Çështja “Tahiri”, jehonë në mediat botërore

October 19, 2017 20:49

Çështja “Tahiri”, jehonë në mediat botërore

Kërkesa e bërë nga Prokuroria e Krimeve të Rënda drejtuar Kuvendit të Shqipërisë për heqjen e imunitetit të deputetit Saimir Tahiri, në vijim të një hetimi të nisur për veprat penale të “Trafikut të narkotikëve”, kryer në bashkëpunim, në formën e posaçme të grupit të strukturuar kriminal dhe “Korrupsionit pasiv të zyrtarë të lartë shtetërore dhe të zgjedhurve vendorë” e që më pas i hap rrugë arrestimit të ish-ministrit të Brendshëm ka bërë jehonë në mediat botërore.

Mediat italiane, franceze e ato angleze i kanë kushtuar hapësirë të vecantë zhvillimeve të fundit në Shqipëri.

Miami Herald duke ju referuar Associated Press, shkruan: Prokurori i Përgjithshëm kërkon heqjen e imunitetit të ish ministrit.

Media italiane Il Fatto Quatidiano: Arrestimi i trafikantit të drogës përfshin edhe ish ministrin e Brendshëm dhe qeverinë

News Paper of Sicily: Droga nga Shqipëria ne Sicili, kërkesë e re: Arrestmi i ish-ministrit të Brendshëm.

Media franceze Courier des Balkans: Mafia Shqiptare, kushëriri i ish-ministrit te Brendshëm është arrestuar në Itali.

October 19, 2017 20:49
Komento

4 Komente

 1. ish gazetar October 19, 21:02

  ata qe bene
  skenarin
  kane menduar
  dhe per fishekzjarret..

  e ka thene dhe zoti Tramp
  qe mediat jane bere helm per njerzit AQ ME SHUME ATO QE PAGUHEN
  .
  nuk u bejne me pershtypje shqiptareve lajme me CNN & BBQI

  mu kujtua intevista e Pavli Qeskut ne CNN qe akuzonte ‘TE KUQTE’ qe po sulmonin konrtigjentin gjerman ne Rinas ne fakt ishte ‘GRUPI CIFTELIA I GAZIDEDES DHE KULICIT.

  ajo qe ben me shume hipokrite miqte tene te cdo niveli eshte SULMI TERRORIST i organizuar me urdher te saliqenefit
  kunder kontigjentin gjerman ne Rinas ne mars 1997.
  .ku
  jane filmimet e ushtrise gjermane.
  .jane deshmite e drejtoreshes bankes.
  .eshte deshmia e izet haxhise.
  .eshte deshmija e nje “te penduari ” te shikut brenda makines blinduar…

  dhe ajo qe i ve vulen eshte intervista ne CNN e ambasadorit me te ndyre shqiptar per te gjithe kohrat Pavli Qesku…qe e zbuloi 101% aktin terrorist te saliqenefit

  Reply to this comment
 2. Lili October 20, 06:26

  Ajo qe une shoh, eshte se gazeta ma antishqiptare e proserbe si courrier des balkans japin lajmin te paret…

  Reply to this comment
 3. CA ESHTE KJO FJALA DREJTESI???????? October 20, 06:29

  PO KJO ISHTE LOJA…. Kjo e gjitha prandaj eshte sajuar. GJASME PO BEHET “DREJTESI” ne Shqiperi. Ne te njejten kohe po fundoset drejtesia perfundimisht. Ai qe akuzohet nuk ka as te drejte te kerkoje prova por perfundon direkt ne burg. …Ah po jo te gjithe . Jo
  ai qe eshte i perlyer dhe i sherben klaneve te caktuar te huaja.

  Reply to this comment
 4. Aleks October 20, 10:58

  Kjo gazetë italiane nuk di të flas e shkruaj nje fjalë e nje resht mire per shqiperinë. Vetem per sllavët di të bëj elozhe.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim