Ceballos ka 24 orë kohë të pranojë ofertën e Real Madridit

July 7, 2017 18:43

Ceballos ka 24 orë kohë të pranojë ofertën e Real Madridit

Real Madrid i ka ofruar Dani Ceballos 24 orë kohë për të pranuar zyrtarizimin e tij tek spanjollët.

Nëqoftëse Ceballos kalon orën e caktuar,Reali do të terheqë mundësinë e kalimit të tij në Madrid.

Reali është duke ushtruar presion mbi lojtarin e Betis në mënyrë që ta transferojë atë.

Spanjollët i kanë ofruar Ceballos një kontratë 6-vjeçare dhe i kanë premtuar vend në ekipin e parë.

Kujtojmë se Barcelona është në garë gjithashtu për të siguruar shërbimet e lojtarit.

Në rast se Ceballos nuk i përgjigjet ultimatumit të Realit, do të ketë një transferim të mundshëm të tij në Barcelonë.

Tranjeri aktual i Realit, Zidane, kërkon me këmbëngulje ardhjen e lojtarit në Madrid.

Gjithashtu Zidane dëshiron ta përfshijë Ceballos në turin e SHBA-së e cila fillon në 11 korrik.

dh.th

July 7, 2017 18:43
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim