Çështja “Doshi”, Frroku, Bami dhe Doshi kërkojnë gjykim të shkurtuar

June 5, 2018 12:59

Çështja “Doshi”, Frroku, Bami dhe Doshi kërkojnë gjykim të shkurtuar

Tom Doshi, Durim Bami dhe Mark Frroku kanë kërkuar gjykim të shkurtuar në Gjykatën e Tiranës, lidhur me akuzën e ngritur ndaj tyre për kallëzim të rremë.

Sipas prokurorisë, të pandehurit në bashkëpunim me njëri-tjetrin krijuan prova të rreme me qëllim që ndaj kryeparlamentarit Ilir Meta tashmë president i zgjedhur të niste një hetim penal.

Mësohet se Doshi, Bami dhe Frroku kanë pranuar aktet e dosjes, por jo akuzën e ngritur ndaj tyre.

o.j/dita

June 5, 2018 12:59
Komento

3 Komente

 1. minushe June 5, 14:04

  keta dy parlamentaret tane…. o zot na ruaj!

  Reply to this comment
 2. Arben June 5, 14:33

  RROFTE UDB

  Reply to this comment
 3. perkthyesi June 5, 16:34

  Te me falin lexuesit e nderuar, por, ja si keta halete, eshte mbushur e gjithe politika shqiptare! Spastrimi nga keta horra dhe zuzare, eshte detyra me urgjente qe ka populli. Gjithshka varet prej tij se c’mund te beje!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin