Çelja e negociatave, Fleckenstein: Kam një parandjenjë të mirë

March 21, 2018 15:51

Çelja e negociatave, Fleckenstein: Kam një parandjenjë të mirë

Raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein shprehet optimist për çeljen e negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë me Bashkimin Europian. Fleckenstein thotë se Parlamenti Europian e mbështet avancimin e Shqipërisë në procesin e integrimit.

Ne në Parlamentin Europian do të japim rekomandimin tonë dhe në fund shtetet anëtare do të vendosin në gjirin e Këshillit të Ministrave. Por këtë radhë kam një parandjenjë të mirë, që ka një shans të vërtetë që vendimi të merret”.

Fleckenstein thekson se nuk ka asnjë vend anëtar që të jetë shprehur në parim kundër nisjes së negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë, por gjatë kësaj kohe do të verifikohet ecuria e reformave, raporton tv klan.

Nuk ka kundërshtim në parim për hapjen e negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë në BE. Ka disa pyetje lidhur me atë se si po vijohet me krimin e organizuar, si po shkon procesi i Vetting-ut. Mendoj, se balanca e Shqipërisë është goxha pozitive dhe ne mund t’ia paraqesim këtë tablo shteteve anëtare që kërkojnë më shumë shpjegime”.

Më 17 Prill, Komisioni Europian do të publikojë një progres-raport për këtë çështje. Në qendër të vëmendjes është ecuria e procesit të Vetting-ut dhe Reforma në Drejtësi.

o.j/dita

March 21, 2018 15:51
Komento

14 Komente

 1. Tartufi March 21, 16:13

  Gjeja me e bukur e ketij Homos eshte gjishti i ngritur !

  Reply to this comment
  • Granit Boni March 21, 16:42

   Ke quan Homo ti more BQ Tartuf. Z. Fleckenstein eshte nje personalitet europian. Nuk eshte gjallese qe ushqehet me krimba bythe si ty dhe del ne blog te derdhesh diarrene tende psiqike.

   Reply to this comment
   • Tartufii March 21, 17:04

    Granit plehani e kaluar plehes,,, personalitetet e kesaj bote
    jane tek mendjet e njerezise ne ngjyra te ndryshme sipas
    te kuptuarit ne mendjen e kokes,dhe te eksperiences.
    Nje i shtazeruar si ti personalitete jane te gjithe ata qe te dalin perpara dhe te premtojne lemosha,me vite te tera ,
    me torven bosh, jo per ata qe nuk presin premtime dhe lemosha,,por i kane dale jetes me nje vresht apo me nje tufe me dele ne maje te malit,, apo me 30 koshere blete,qe
    ju sherbejne nate dhe dite,per te mare mjaltin sherues.
    Mendija e nje kapteri si ti [ Boni o giboni ] nuk ja vlen ta keshe parasysh.

    Reply to this comment
   • Tartufii March 21, 17:21

    Dhe nje here,,, ndoshta nuk gabohem,,, kam njohur nje familje te shkerdhier
    kapterash me mbiemrin Boni nga personaliteti i madh Enver.qe qene nje
    balte dhe kaluar plehes, kaptera te zbritur nga stanet e laberise se Tepelenes

    Reply to this comment
    • Granit Boni March 21, 18:17

     Po te kthehem edhe nje here o vemje gjirizi Tartufi si “personifikim i hipokrizise dhe goditjes pas shpine”. Ti nickname e ke Tartufi po plaste derri nese ke lexuar ti ndonje flete nga vepra e Molierit. Nje gjallese si ty prejardhes i denje “i dythundrakeve ripertypes” qe bluajne trahanane dhe persheshin e SHQUP-it meriton vetem perbuzjen dhe neverrine duke i lene te vdesin ne “cesspoolin” ku ushqehen si larva per te helmuar mjedisin. Une shkruaj me emer dhe mbiemer o fossil i fossileve dhe nuk fshihem pas nickname si ti. Edhe kapter po te isha nga Tepelena, Tirana apo Shkodra do isha shume me i nderuar dhe vleresuar se nje bajge si ty qe te nxjerrin me hosten te ndotesh blogun me perroin psiqik te nje idioti te certifikuar.

     Reply to this comment
     • Tartufii March 21, 19:02

      Ti qelbesire dhe llumi i mbeturines se paderastise komuniste
      nuk je me teper se nje i shkerdhier i familjes se Shefqet Bonit
      kapter i bunkerit i shkerdhier nga paderasti komunist,por e
      mohon racen tende te shkerdhier.Une kam vite te tera qe shkruaj ne disa gazeta sipas tradites se nofkes pa nxjere emrin tim te nderuar, si mijera te tjere ne kete histori,,,, do te
      isha i nderuar mijra here te isha pjese e partise Demokratike
      kur me vhet parpara shkerdherija e Boneve komuniste te shkerdhier me prak te familjes nga komunizmi si kaptera besnik te bunkerit. Ai qe shan nje familje te shkerdhier komuniste nga komunistet,ai i dallon te gjitha kur ndertohen nga komunistet partite. I SHKERDHIERI TOTALISHT.

     • Tartufii March 21, 19:29

      Kete te shkerdhier te races tende Boni , kam jetuar se bashku si i denuar ne
      kampet e paderastise komuniste, ne vitet e 80 ta por kurre si shok dhe nje vuajtes te pederastise komuniste. Kete pleh kapteri te braktisur
      nga gruaja dhe femijte e tij si koseguante te idealeve te pederastit te
      Gjirokastres,, per te me kuptuar mirre o plehane.

    • Askushi March 22, 13:22

     E o tartufo qe shan me liber shpie i bie qe te kane share dhe ty. Me qe ke qene ne burg per pune bythe me fal politike me jep nr e dosjes ti hedh nje sy

     Reply to this comment
 2. LORA March 21, 16:44

  Faleminderit per lajmin zoti K.Fleckenstein.Qe t’e besoj se e meritojme viston e hapjes se procedures se antaresimit me te drejta te plota ne EU duhen rezultate te prekshme ,qe japin shenja per permbylljen e epokes se kobshme te pandeshkueshmerise ne Atdheun tim.

  Reply to this comment
 3. Fat man March 21, 17:08

  I nderuar dhe i respektuar z. Fleckenstein me kete lajm te rendesishem dhe te mire qe u jep qytetareve shqiptare, kerkon te thellosh krizen nervore te degjeneruarit antishqiptarit dhe kriminelit Sali Zehere Kar-axhic.

  Reply to this comment
 4. Dodona mbi Tomorr March 21, 19:26

  Prap me “parandjenja ” e enderra, po kur do te behen te verteta keto se po mbushen 30 vjet?

  Reply to this comment
 5. Laert March 21, 19:37

  @Tartufii
  Ta paska lerruar Enveri te katermbedhjetat e Tartufii prandaj pellet si buce e perjashtuar nga bordelloja. Edhe vjaskat e sumes ti paskan vajisur mire ne ato kampet qe permend. Lol…

  Reply to this comment
 6. Lili March 22, 05:46

  Edhe kjo ju mjafton albanistanezeve: qe ju te keni nje parandnjeje per ta eshte sikur te jete krye puna,apo jo…
  Cfare debila kishte lane pas enveri…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim