Çështja “Doshi”, Topalli nxiton ta kthejë në konflikt fetar: Askush nuk ka fyer më shumë katolikët se Rama

March 21, 2015 11:31

Çështja “Doshi”, Topalli nxiton ta kthejë në konflikt fetar: Askush nuk ka fyer më shumë katolikët se Rama

Ish-Kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli duket se po përpiqet që ta kthejë në një konflikt fetar çështjen  “Doshi” përmes një postimi në profilin e saj në Facebook, Topalli shkruan se Edi Rama dhe Ilir Meta kanë fyer katolikët duke përfshirë sipas saj në listat për deputetë individë me të shkuar kriminale.

 “Askush nuk ka fyer më shumë katolikët, se Edi Rama. Një gjë është e padiskutueshme, poshtërimin që ju ka bërë Edwin Rama katolikëve shqiptarë me përfaqësimin, nuk ua ka bërë kush në 1000 vite. E kujt? Një komuniteti që ka patur në traditë një elitë, një komuniteti që ka sakrifikuar për kombin ..Dhe është absolutisht e qëllimshme.

Asnjëherë nuk ka patur një Parlament me deputetë me rekorde kriminale si sot! Dhe ky degradim i Parlamentit ka vetëm një arsye dhe dy emra. Emrat janë: Edwin Rama dhe Ilir Meta. Arsyeja ishte marrja e pushtetit me çdo mënyrë që Edwini të bëhej Kryeministër e kështu edhe” të shpëtonte nga ankthi i vdekjes” siç rrëfente vetë zotëria në një intervistë të tij”, shkruan Topalli duke shtuar se “qeveria e 1 milionë shuplakave është e delegjitimuar dhe se tani,protektorati i krimit duhet rrëzuar”.

March 21, 2015 11:31
Komento

78 Komente

 1. ben tironsi March 21, 11:38

  Shko moj , ngele ti me zon katoliket ne goje ata dhe ne kohen e Dulles dhe jo sot si poshteron dot kush o gelbaze.

  Reply to this comment
  • tepo cobani March 21, 12:46

   KUSH DHE PERSE U VRA BANKIERI ARTAN SANTO ?

   Reply to this comment
  • tepo cobani March 21, 12:52

   ME ZELLIN E VERBER POLITIK,
   MUNGON PAK QE KJO ZONJE
   TE NA DEKLAROJE
   ME ‘SIGURINE’ E SAJ ‘TE PADISKUESHME’
   SE EDVIN RAMA QENKA PROMONTORI ISIS-it NE SHQIPERI ?!

   Reply to this comment
  • tepo cobani March 21, 13:03

   VECSE GJYNAH PER ZONJEN …,
   QE NGA NJERA ANE DALLON SHUME QARTE
   E ME SIGURI TE PLOTE ‘HENEZIMIN’ AKTUAL TE EDVIN RAMES,
   PORSE NUK PO MUNDET TE DALLOJE ASPAK
   SE ME CFARE SHPEJTESIE E QARTESIE
   AMBASADA AMERIKANE NE TIRANE
   PO E MBESHTET KETE PROCES ‘HENEZIMI’ ! ! ! ! !

   Reply to this comment
   • beni March 22, 09:05

    Termi federate duhet te jet prioritet i nje shteti qe nuk funksionon me termin republike!
    Zonja ka te drejte ku kerkohet reformimi i shtetit,pra kjo kerkon republiken gege ne te dŕejten e saj e ne nje federate toske e gege!
    Ne rast se kerkojm tu japim vertet lirin ne demokraci duhet reformuar shteti ne republik federle ose konfederale!

    Reply to this comment
  • Pilo Lala March 22, 00:51

   Kete e ka telendisur Doshi ne Parlament, me ofendime, meqenese po permend edukaten e Katolikeve.
   Kjo kujton se nuk do i vije rradha edhe asaj.
   Populli nuk harron autoret e vertete te gjithe kesaj rremuje dhe krimi ne Shqiperi, PD 25 vjet.

   Reply to this comment
  • Toni March 22, 12:07

   O zonje po eshte turp moj plere pa identitet te implikosh fene ne pacavuret e juaja monstruoze,sa per katoliket pozitat e tua jane me te kopromentuara DIZENJATORE,turp te te vije i thua vetes femer tiiiii.

   Reply to this comment
 2. bosi March 21, 11:38

  sh e vertete kjo qe ka thene.frroku ndreu,doshi,prenga,fufi,ndoka a thua jane valle perfaqesuesit e katolikve,kur sh mir ne vend te ketyre plehrave mund te kandidonin intelektual me integritet

  Reply to this comment
 3. alban March 21, 11:39

  Ka te drejte se katoliket ne parlament jane shumica kriminele.

  Reply to this comment
  • Dori March 22, 10:34

   Katoliket jane ajka e shoqerise shiptare, qe te mos ishin katoliket dhe ortodokset shqiperia do ishte sot nje shtet ne listen e zeze te shba-se dhe europes. Eshte ky komunitet qe shpeton synetllinjte gjithmone.

   Reply to this comment
 4. LORA March 21, 11:41

  Paska gjetur nje ferre xhorja-topallice per t’u bere e zeshme.
  Rren veten se mbas I ka mbetur ndonje kredibilitet per te ndezur flaket e dasive fetare.
  Eshte aq trushkulur saqe nuk do te respektoje aspak ate qe eshte gjenetike dhe historike per Kombin tone,tolerancen dhe bashkejetesen e paqte te komuniteteve fetare shqiptare.
  Eshte aq trushkulur saqe merr te beje nje mission te pamundshem;edhe per kualitete shume me te sofistikuara se kjo bunderr.
  Ia paska honger taze sot mortjemadhit brekedhjere.I befte mire.

  Reply to this comment
 5. lulushi March 21, 11:41

  Mendimi me idiotesk qe nuk e meriton te i merret më asnje koment kesaj zonje qe ka humbur çdo mbeshtetje ne Shkoder , turp te futesh te feja pa asnje te vertete .

  Reply to this comment
 6. Ladi March 21, 11:41

  Po Edvini eshte Kotolik per vete mi Goce.

  Reply to this comment
 7. al-boston March 21, 11:52

  Kjo ka te drejte,Edvini duhet te pyheste kete qelbesire per cdo gje.Ti moj buce e ke vendin vetem ne shtepi publike, habitem se si gazetat meren me ty akoma. Tu fshift fara e races tende nga kjo bote.

  Reply to this comment
 8. Pjetri March 21, 11:54

  Injorante!

  1- Katoliket jane vetem ne shkoder. Ka ne mirdite, lezhe, lac, durres, etj. Nese kjo zonja Njesen fshatrat e vet me “katoliket”, atehere ky eshte nje abuzim

  2- problemin kjo zonja, ta kerkoje te vetja ne rradhe te pare, se i ka turperuar katoliket me menyren se si eshte perdoru nga Ebu Saliu. Eshte perdor si dekor per te justifimuar te ligat qe ka bere

  3- se dyti, problemin ta kerkoje te Saliu, qe me taktiken e tij ka promovuar krminela me emra katolik, qe vetem katolike nuk jane. Kjo gje, ashtu si edhe perdorimi i Jozefines, vetem dem i kane bere katolikeve.

  Reply to this comment
 9. qerosi March 21, 11:54

  mos ja vini re se ka koh qe nuk ben seks

  Reply to this comment
 10. astrit March 21, 12:00

  Neqoftese ka katolike me te poshter ne parlament dhe gjithe Shqiperine ajo eshte vetem Zhulzefina Topalli.

  Reply to this comment
 11. Daku March 21, 12:01

  Kjo ofendon Shodranet me sjelljen e vet.

  Reply to this comment
 12. Lali March 21, 12:01

  ngeli katolicizmi ta mbrosh ti moj shurre rrot kurve nuk i ndan shqiptaret me fe ti moj buce qe je shkerdher me sigurimsat per te spiunuar shoqet keto jane gerhamat e fundit te ju plehrave nuk ju doli me vote nuk ju doli me demostrata tani doni dasine fetare keni perfunduar tek plehrat ndigjojeni dashamir shehun

  Reply to this comment
 13. Shqiptar Kosova March 21, 12:06

  Po moj lavire ti po ben punen e sherbimit te sigurimit serb BIA-s.Ata humben luften ne Kosov dhe tani kan aktivizuar mbeturinat e shqiptarve te quejtur xhihadist dhe me kete ata arrijn dy qellime.Ne njeren an na paraqesin para botes si terrorist dhe ne anen ntjeter tentojn te fusin nji konflikt nderfetar tek shqiptaret.Por kjo si duket do ju deshtoi.Por ti je nji agjente serbe dhe me keto deklarata antishqiptare dhe perqarese tenton te largosh vemendjen e popullit nga krimet qe ti me padronin tend Salih Berisha bet kunder popullit shqiptar pa dallim feje dhe partie.Pra ti duhet te arrestohesh per keto shpifje dhe te denohesh per spiunash dhe sherbim te armikut ne dam te kombit.

  Reply to this comment
 14. Arber March 21, 12:11

  Une kam kujtuar se kjo Moldavja e Doshit nuk do te isht kaq e trashe…, po t’i perfaqesosh ti katoliket jane pme te vertete per te qare hallin

  Reply to this comment
 15. Ervisi March 21, 12:11

  Me trularaske dhe idiote grua nuk kam pare,po ti moj debile kryekriminelin Sali Rame Berisha e ke ne krye te PD qe tashme eshte kthyer ne nje Parti Fashiste.Mos fol ne emer te katolikeve shqiptare se I fyen rende ato,personalisht nuk dua ne asnje menyre te me perfaqesosh ti se je nje spiune e ndyre e je turpi I katolikeve.

  Reply to this comment
 16. "Horri i Bulevardit" March 21, 12:17

  Kur qenke kaq katolike, pse shkoje myslimoni dhe u haprojshe ku ku moj nan, apo tpelqejte i bo synet.
  Sigurimi kishte njerzit e vet, ke instituti i misrit dhe orizit, por katunaret ishin ma te squt, pergjojshin mullaret, ku rrokeshe ti me Ahmet Osjen.
  Ti fol, ne folim, sa me shum e hap llapen ti, aq me shume ta hapim dosjen ne, ndac ate te sigurimit, ndac ate te qejf-seksit.

  Reply to this comment
 17. mushkonja March 21, 12:19

  ik moj xhele se doshi morri votat e myslymaneve ne postribe poshte ke ra moj je ba per gjynah

  Reply to this comment
 18. albert March 21, 12:24

  Nje thenje shume e pamatur dhe qellimkeqe e zonjes Topalli.

  Reply to this comment
 19. D O K L E A T I March 21, 12:26

  SIPAS MENDIMIT TEND

  SULLTANET DHE “CARET” NUK NA QENKAN ARMIQ TE KATOLIKEVE.
  PO ENVER HOXHA ?!

  Reply to this comment
 20. Elisi March 21, 12:29

  Je turpi I Katolikeve,je nje femer shume e ulet nga te gjitha anet.

  Reply to this comment
 21. CARJA March 21, 12:38

  IK MOJ CARE……………..

  Reply to this comment
 22. Vuthjani1 March 21, 12:45

  Nje injorante nje qelbsir e ndyer qe vetem ajo din te nxjerri nga goja .
  Nje qe ska pesh as per Shkodren e njerzve te ditur dhe me nje Kultur te pa parë,por kjo injorante sdin qeshtë as kultura.Si pretendon kjo e marrë te fues ndarsira ne mes feve per dy persona qe ndoshta janë te ndersyer nga babai juej Berisha.
  Qe me at humbje te madhe te 23 qershorit 2013 ta pshtjelloj shqiprin ashtu siq e pshtjelluet per mbi 23 vite,vodhet vrat helmuet me lloj lloj drogash,po ti qe edhe ne krye te kuvendit te shqipris u tregove nje harbute e qartur tamam si ay shefi yt.Ik se lat nam dhe mir beni ta kryeni karieren ne Politik se sben ma ashtu.

  Reply to this comment
 23. Shqiptar Kosova March 21, 12:47

  Ai qe esht tamam shqipetar,qoft katolik a musliman te injoron ty si nji prostutute.Ti je nji bythqier e Salih Bullatoviqit.
  Feja e shqiptarit esht shqiptaria
  Feja e tradhetarit esht tradhetia

  Reply to this comment
 24. gjermani i fundit March 21, 13:01

  katoliket jane te fyer me gjithe mend, sidomos kur perfaqesohen nga ish-kryetarja e Kuvendit, ajo qe katolikisht i nxirrte burrat per zhelash, apo me plum ballit.

  Reply to this comment
 25. Ndoc topi March 21, 13:04

  NQS I KA FYE KUSH KATOLIKET E SHKODRES I K FYE JOZEFINA TOPALLI QE NE FILLIM ……DUKE PRANU SALI BERISHEN E COMPANI

  Reply to this comment
 26. titi March 21, 13:09

  Nuk dijne c’te thone me! Te gjitha te ashtuquajtura “argumnente” u kane plasur ne fytyre, e jo ne dore. Dhe te gjitha keto sulme, per t’u mbrojtur nga drejtesia, se po u afrohet laku ne fyt gjithe ketyre mashtruesve e krimineleve te vertete. Ju beri shpellari me keq se shpellaret e neoltit, gjithe ju qe i vini rreth e rrotull e jeni bo soj e sorrollop, pa asnje grime karakteri e dinjiteti njerezor. Mjere ju ku keni rene, e ku do te bini!.

  Reply to this comment
 27. plaku i mocem March 21, 13:15

  Une te injoroj,une protestoj si qytetar, e dija qe njerez te veckel do te dilnin ne keto skuta,por kur nje ish kryetare parlamenti i jep nje dimension te tille ceshtjes eshte per te vajtuar.Sa thelle je helmatisur moj zonje,cjane keto gjykime aspak reale dhe teper qellim keqia.Nuk simpatizoj politiken e dites ne Shqiperi as nje krah,por kurre nuk mund te bije ne nje nivel te tille aq me teper ne se do te isha njeri public.Ju zonje kerkoni ti vini zjarrin Shqiperise per te marre ne mbrojtje nje deputet ,kundershtarin tuaj politik,i cili duhet te perballet me drejtesine(ne te gjitha shkallet e saj,pse jo dhe nderkombtare),kete e beni se nuk ju digjet barku per Tomen,po per karrigen qe humbet.Turp,turp dhe vetem turp kur nje akuze e tille del nga nje ish kryetare kuvendi.Duhet te dini zonje qe kjo Shqiperi qe na lane te paret egziston mbi kater shtylla.Shqiperia nuk mund te qendroje ne kembe ne se rrezohet njera prej tyre.

  Reply to this comment
 28. lolossi March 21, 13:20

  ik mi menje fyll po tyryfycke ngele sic ke dhe mbiemrin topalle ke surrat ti te perfaqesosh katoliket e ndershem

  Reply to this comment
 29. edi March 21, 13:20

  problemi kryesor i ketyre mimuneve eshte hapja e dosqeve dhe asgje tjeter,atje do shikojme se cfare spiuner kane qen

  Reply to this comment
 30. I.Troplini March 21, 13:20

  Katolicizmi shqiptar dhe Jozefina dezinjatorja, jane dy kahet e kunderta te zhvillimit njerezor. Nese i pari perfaqeson krenarine shqiptare, uren lidhese midis shqiptareve dhe perndimit, simbolin e sakrifices se shqiptareve per te ruajtur rite e doke, origjine dhe gjuhe,,,,,,,kjo e DEZINJATORES, eshte nje rast per psikiatrine.
  Kjo bashkepunetore e sigurimit te shtetit, nuk ka asnje lidhje emocionale me kisha e xhamija. Pare ne kete aspekt, ajo eshte “personazhi i duhur” per ideologjine e asaj kohe qe thoshte se feja eshte opium per popull.
  Komuniteti katolik shqiptar, nuk mund te ndjehet “i fyer” nga Tom Doshet, Frroket apo Topallet e kuvendit shqiptar. Ata nuk kane nivelin intelektual te dezinjatores, per te mos kuptuar se keta tipa nuk jane te gjendje te perfaqesojne as shtepine e tyre,,,,e lere pastaj nje komunitet te tere. Komuniteti katolik shqiptar, duhet te ndihet vertete i fyer,,,,kur ne emer te tij, flasin servilet e rrumpalles nga Vicidoli, gellbazat dhe simbolet e spiunllikut komunist.
  Jane te njejtet “flamurtare te katolicizmit”,,,qe ne rastin e kishes se Elbasanit, me protagonist Nishanin e Saliut,,,,,,nuk pane asnje sulm ndaj kishes por nje ceshtje pronesie.
  Vargjet e Pashko Vases, i njeh cdo shqiptar. Atyre vargjeve, “iu duhej shtuar” vetem nje fjali me pas,,,,,,,,,dhe mos nigjoni gojet e perdala,,,,,se feja e shqiptarit osht shqiptarija.

  Reply to this comment
 31. nikaja March 21, 13:27

  kete e ka zene SEMUNDJA E PULAVE
  ndersa myslymanet je ti qe i ofendoje NXIRRE PER ZHELE
  kush ta kish lene parlamentin JOTEM
  çove gjonin vellan tend nje KOQE GOMARI konsul ne MILANO nje cop muratori
  me ato poshtersirat qe bente qe na mbante poshte ne METRO si ato bagetit
  KJO JE TI JOZUZKA ik pirdhu coj nje cop mut gojes se te njohjtem mire ca surrati ke ti

  Reply to this comment
 32. Lul March 21, 13:30

  Ik moj larask rregullo p…..per parade.

  Reply to this comment
 33. shqiptar sharri. March 21, 13:34

  Kjo,bushter dhe kjo lavire e misenikeve te,koperatives nuk e len njeriun sado qe te jet njeri donjitoz dhe moral,pa mos njer nga lekura e dinjitetit,dhe te behet lavir si kjo,pra edhe pse mundohem te mos bie ne nivelin e ksaj karakurve,dhe prostitute,kriminele dhe hajdute,edhe ene jam kah tregohem nji lloi si kjo,pra SY PER SY,E DHEMBE PER DHEMB,me ja kthye pergjigjen po me te njejten monedh.
  PO,kjo lavire bashke ma sali serbin,jan njerzit ma te rezikshem per popullin dhe shtetin.Ja,ku mundohet te beje punen e dreqit se kjo vete eshte djalli,kjo eshte nxansja e sali serbit,kjo bene lojen e udb,dhe te sherbimeve te huja qe nuk ja dojn te miren popullit dhe shtetit shqiptar.
  Kjo,shkerdhevsh,dhe kjo nderzevsh,kjo qe ftyren e ka bere si e smur nga SIDA,kjo me gjith familjen e saj kriminele qe mori pasurit e njerzve qe nuk i takonin,kjo qe kur ishte 8 vite kryeparllamentare qe fliste me gjuhen e nji jevgjite rruges kjo tani po mundohet te fute dhe percarjen fetare,pra po shifet nga ajroplani mby 10000,km,mby qyell qe eshte e udbes dhe e sali serbit.Kete karakurve duhet me e marr ne pytje dhe nen akuz prokurori per futjen e vllevrasjes,pra kjo duhet denuar per luften civile qe mundohet ta fute ne shqipri.

  Reply to this comment
 34. Deda March 21, 13:34

  Hahahahahaha mori fyqke,i paska fyer katoliki katoliket?Si u bere ne kete dite mori debile.Te kujtohet kur hingellojshe ne maje te Kuvendit si pele.Horrojshe se kjo bote eshte me rrypa e nuk te lane hypur ne maje gjithemone.Erdhi koha e te hypen e tash don te fusish edhe perqarje fetare.More e din ti se Edi Rama eshte me katolik se ti 1000 here,por eshte shqiptar 1.000.000 here.Keshtu pra sot Shqiperia per te paren here e ka katolik Kryeministrin frytin e te cilit e bekon vete Papa Franqesku, e ai Burisha yt e qoj Shqiperine ne Ligen arabe .
  je tejet e ceket.Ju ka humbur logjika fare,nuk dini as qfare flisnit.Askush nuk na ka faj pse na perfaqesojne njerze si Ti,Tom Doshi,Mark Frroku,Arben Ndoka.Ka shume njerze te ndershem nder katolike e myslimane shqiptare ,por njerzit e ndershem nuk behen poltrone e pakurrizor si Ti qe tere kohen qirreshe si bretkoce burisha..burisha.,.burisha i hyre ne by..e moj injorante .

  Reply to this comment
 35. marku March 21, 13:36

  OJ injorante Shqiperia sot e ka klryeministrin katolike ,po ik e mos u duke ketu.

  Reply to this comment
 36. Damiano Damiani March 21, 13:45

  Kjo gruaja ketu lart eshte ajo qe ambasada amerikane ne vitin 1998 e quajti terroriste pasi kishte organizuar nje grup kriminelesh per te marre peng prefektin.
  Kjo gruaja ketu siper eshte ajo qe ne vitin 1997 i miratoi situaten e jashtezakonshme dhe rizgjedhjen e S.Berishes si president ndersa populli dhe vendi digjej.
  Kjo gruaja ketu lart eshte ajo qe ne shtator 1998 miratoi nxitjen e turmave dhe veprimet e tyre kriminale per djegien dhe marrjen e institucioneve shteterore pas mashtrimeve te Sali Berishes se A.Hajdarin e kishte vrare qeveria.
  Kjo ” nusja ” eshte ajo qe ne vitin 2005, ne nje debat televiziv, e kritikoi Sali Berishen pse s’iu kishte dhene plumbin protestuesve te vitit 1997. Kur Sali Berisha ia degjoi fjalen ne 21 janar 2011, kjo gruaja shkruante ne facebook: ” Perjete me Sali Berishen “. Kjo fare femre, pa kurrfare skrupulli, ka qene dakord me te gjitha mbrapshite dhe krimet qe ka kryer S.Berisha dhe partia e saj dhe ka qene dhe mbetet nje turp, jo vetem per Shkodren, por per krejt bashkesine katolike shqiptare qe e ka perfaqsuar kjo ne politike. Tani, duke qene e tille, ka guximin te na jape leksione per trajtimin e katolikeve sot. Pafytyresia eshte gjithmone e guximshme.

  Reply to this comment
 37. Emigranti March 21, 13:51

  Nuk eshte mire qe ju fyeni te vetme gje te shtrenjte qe ka ne ate vend harmonine fetare Nuk ka asnje lidhje me fene ketu Nuk eshte faji i askujt qe katoliket genjejne dhe meren me inskenime vrasjejsh Keto jane te pa moralshme edhe per vete katolicizmin.

  Reply to this comment
 38. mb March 21, 14:04

  Per ju te PD’s cdo gje sillet rreth miku im, fshai im, feja ime…pertej ketyre nuk kuptoni gje.

  Reply to this comment
 39. Nora March 21, 14:09

  P…P… Se lirohesh!

  Reply to this comment
 40. dardan March 21, 14:16

  Paska ik per lesh Topallja,as njihere fete ne SHqiperi nuk kane pasur kondradita ,dhe heren e fundit EDVIN RAMA ishte ne FRANCE me kater perfaqsues te fese dhe kete harmoni e vleresoi gjithe Bota moj injorante e kombit SHqiptar,moj lavjerre.

  Reply to this comment
 41. .............. March 21, 14:27

  Moj zonje po ti nuk kupton ligjet e shtetit, kush i shkel denohet. Cfare ka ketu per katolik apo mysliman. Ti ke qene edhe ligjvenese duhet te njohesh si funksionon shteti. PSE I fryni nje zjarri qe nuk I sherben Shqiperise, por dikujt tjeter. Boll e ndate dhe percate popullin, nuk arrite kurre te behesh nje drejtuese me largapamesi, por ngele nje provinciale inatcore dhe injorante.

  Reply to this comment
 42. Paqesori March 21, 14:31

  Nuk me duket normale botimi i postimeve te tilla…. Pse shtypi dhuhet ti sherbeje qofte dhe “padashje ” qellimeve ogurzeza te njerezve qe u mbeti gjuha varur , vetem se nuk kane me foltore per te bere llapaqenen ?….. keto kohe ma hoqi dhe ate mendim qe kam pasur per kete zonje , se te pakten ishte e zgjuar dhe pse kishte qejf te shfytezonte poziten per tu ” tundur ” pak…si femrat qe shyqyr…..qe ju ka rene llotaria ! Por me keto postimet e fundit …e ka cuar veten atje ku ka qene ” para clirimt “….Mbahu moj zonje !

  Reply to this comment
 43. Lloji March 21, 14:41

  Kurve e pershtire dhe injorante!

  Reply to this comment
 44. gezim March 21, 14:47

  Foli dhe zhelefina, qetsohu zhelefin ulu meth, se ndoshta po te vjene rradha me te qit prej zhelesh jashte PD-se.

  Reply to this comment
 45. LEO March 21, 15:09

  tani edhe me teper se asnjeher populli i shkodres po e kupton se ish parlamentarja nuk ka me vlera.ne kemi jetuar gjithmon ne harmoni te plot me njeri tjetrin dhe ne mendjet e shendosha nuk ka dallime se njerez jemi te gjith dhe nje jet kemi,turp i madh zonja jozefin si shprehesh ne ket menyr.jam kurioz a i lexon komentet kjo zonj ,,,,,,,

  Reply to this comment
 46. koli March 21, 15:18

  Pervecse e ndane Shqiperine ne Jug dhe Veri, keta qelbesira te Kombit dan ta ndajne edhe sipas Feve.
  Turp per Shkodren dhe ate qe degjojne dhe votojne kete LLUM!

  Reply to this comment
 47. liri March 21, 15:53

  MOS JA VINI RE ESHTE NE MENOPAZ E PARA E DITA ME E RENDESISHMJA IA KA FTOF LULI E KA LENE REZERV / E 3 I KA PSHUR GAMARI NE KAPTINE /XHAZI MIIIII A KE IK PER LESH ZOTNIA JUJ /KETO FJAL TE FELLIQTA / NJE NENE NJE GRUA E NDERSHEME DUHET TI QETESOI GJAKRAT /JO TJU EDH SHKREPSEN /PLAS PLAS RESPEKTIN QE KA EDI NE NBERKOMBETARET E KA FITUAR ME EDUKAT DHE PUNE JU PLASI NE DUAR TRITOLI QE E VINI PER DESTABILIZIM / VARFERIN NUK JA U SOLLI EDI ATE E GJETI TE ULUR KEMBE KRYQ FAJTOR SHOKET E SHQUPIT

  Reply to this comment
 48. Mirush March 21, 16:34

  E nderuara Jozefin hera e pare qe ju po flisni ashtu si i ka hije nje qytetare Shkodraneje ju faleminderit.Dihet se perseri pushteti i sotem Katoliket i lufton ashtu siq bene baballaret e tyre 45 vjet me rrjesht.

  Reply to this comment
 49. simpatizanti March 21, 17:26

  Vallahi o Xhozi vetem per nje gje duhet te jeshe shume e mire faleminderit per mirkuptimin.

  Reply to this comment
 50. Tarrasi March 21, 17:46

  Dashnorja e Fetah Laçit, ish Drejtorit te Insitutit te Farnave Shkoder. Spiune e Sigurimit te Shtetit me Pseudonimin : Dizenjatorja;.

  Reply to this comment
 51. March 21, 18:05

  Çhyne feja ketu?Eshte njesoj sikur ne nje ndeshje futbolli te diskutosh per marangozin.

  Reply to this comment
 52. gegetoske March 21, 19:04

  Uuuuuuuuuuuueeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee! Deri ne kete pozicion arriti debilja ! Isha i bindur se eshte nje hic ,por……… kaq trashe nuk e kisha menduar ! Mendoj se eshte efekti i MENOPAUZES! Lutuni per te dhe FALENI!

  Reply to this comment
 53. 23 qershori 2013 March 21, 19:31

  Jam kurioz te di si eshte xhozi ne krevat. Vetem per atje vlen.

  Reply to this comment
 54. gjon buzuku March 21, 19:39

  Topalli na hiqet me katolike se katoliket.Un jame KATOLIK,dhe e falenderoj Z Rama per perpjekjen e tije nen perkujdesjen e tije,per ti dhene pishtarin e ndriçimit Katolikeve Shqiptare.Ato xhamia ne shqiperi u mbollen nen perkujdesjen tende jozi! dhe te shefit tend.

  Reply to this comment
 55. LEK DUKAGJINI... March 21, 20:22

  …Kur u mor vesh nga amerikanet se keta deputete (katolike) , ishin te” inkriminuar”,pse nuk u lajmeruan organet perkatese ne kohe???!!!….Amerikanet na “dhuruan”,Salen o co, Meten e co, ata na dhuruan Lulin e co…Ata ishin e jane ne informacion te plote, per te gjitha ngjarjet tragjike qe kane ndodhur ne vendin tone,,,(te mos i numerojme se jane shume), veç le te kujtojme disa….perveç “dhuratave” te mesiperme, ata ishin ne dijeni per skemat piramidale, per aderimin e Shqiperise ne Konferencen islamike, per ngjarjet e ’98, per vrasjet e renda,,,,,Hoxha,Trebicka, Olldashi ,….Ata ishin ne dijeni per Gerdecin, 21 janarin, ata shpervolen duart, ne “zgjedhjet” per Lulun (kane bere ekspertize)….Si ka mundesi qe per asnje nga keto e shume te tjera, ata nuk “dallojne “,shenja inkriminimi, dhe per qudi, keta personazhe jane ,Sal , lul Met , etj etj…???!!!..

  Reply to this comment
 56. caci March 21, 20:25

  Zonja Jozefine, te cilen e kishim ne krye te Kuvendit, e kishte demostruar dhjetra here qe di te luaj shume rrole, si servile dhe bythlepirese e sheikut te Tropojes, aktore me rrole qe te mallengjente kur fliste, por anonte shume here nga histerizmi, femer me fjalor teper banal, keq per ate familje qe perfaqeson. Saper hallin e katolikeve mos shqtesohet,se e kane njohur ne keto 25 vjet dhe ma pare se kush eshte Jozi nji magaziniere leshi, zhelesh, apo dhe zonja per te provuar opzitaret ishin apo s’ishin burra. Nji gje po na jep te kuptojme, si duket po pret radhen per tu rrefyer jo ne kishe, por ne Prokurori. Rruge te mbare bashke me Salen, Lulin dhe te tjere zullumqare te popullit.

  Reply to this comment
 57. Arben March 21, 21:32

  RROFTE FSB-JA E RUSISE, ME ANE TE KETYRE AGJENTAVE DHE TE TJEREVE QE I SHIKOJME DITE PER DITE NE TV PO TENTOJNE TA KTHEJNE SHQIPERINE “PERMBYS”

  BURG BURG BURG BURG BURG BURG BURG
  BURG BURG BURG BURG BURG BURG BURG
  BURG BURG BURG BURG BURG BURG BURG
  BURG BURG BURG BURG BURG BURG BURG

  KY ESHTE ILACI JUAJ OR MIK.

  Reply to this comment
 58. dajtiusa March 21, 21:50

  Katoliket sa her qe shohin zonjen u vjen nder mend shprehja rane malet e u ngrejten halet.

  Reply to this comment
 59. Bertoja Shkodër March 22, 00:06

  “Shkëlqimi dhe rënia(fundosja) e zonjës Jozefinë” ose “Na ishte një herë Jozefina…” do të thoja për këtë koment…
  E vetmja foltore që i ka mbetë është facebook-u,nga ku për të mos u harruar fare(gjë që u ndodh personave që nuk lënë asnjë gjurmë) thotë nga një budallallëk herë pas here.
  Elitës Shqiptare Katolike,Shqiptare Ortodokse e Shqiptare Myslimane të dikurshme,politikanë si puna jote nuk i shkojnë as tek thembrat e jo më tu ngjajnë.
  Por pak nga pak ti po nxjerr kokën e para 2013-s,atëherë kur ishe në pushtet e në Shkodër me politikën tënde vetëm dasi mbolle mes Vëllezërve të një gjaku por të besimeve të ndryshme…

  Reply to this comment
 60. Kris 1 March 22, 00:37

  asgje nuk ka ndryshuar moj zonje.Vetem se halet u bene WC.

  Reply to this comment
 61. ana.tirana March 22, 01:34

  Turp te kesh moj kriminele!
  Don te hedhesh benzine mbi zjarr,por mos u arrifte qellimi yt i poshter!
  Une nuk do shkruaj me gjate sepse do te perserisja komentuesat lart qe ta kane dhene pergjigjen qe meriton!
  “Te del goja leng” kur shikon karrigen e kryeparlamentit ku deri dy vjet me pare ishe ulur ti
  moj mizerabel femer qe talleshe,fyeje opoziten e majte!
  Ti ishe kryetare parlamenti e jo partie moj grua e poshter,nuk kishe te drejte te talleshe ashtu!
  E kishe harruar se “Bota eshte me rrota”,mendoje se do ishit te pazevendesueshem!
  Po thurrni lloj lloj intrigash per te permbysur kete pushtet por nuk do ia dilni!
  Si Sala si ti njelloj jeni,mgjs kane filluar edhe te tjere.
  Doni percarjen e popullit,mos ia arrifshi o Zot!

  Reply to this comment
 62. latif March 22, 01:52

  Nuk e di,por sapo hap gojen kjo grua me hipen nje deshire e cmendur ta ze per flokesh,,hallall burgu,vetem ta rrah njehere vendce.Nuk pat faj Ilir Meta gjithe ai plenc i shendoshe,kaperceu ato podiume te larta e te gjera si nje artisr cirku,ngriti peshe gjithe ate saksi betoni 500 qilloshe,vetem per te rrahur kete bushter te ndyre!

  Reply to this comment
 63. miroo March 22, 02:41

  spo tni kush oj burrnesh malcie..

  Reply to this comment
 64. aqo March 22, 05:49

  femra me e ndyre qe ekziston ne vendin tone

  Reply to this comment
 65. Patriote March 22, 06:18

  Jozefine – DIZINJATORJA- ky emer qe tu damkos si pseudonim – do te te dale ne shesh shume shpejt me hapjen e dosjeve . Kjo eshte aresyeja e histerizmit tend. Ke marre nje detyre te veshtire ne drejtim te percarjes fetare. Ate se bene ne shekuj armiqte e Shqiperise, dhe ta besh ti , me ate gjuhe zhelane ! Me mire thuaj Kolec Topallit qe te mesoje ghuhen shqipe, se edhe ai e ka me merak se nuk e nryshoi dot Keshtjellen Drejteshkrimore te Gjuhes Shqipe te vitit 1972 ! Per te tjerat ky vend ka bij e bija qe do ta ngrejne lart , dhe jo vetem plehra si ju !

  Reply to this comment
 66. shqip hesapi March 22, 06:19

  Xhozi nuk eshte fetare e aq me teper katolike qe duhet te besoje .Po te ishte fetare nuk do te ishte hajdute,nuk do te ishte kaq shpirtzeze,nuk do te ishte kaq cnjerezore.Kete e thote per percarje politike,fetare dhe krahinore.Mos duhet cuar tek Llall(kosi)se bashku me Doshin.

  Reply to this comment
 67. pro.... March 22, 07:58

  ahahahhahahah…oiiiiiiiiiiiii

  Reply to this comment
 68. Deshmitari. March 22, 08:19

  Moj e mjera Zhelefine mbaje per krahu Salarine qe te terheq edhe te shtyne se kur lavderon Vatikanin ne shpirt ka arabistanin.Ndersa Edi nga gjyshi eshte katolik, quhej Vlash,pike per pike, nga nje fshat ne Mirdite, nga babai dhe nena ortodoks, dmth te krishtere plot per plot. Madamxhubleta Zhelefine e kishe mjaft zooteknine,por pas shpellarit te Vikidollit,hyre nga gardhi i oborrit,dhe t’u ngrit mendja perpjete ne stallen e madhe me deputet,nga kujdestare dhishe e delesh, arrite te kapesh njerezit per zhelesh.

  Reply to this comment
 69. luli March 22, 09:10

  PO NUK KA PAS FAJ ENVERI PER RRACEN TUAJ O BUSHTER , PO QA KE NITASH ME FENE TON SE NUK ESHTE VOTU FEJA , PO TTTTTOOOOOOMMMMMMAAAAA

  Reply to this comment
 70. shpatar March 22, 09:34

  Nuk di ! A i lexon Xhofi keto komente? Njeriu me majmun ,po te degjonte keto cka shkruhen,do kishte varur vehten ne hale.
  Me ka qellua te shohe nje skene tronditse .Nje djale ,i talentua dhe i apasjonuar pas muzikes, vari veten me tel.Mesova qe shoket i thoshnin byth….. Donte nje vajze dhe i propozoje te martohej. Vajza nuk po reagonte.Djali kembngulte dhe nuk i ndahej.Vajza e mori guximin e i tha:Une nuk martohem me nje byth…..
  Ju lutem te nderuar komentues mos hapni epitete te tilla se do na gjej hataja me Xhofin.

  Reply to this comment
 71. GAMORI March 22, 12:26

  KJO ESHTE “ZARBA ” E MALCIS

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*