERI,SIKURSE DEKLAOJ VET SALIU..!

  Reply to this comment
 48. Izeti January 20, 17:15

  Kot nuk vuri Sali Cakalli kete frymor me zhvillim te vonuar mendor. Fatkeqesi per P D . qe cuan ne kete gjendje keta shpifesira dhe vrases.

  Reply to this comment
 49. Kris 1 January 20, 17:34

  Na futet ne dileme dhe nuk dime ke te besojme:Ramen qe thote Luli eshte djale i mire apo Thanon qe e cileson kriminel.Tregojne te mocmit se kur shkoi njeri me nje kurve i hoqi citjanet punim artizan dhe perpara ju shfaqen shtellunga te medhaja leshi por jo ajo qe donte.U shtang dhe e la ate pune.U largua duke murmuritur:si qe mpleksur si qe bere duhen 50 pale gershere per te gjetur ate vere.
  Kerko Thano kerko po vrima e 21 janarit eshte mbuluar nga berisha dhe leshte e rilindjes

  Reply to this comment
 50. Aliu nga Selenic January 20, 18:24

  Eshte teper e quditeshme kure degjon klithma te tilla te Bashes apo te Kryemadhit.
  Njeriu ne c`fardo pozicioni qe te jet duhet te kete te drejte morale te shtroje nje problem qofte edhe sa me te theshjet. Pore ku ka te drejte morale Basha apo ne tersi opozita te dale para popullit shqiptare dhe tu bej thirrje ejani ne proteste se une”
  1. Une qe ju shkatrrova te gjith vendet e punes sote po ju ftoi ejan dhe protestoni kunder meje.(Partise Demokratike.
  2. Une qe ju hodha ne rruge te madhe me ngritjen e firmave piramidale u ftoje ejani dhe me denanconi mua per (PD) per shfarosjen e gjendja tersore te ekonomise shqiptare.
  3) Une qe u rrebelova kunder populli deshu vrava me avjon mige tani po ju therrase ejani dhe protestoni kunder meje (PD) Bashes dhe Berishes.!
  UJne qe i dhash Nafte Serbise po ju therrase ejani me mblidhuni dhe me denanconi per tradhetin qe bera duke thyer edhe embargon e Naftes.!
  4. Une qe ju shkrumova ne Gerdec po ju therrase ejani dhe protestoni kunde meje (PD) berishes dhe Bashes per ket tragjedi qe u solla ne familjet tuja.!
  5. Une qe ju vrava me 21 Janar ejani sote e mbidhuni dhe protestoni kunder Berishes dhe Bashes se une jam dora vet qe ju vrava.
  6. Une qe dhashe Detin ejani e protestoni se une bere n tadheti kombetare duke fale copa te Atedheut (PD) Basha dhe Berisha. Po shatu per rrugen e kombit dheplote masakra te tjera ne keto 27 vjet.
  Ja ju qe kerkoni drejtesi. Ja kush jeni. E keni te kote .Populli nuk ua vare me teneqen.!

  Reply to this comment
 51. haha , por c'mundet me pprit nga nji cop sharlatani ordiner si ky krimb haleje January 20, 18:27

  Rropsi islamute
  c’mundet me prit me shume .
  surrat urturaku ,
  qe sot zgerdhihet ne ate surrat si sum anadolli
  ashtusi o zgerdhi dhe leshonte idiotizma nga goja
  vllai se njejtit gjak gaddafi
  para se t’ja qisnin trute nga kafka mbasi e kishin kap populli : c’keni me mua un ju dua .
  Pra e njejta rrace Sharlatanesh te pacip .
  Ktyre i duhet rrase pllumi mes atyre syve qe i bejne xhoko si te nji kllouni .
  yttt rrace qensh ,kanceri cdo shoqerie .
  ky o kjo rrac rrospish islamike
  ka vetem mizerje intriga pafytyresi tradjeti ,krime e mizerje . Ja ku e keni ,
  i ka te gjitha te shkruajtura ne ate surrat .ne ball

  Reply to this comment
 52. intelektuali January 20, 18:44

  LULZIM BASHA ESHTE PJELLA E EDI RAMES

  Ne ta gjitha aferat kriminale kane koordinuar veprimet bashke per t’u dukur nje aparence si nje shtet demokratik, por qe ne fakt ka nje qellim te vetem:

  MAFIA E KUQE ME PUSHTET QE LA ENVERI ME NEXHMIJEN TE MOS LESHOJE POZITAT

  Ketu lind pyetja:

  A KA SHTET TJETER ISH KOMUNIST SI SHQYPNIA?

  Ne rajon nuk ka, ne Evrope jane zhdukur Dinsoaurit e Kuq gjakatare te Partive Komuniste, ne Bote mund te gjesh ne Korene e Veriut, pak edhe ne Rusine e Putinit, por kjo qe ndodh ne Shqypni nuk ka precedent. Per te mbajtur pushtetin enverist me cdo kusht forcat politike bejne sikur jane antagoniste ne kerkesat e tyre, por ne fakt ne terrin e nates lidhin kontrata qe nuk jane ne favor te askujt, por vetem te BOSAVE komuniste qe kane gjetur edhe formulen:

  QENTE LE TE LEHIN, KARVANI ME LEKA TE SHKOJE PERPARA.

  Nje shembell i qarte pa dyshim eshte mareveshja e Kullan Kusarit ku ishin perlyer te tre palet: Saliu, Likja dhe Edvini dhe rezultati nuk vonoi, Fullan Kusari jo vetem nuk ktheu milionat e vjedhura, por u demshperblye nga shteti mafioz i Rilindjes Socialiste.

  Njesoj veproi Edi Rama me LHL-te e Asadit dhe kur e pa qe shoqeria civile u ngrit ne kembe u zbyth dhe dergoi edhe Saliun pas pilafit per te kamufluar pislliqet e tij me John Kerry-n e Bush Junjorit qe i kishte financuar Saliun me financim qindramije meleone dollaro USD per Gerdecin. Edi Rama perpara se ta zgjidhnin ne krye te pushtetit shqyptaret dru me pre premtoi se do ndeshkonte me Drejtesi kriminelet e Saliut, perfshire ketu edhe vrastaret e 21 janarit, por sapo hypi ne karrikten e Kryeministrit u harroi ne cast premtimet e tij dhe filloi allishverishet per te mbajtur gjalle opoziten qesharake te Lulzim Bashes.

  Pse Edi Rama nuk e ndeshkoi as Saliun dhe as Lulin per krimet e tyre monstruoze kur populli i dha fuqi te jashtezakonshme me votat e tij?

  Pergjigja eshte e thjeshte dhe nuk do shume mend per ta zhbiriluar:

  sepse:

  EDI RAMA ESHTE VETE I INDOKTRINUAR IDEOLLOGJIKISHT DHE NE THELLESI TE SHPIRTIT MBETET NJE ENVERIST FANATIK

  dhe llogjika fanatikut eshte:

  DerIsa Enveri dhe Nexhmija nuk jane ndeshkuar per krimet e tyre monstruoze, pse te ndeshkohet Sali Berisha dhe banda e tij komuniste qe po te krahasohet me sadistin e Gjyles eshte palo gje.

  Dihet per Lulzim Bashen qe ka nje biografi te erret ne Sigurimin e Shtetit, nena e tij ka qene sekretare tek ministri i rendit i Enverit, per Sali VARKARIN e Enverit cfare te tregosh?

  po:

  A JANE KETA MASHTRUES KOMUNISTE PERFAQESUES TE OPOZITES SHQYPTARE?

  Mesiguri qe jo.

  Ne Ceki populli e rezoi Kryeministrin e Korruptuar, ne Rumani eshte ngritur ne kembe Shoqeria Civile kunder korrupsionit pa lejuar askend nga opozita ne keto vende ish komuniste

  KUR DO TE SHOHIM SHQYPNINE KRAHAS KETYRE POPUJVE LIRIDASHES QE E KANE VUAJTUR KOMUNIZMIN DHE DIKTATUREN NJESOJ SI NE?

  Kjo eshte zoti Thano nje pyetje me thelbesore sesa te kerkojme me dylbi kriminelin e 21 janarit Lulzim Basha qe fshihet jo pas Saliut, por pas retorikes boshe dhe mashtruese enveriste kunder Edi Rames.

  Reply to this comment
 53. Alban January 20, 20:15

  ESHTE KOHA TE KERCASIN PRANGAT !

  – A mund te krijoje qeveri Antimafie
  Lulezim Kryemadhi dhe Mafia e tyre?

  – Ti varesh melcite ujqerve te pangime !

  – Enough its enough….. Boll me !

  Nga Alban Dega, Nju Jork

  “Banda e Gangstereve” te Sali Berishes e rrenoi, e shkermoqi, e zhberi te pakten 7 here nga themelet Shtetin Shqiptar ne 13 vjet sundimi te Salikracise e kryeministri Edi Rama flet per sabotimin, pengimin e Integrimit te Shqiperise ne Bashkimin Evropian qe e duan e aspirojne 95 per qind te shqiptareve me evropian e pro perendimore se vete ata !?
  Cila rini e popull ne cilindo vend te ish- Perdes se Hekurt e Perandorise se Djallit doli neper sheshe me parullen lapidare :
  – E duam Shqiperine si e gjithe Evropa ! ne dhjetorin historik te 1990-es !
  Edhe kete aspirate e kushtrim unikal mbarepopullor e nakatosi Katovica e Sali Alise !?
  A nuk ishte “ Kjo Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit “ e Sali Kadafit, qe i shpalli lufte te hapur nga foltorja e altarit te Salikracise ne ate kohe “ imperializmit Amerikan dhe dores se zeze te tij CIA-s” ne pranveren e vitit 1997!?
  A nuk ka dy muaj plot qe Partise se Cadres se Putinit iu bashkua edhe Mafia me bllok ne dore me ze e me figure e Like Floririt!?
  A nuk e bekoi edhe vete Mareshalli i Beogradit bashkimin e Mafias e Cadres dhe asaj te Cizmes qe i shpallen se bashku lufte te hapur “ imperializmit ametikan “ ne pragdiimrin e vitit te trishte 2017 kunder Ambasades amerikane ne Tirane dhe ne vigjilje te protestes nekrofile te deshtuar me sukses te plote nga braktisja e shqiptareve ?
  A e dini cila eshte kerkesa kryesore e “ kesaj Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit “ dhe Mafias se Bllokut 700 mije euro faqja dhe e Cizmes per protesten e 27 janarit 2018 !?
  Permbysja e Rames dhe krijimi i nje qeverie Anti- Mafia !?
  Po a mund te krijoje nje Qeveri Antimafia

  1- Dopjo- Mafia e 97-es,
  2- e 14 shtatorit 1998,
  3- e kusarise 500 milione euroshe te Autos-trades se Kombit me Lul- Giten ne krye,
  4- e Gerdecit me Fatmir Xenn ne balle,
  e atdheshitjes se Otrantos me Sali Zerven,
  5- Mafia e bllokut me 64 prej 82 videove te Likes me deri 700 mije euro faqja
  6- Mafia e 850 milone eurove te munguara te privatizimit te ARMO-s ,
  7- 620 milione eurove te CEZ-it ,
  8- 250 milione dollare e te Rapiscanit,
  9- mbi 100 milione eurove investim te humbura shtetit e popullit shqiptar nga Gita,
  10- e rreth 100 milione eurove te humbura Shqiperise nga Xeni dhe dajet e tij serbe me Interkonksionin Shqiperi- Kosove me i vestime gjermane …. !?
  11- e miliona dollare allishvetishe te pista e te kunderligjshme te Lulezim Bashicit, me Mafian turke e nderkombetare off-shore , ku vetem per nje fotografi me Donald Trumpin ka paguar 500 000 dollare, fotoja me e shtrenjte ne Bote e ketij sharlatani zecjerre e zeshtjerre qe na trashe edhe zerin e humbur e na ben edhe garipin, edhe te fortin si Il Capi dell Capi, qe nuk is leshon Sharovi i Vicidolit sa te jete gjalle sepse ai e di mire qe qehajai i tij ne krye te PDSH-se eshte nje p… jeshke mashkull.
  Ai e ka zgjedhur qenushin Basha per te zbatuar urdherat e tij e jo per te drejtuar Partine e tij qe e ka me tapi derisa ti jape ymer ai lart, sic e ka deklaruar ne gojen e tij.
  A mund te krijoje e drejtoje nje qeveri antimafia kjo “ Mafia qe ka dale krejt jasht kontrollit “, sipas “The New York Times” , mbretit te shtypit te lire Amerikan dhe boteror, te cilin Kapobandoja e saj Saleh Karaxhici e quajti “ nje leter higjenike” vetem se ne kete fjali ia beri radiografine e persosur te krejt sundimit te tij – SALIKRACISE !?
  Po si mund te pranoje rinia e populli me proamerikan ne Bote qe ta qeverise nje p… jeshke mashkull qe kurre ne jeten e tij nuk i ka thene per hajer nje pune te dobishme per te e per Shqiperine !?
  Po si mund ta ndjeke nje popull e rini nje humbameno, nje p… mashkull si Lulezim Basha qe per kater vjet ne krye te Bashkise se Tiranes nuk mbajti nje, qofte edhe nje premtim, qe per kater vjet nuk nguli qofte edhe nje gozhde ne Tiranen tone te bukur !?
  Po si mund ti shkoje mbrapa nje hori e hajduti me cizme jo vetem te Autostrades se Kombit, por edhe te kapur me ze e me figure duke vjedhur votat e Tiranes ne 2011… por edhe deri votat per kryetar te Partise se tij Salikratike te Shqiperise me kamikaze qe votuan deri ne pese here secili per kete hajn votash ?
  Si mund te besoje nje popull e rini nje rrenc te pafytyre si Lulezim Berisha qe nuk nxjerr nje fjale nga goja pa genjyer !?
  Te protestosh per krijimin e nje qeverie antimafia te Lulezime Kryemadhit eshte njesoj si ti varish ne qafe ujkut melcite per ti ruajtur … !!!
  Kane vjedhur boll per tu dhene shans te stervjedhin perseri !
  Eshte koha tu kercasin celsat e prangave ne kycet e duarve e jo tu jepen celesat e qeverisjes se saj kapove te kesaj “ Bande Gangsteresh” e “ Mafia qe ka dale krejt jasht kontrollit” per te shpetuar kokat e saj prej kucedrash te pangopura me parate, pasurite dhe gjakun e shqiptareve nga Vetingu dhe Reforma ne Drejtesi !
  Lanet !
  Hiqnu dreqer prej meje
  Se jeni pa kurrfare feje !
  Enough it’s enough … Boll me !

  Reply to this comment
 54. ALBAN January 20, 20:17

  TE GJITHE NE KEMBE ! …

  … per Sali Baben dhe dyzet hajdutet e tij !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Eshte thirrja e Vampirit, Kucedres. Shtrigut te Vicidolit Sali Berisha dhe bandes se tij te gangstereve Lulezim Basha, Edi Palokarit, Gent Strazimirit, Flamur Noka Stanishicit, Arben Ristan Xurxullit, Monika Kryemadhit, Petrit Vasil Shkolleperlumit …e co.
  Te gjithe ne kembe per:

  1- te mbrojtur sarajet e dugajat e Xenit te ngritura me gjak femijesh grado shtatezena e pleqsh …Gerdeci !
  2- te shpetuar vilat e Argites, Xenit, Mediut, Monikes e co. ne Gjirin e Lalezit, ne Farke, ne Jale, ne Sarande e Shengjin, ne Veliooje e Valbone…
  3- te shpetuar Lul Berishen per 599 milione eurot e vjedhura nga Autostrada e Kusarise se Kombit !
  4- te ruajtur milionat e vjedhura nga CEZ, Rapiscan, Albpetrol, Armo….
  5- te shpetuar anijen qe po mbytet te Sali Berishes e te “ Bandes se Gangstereve “ politike e biologjike…
  6- te shtuar milionat e Butikave te Armines
  7- te perjetesuar Salikracine !
  8- te djegur e zhbere perfundimisht Shqiperine
  9- ta rrenuar e shitur jo vetem detin, por edhe mbare Shqiperine
  10- tu ekzekutuar ne Bulevardin Deshmoret e Kombit vetem qe te perligjn emrin e tij ku nuk guxoi te ekzekutoje as fashizmi e as Komunizmi….
  1001- “Me ne fitojne te gjithe ! “, sidomos ata dhjetra mijera te vrare e te sakatuar ne 97-en, ne Otranto, ne Gerdec.
  Tashme ata nuk kane asnje hall, asnje vuajtje, asnje borxh, asnje kokecarje !
  Te gjithe ne kembe !
  Me ne fitojne te gjithe!
  Ne parate dhe luksin!
  Ju mjerimin dhe skllaverine !
  A nuk jemi te gjithe te fituar !
  Te gjithe ne kembe qe tu shkelim gjithnje me kembe e me plumba !

  Reply to this comment
 55. Alban Dega January 20, 20:21

  TEK BLLOKU….. !

  – Tek Lalzi e Farkat e kucedrave te krimit !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Tek Lalzi i Sales, Likes, Medi Xen Gerdecit e corp!
  Tek blloku… tek bloqet e Gites, Armines, Monikes …
  Tek pronat e pasurite e grabitura nga “Banda e Gangstereve “ !
  Tek sarajet e dugajat e ” … Kesaj Mafia qe ka dale krejt jasht kontrollit “!
  Aty eshte vendi i popullit !
  Vetem huliganet dhe gardianet u pergjigjen thirrjeve per destabilizim e revolucion bolshevik te Kucedrave te Krimit si Sali Pinoceti, Like Floriri, Lulezim Fazlici, Fatmir Xen Gerdeci, Monika Pantera e Murrme, Adriatik Palle Kryeprokuhori i Krimit, Flamur Noke Stanishici e kukumjackave te Kazanit mediatik te Putinit, te RIA-s e DIA-s se Beogradit !
  Tek Blloku….
  Tek Lalzi ….
  Tek Farka….
  Ligj! Drejtesi ! Shtet Ligjor !
  Kjo eshte Shqiperia qe duam!
  Kjo eshte e ardhmja e Shqiperise si e gjithe Evropa!
  Kjo eshte Shqiperia si Amerika Demokratike qe e rrenoi e zhberi te pakten 7 here Lugati i Vicidolit dhe 40 Kucedrat e tij te pangime me gjak, me djerse e jeten e Shqiptareve !
  Tek Blloku !
  Tek Lalezi !
  Tek Farka… !?
  Tek Kunja dhe Velipoja!
  Tek Saranda e Valbona !
  Tek Thethi e tek Jala !
  Tek Shengjini e Dardha !
  Gjurmoni sarajet e dugajat e kucedrave te krimit !
  Sekuestroni, kthejani Sovranit djersen e gjakun e dlire te vetes suaj !
  Te shkoje haka tek i Zoti, tek populli!
  Kusaret ne burg !
  Eshte koha te kercasin prangat !

  Reply to this comment
 56. info analitike January 20, 20:50

  Shoke te Dites mos u perpiqni te mbuloni me llafollogji boshe bashkeautoresine ne krim. Kane kaluar 7 vjet dhe kriepsikopati konfirmoi qe ai i perdori ata njerez per qellimin e vet personal te zenies se kolltukut dhe njehere ne pushtet edhe pse beri ndonje show ne krieministri apo me pllakate ua vari torben familjareve te viktimave. Madje iu kundervu edhe persa i perket demshperblimeve. Luli me Edin tani bejme afera bashke ndaj o delet e grigjes rilindjote mjaft bete bee se ju perseri do ta votoni ndaj dhe mire bejne qe tallen me ju.

  Reply to this comment
 57. MH January 20, 23:08

  Propozimi im ash te shtrohet urgjentisht ne spitalin Psiqiatrik.Asht komplet me gjithe qelizat e trupit dhe te turpit i semur rend.
  gjithe shpresat i kishim tek fundi i Janarit por dhe ky muej si gjithe parardhesit po iken i pa lavdi.Per cfare ndigjojme dhe cfare shikojme po duket sikur po luhet rendshem me popullin ne pergjithesi e teper rendshem per ato qe i ka zan rreziku me qeverisesit e cdo kohe.Mbetet thirrja teper aktuale e Migjenit per ngritjen e grushtit lart per ti keputur zverkun e qafes kriminelo-hajduteve te korruptuar deri ne palcin e shtylles kurrizore.

  Reply to this comment
 58. Berti January 21, 07:14

  Kam vrare brenda kornizave te ligjit ! O popull e kuptoni cfare funderrine eshte ky njeri , ky kriminel i cili do arrestuar nje ore e me pare; para se te beje ndonje rremuje me disa debila qe i shkojne pas.
  Sa irrituese :
  “Kam vrare brenda kornizave te ligjit ” dhe buzeqesh.A ka ndonje gazetar te ndershem ky vend qe ta injoroje kur ky buzeqesh kur flet per vrasjet qe ka bere brenda kornizave te ligjit ???

  Reply to this comment
 59. Milan January 21, 21:27

  O Shqiptar si guxoni e roni te qete kur degjoni nga goja e vrasesve fjale te tilla? Atehere me falni nuk jeni njerez por bageti.

  Reply to this comment
 60. tomsojeri January 22, 20:11

  Bravo Milan ! Si…….si……si……mundet te durosh kte dhe kta qe te kan dhunuar ,vjedhur,vrar,te kerkojn nga viktima ti mar ne mbrojtje !!!! Te ken kurajo dhe paturpesin te cirren e te bejn thirrje per permbysje atyre qe i kan shkelur me kemb e kan hecur mbi trupat e tyre jo nji as dy por 27 vjet e perseri duan !!!! Si si si mundet te durosh o popull ti shohesh ……..

  Reply to this comment
 61. MH January 23, 00:13

  Do ishte e shkelqyer qe diten e 27 janarit te kishte dhe nji kundra proteste e organizueme nga vete populli me megafon nga asnji parti,ku te paraqiteshin me parulla te gjithe pikat kulminante qe ka kryer ky i paftyre kriminel me te tjera parulla shoqeruese ku te ballafaqoheshin bemat e liderrit Shqupis Berisha etj etj.Dhe qe te dyja protestat te kontrolloheshin nen mbikqyrjen e rrepte te policise.
  Imagjinoj qe protesta e Shqupisave do ikte nga terreni si shurra e pules.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*