Çështja “Tahiri”, ish-shefi i Antidrogës: Marr kërcënime të tipit “Do ta hamë kokën”

May 5, 2018 18:26

Çështja “Tahiri”, ish-shefi i Antidrogës: Marr kërcënime të tipit “Do ta hamë kokën”

Ish-shefi i Antidrogës në Fier, Dritan Zagani, ka deklaruar se vazhdon të marrë ende mesazhe kërcënuese.

Në një lidhje “live” me Skype për emisionin “Studio e Hapur”, ai thotë se mesazhet bëhen sipas kodit të mafias, por kjo nuk duket si diçka për të cilën shqetësohet, sepse për të “ata që vrasin, nuk flasin”.

“Marr kërcënime me kodin e mafias: “Shpejt do të palosim”, “Do ta hamë kokën edhe ty”. Por këto nuk më trembin.”

Zagani ka thënë se gjithçka është një strategji e mirëmenduar, ku komentuesit nëpër rrjete sociale janë të paguar vetëm me qëllimin që atij t’i mbyllet goja.

“Duke qenë aktiv në rrjetet sociale ka shumë nga këta minjtë e internetit që më dërgojnë kërcënime edhe me jetë. Ata shkruajnë aty ku të dhemb më shumë, në drejtim të familjes. Ata paguhen për të demoralizuar, që të mbyll gojën. Falenderoj zotin që jam në një vend ku ndjehem i mbrojtur”, është shprehur ai.

s.a/dita

May 5, 2018 18:26
Komento

10 Komente

 1. intelektuali May 5, 20:15

  SHQYPNIA NESE DO TE BEHET PJESE E BOTES DEMOKRATIKE DHE TE ANTARSOHET NE BE DUHET URGJENTISHT TE REHABILITOJE DRITAN ZAGANIN DHE TE GARANTOJE KTHIMIN E TIJ NE ATDHE

  por:

  A mund te jete kjo gje e mundur kur Kryeministri Yne karagjoz dhe i inkriminuar deri ne palcen e kurrizit, Edi Rama nuk ka pranuar zyrtarisht gabimin e tij kur masakroi Komisarin e policise qe zbuloi i pari lidhjet me narkotrafikantet te Ministrit te Rendit, Saimir Tahiri qe pergjimet italiane e vertetuan me vone kateciperisht akuzen e tij te ndershme si nenpunes shteti.

  A MUND TE HYJE SHQYPNIA NE BE ME KAPOBANDEN E LIRE, ARROGANT E FODULL TE DROGES, SAJE QORRI, BENIAMINI I EDVINIT?

  Reply to this comment
 2. intelektuali May 5, 21:03

  Ja ta thote intelektuali o MUT fanatik dhe rrugac dhe drogaxhi kriminel i Saje Qorrit, ja ta them une, intelektuali pse nuk vjen Komisari i Policise se Edvinit, jo i Policise se Saliut, Dritan Zagani qe mafiozet me pushtet e masakruan me liber shpie vetem pse guxoi i pari te tregonte me gisht Kapobanden e Droges ne Shqypni qe doli se ishte Ministri Benimanin i Edvinit:

  SHIKO TEK GOPI I SEMES TENDE QE TA MESOSH TE VERTETEN PSE TE KA LINDUR KAQ KRIMINEL DHE RRUGAC ORDINER, SHIKO NE BRIME SE MOS GJEN SPEREMEN E ENVERIT.

  Reply to this comment
 3. intelektuali May 5, 21:03

  Ja ta thote intelektuali o MUT fanatik dhe rrugac dhe drogaxhi kriminel i Saje Qorrit, ja ta them une, intelektuali pse nuk vjen Komisari i Policise se Edvinit, jo i Policise se Saliut, Dritan Zagani qe mafiozet me pushtet e masakruan me liber shpie vetem pse guxoi i pari te tregonte me gisht Kapobanden e Droges ne Shqypni qe doli se ishte Ministri Benimanin i Edvinit:

  SHIKO TEK GOPI I SEMES TENDE QE TA MESOSH TE VERTETEN PSE TE KA LINDUR KAQ KRIMINEL DHE RRUGAC ORDINER, SHIKO NE BRIME SE MOS GJEN SPERMEN E ENVERIT.

  Reply to this comment
 4. Labi May 5, 21:51

  O intelektual ky nga helikopteri po duket qe keto i ka filma per te qendruar ne Zvicer,pse ti mendon me te vertete ky ngeli ta zbuloj drogen ne Shqiperi, sa per Tahirin dosjen e tij e kane ata qe e hapen kete pune,Italianet,keta te tjeret lehin kot.

  Reply to this comment
  • intelektuali May 5, 22:37

   Llogjika jote nuk ma mbush mendjen fare, sepse si i mendon ti zvicerianet qe nuk guxoi t’i sulmonte as Hitleri?

   sepse:

   Ceshtja eshte parimore dhe jo mafioze me llogje enveristesh, Dritan Zagani eshte Komisar i Policise se Shtetit kur Edvini ishte Kryeminister qe zbuloi i pari se Ministri i rendit Saimir Tahiri ishte Kapobande e droges se Habilajve dhe e dokumentoi kete gje me guxim tek shefi i tij. Ne vend qe Kryeministri i vendit, Edi Rama ta dekoronte Komisarin e tij per kete guxim te paparem, ai e anatemoi si ARMIK te popullit dhe ja hodhi per ta shqyer Prokurorise se Adriatik Llalles qe vete tani deklaron se qenka e korruptuar. Eshte e qarte se Dritan Zagani do te perpiqej te shpetonte koken dhe familjen nga nje Kryeminister MONSTER si Edi Rama qe ne vend te pergezoje Komisarin e tij per guximin e treguar e burgos ate me akuza nga me absurde si spiun i antimafias italiane???

   Por populli thote:

   DARDHA E KA BISHTIN PRAPA!

   Nga pergjimet italiane pasi MONSTRA Edi Rama masakroi Dritan Zaganin dhe kerkoi ta burgoste njesoj si enveri kundershtaret e tij politike, doli se ajo qe kishte thene dhe deklaruar Komisari i shtetit Dritan Zagani ishte totalisht e vertete dhe perpjekjet per te shpetuar Kapobanden e habiljave, Saje Qorri ngjanin shume me perpjekjet e Saliut ne Gerdec kur perplitej te shpetonte cunin e tij nga Drejtesia.

   PSE EDI RAMA NUK E COI PARA DREJTESISE SALIUN PER KRIMET E TIJ POR U FSHEH SI SKUTH PAS FUSTANIT TE DREJTESISE SE PAVARUR?

   Kjo eshte pyetja qe rendon me shume se cdo gje tjeter dhe pergjigjen e gjen tek masakrimi i Dritan Zaganit, nga Edi Rama, njesoj sic bente Enveri do kohe me pare, por edhe njesoj sic bente edhe Saliu pak kohe me pare.

   ME BEHET QEFI QE GAZETA DITA FSHIU REPLIKAT E RRUGACEVE FANATIKE TE EDVINIT NE KETE FORUM TE NDERUAR

   Reply to this comment
 5. Rita May 5, 22:43

  Mos u ngut Lab por meso akuzat e azilantit ish punonjes i policise qe i vertetoi Italia me pas .Ai dhe pse ne krye te detyres kusherinjte e Sajmes nuk mund t”i ndalonte e tu bente kontroll ne makinen e njohur tashme te ish ministrit te brendeshem se me nje telefon tek “KUSHO” s”guxonte askush t”ndalonte .Ne se ky ish shef i antidroges nuk kthehet e Tirane e te jete pjese e hetimeve te Tahirit them me siguri qe ai do te shpetoje paq e do te mbetet vetem me njollen e lenies se mandatit . Pune e madhe s”do te mirret aktivisht e zyrtarisht me politike por do te mirret me bisneze . Se ka menduar dhe per dite te zeza !!!

  Reply to this comment
 6. info analitike May 6, 03:14

  Provat qe Tahorri kerkon me arrogance mediave ia ka perplasur ne fytyre Zagani me kohe. Kriepsiko e Tahorri iu versulen si qente me turrlisoj akuzash por koha, teto Merkeli, Interpoli dhe DEA i dhane te drejte.

  Reply to this comment
 7. Jimi May 6, 13:32

  Zagari deri diten qe u largua, ka qen pjese e bandes se Habilajve, ushtari i bindur i tyre! Per kete pune edhe eshte paguar mire. Duke qen se sektori qe ai mbulonte i jepte mundesi qe te kishte informacion te mjaftushem per punen zbuluse te policise, ai konstatoj se zbulimi dhe asgjesimi i kesaj bande ishte pune ditesh, krijoj alibin e konfliktit me ministrin dhe nen justifikimin e kercenimit nga ana e ketij te fundit u largua dhe kerkoi strehim ne Zvicer! A eshte rastesi azilkerkimi ne Zvicer!?

  Reply to this comment
 8. Meta May 6, 16:33

  Cilen “koke” ore, ate poshte apo ndonje tjeter.

  Reply to this comment
 9. Rita May 6, 17:01

  Jimi gaboni ashtu si Labi se eshte pikerisht ky Dritan qe dha emrat e akuzat per Habiljat e Tahirin autoriteteve te Zvicres para tre vjetesh qe me pas u vune nen vezhgim e u kapen mat ne Itali . Nese ai do te ishte pjese e grupit te tyre dhe madje i paguar mire sic shkruani sot do te ishte ne poziten e Tahirit dhe jo azilant politik sepse e kercenojne familjarisht !!Hajde tash ne pritje te hetimit e mos genjejme veten e te tjere !!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim