Çela: OSHEE ka kaluar krizën, kemi nisur investime

April 29, 2016 12:31

Çela: OSHEE ka kaluar krizën, kemi nisur investime

Administratori i Operatorit të Sistemit të Shpërndarjes së  Energjisë  Elektrike (OSHEE) , Ardian Çela u shpreh të premten për median se, OSHEE ka kaluar krizën ekonomike dhe po vijon me fazën e mirëmenaxhimit dhe investimeve.

“Kompania tani ka më shumë mundësi për investime, kemi një reduktim të nivelit të borxhit, ulja e borxhit edhe në 3-mujorin e parë të 2016. Borxhi i kompanisë është ulur në 108 miliardë lekë”, tha Çela.

Sipas tij, aksioni i përbashkët me policinë për të prerë lidhjet e paligjshme ka rezultuar i suksesshëm, pasi është ulur konsumi i energjisë elektrike.

Administratori Çela tha se, “po vëmë re përbaltjen e opozitës, për  arrtitjet e punës sonë, pikerisht nga ata që e zhytën OSHEE në krizën më të thellë. Unë mund të them se ne kemi arritur reduktimin e nivelit të humbjeve dhe kemi nisur investimet te rendesishme në rrjet, që kapin shifra te konsiderueshme”, shtoi ai

April 29, 2016 12:31
Komento

2 Komente

 1. Arben April 29, 12:44

  410 EURO JEP OSHEEEEE PER HAPJEN E 1 ML KANAL ME GJERESI 30 CM DHE THELLESI 1 M.

  ME 410 EURO NDERTOHET 1 ML RRUGE E RE QE NGA THEMELI ME GJERESI 8 M DHE 1 M THELLESI E PUNIMEVE.

  E GJITHA KJO, KUR PER 30 EURO DRITA TE PAPAGUARA AI TJETRI HUMBI JETEN NE BURG.

  RROFTE POPULLI SHQIPETAR, TRIM TRAP DHE HEROIK.

  Reply to this comment
 2. Arben April 29, 13:43

  RROFTE POPULLI SHQIPETAR, TRIM TRAP DHE HEROIK.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim