Çështja “Frroku”, gjykata refuzon sërish ndryshimin e masës së sigurisë

June 11, 2015 13:28

Çështja “Frroku”, gjykata refuzon sërish ndryshimin e masës së sigurisë

Gjykata e Lartë ka rrëzuar paraditen e së enjtes kërkesën e avokatëve të deputetit Mark Frrokut për ndryshimin e masës së sigurisë ndaj tij.

Në përfundim të seancës, avokati i Frrokut e ka cilësuar si të papranueshme vendimin e trupit gjykues.

“Ne do të këmbëngulim që zoti Frroku të lirohet dhe të kthehet në Parlament. Akuza për vrasje në Belgjikë është e padrejtë pasi autoritetet belge nuk po kërkojnë ndjekjen penale të Frrokut”, ka deklaruar avokati.

June 11, 2015 13:28
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*